• Wyjątkowe spotkanie - Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
          • Wyjątkowe spotkanie - Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

          •  

             Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu , które kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem . Uczniowie klasy 1a tuż przed feriami świętowali ten dzień razem ze swoimi Babciami i Dziadkami. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i insecenizację mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność i gorące uczucia za trud włożony w ich wychowanie.Po zaprezentowaniu programu artystycznego dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom prezenty a następnie zaprosiły ich do wspólnych konkursów, ktore w dużej mierze sprawdziły ich wiedzę o sobie , swoich zainteresowaniach i gustach.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone z wnukami chwile. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie.

            Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku :)

                                                           wychowawczyni Gabriela Woś

        • Międzynarodowy projekt "Literki w akcji"
          • Międzynarodowy projekt "Literki w akcji"

          • Realizacja grudniowych zadań wywołała wśród uczniów klasy 1a ogrom pozytywnych emocji. Podczas " Sprintu literowego" uczniowie musieli połączyć sprawność, szybkość z wiedzą - kto pierwszy prawidłowo napisze wylosowaną literkę pokonując tor przeszkód. Okrzyki , brawa rywalizujących ze sobą grup słychać było na korytarzu. Memory to z kolei zadanie, które wymagało od członków grup wiedzy, spostrzegawczości, dobrej pamięci  oraz refleksu. I tu również uczniowie z wszystkich grup poradzili sobie znakomicie.  Wszystkie te zadania pozwoliły w ciekawy sposób utrwalić poznane litery.

                                                                                                              G.Woś

        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”

          •  

            Klasa 3a przystąpiła do realizacji całorocznego projektu ,,Klasa w terenie”, którego głównym celem jest edukacja terenowa, czyli promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie realizując 10 kolejnych zadań, spędzają czas poza budynkiem szkoły angażując różne zmysły. Projekt realizowany jest od 1 października 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

            Oto 7 zadań projektowych, które udało nam się już zrealizować:

            1. Obserwacja przyrody. Spacerując po okolicy, zbieraliśmy dary natury danej pory roku (jesieni).

            2. Plastyka w terenie. Tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne z darów natury.

            3. Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej. Malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury. Było super, bo dopisała nam piękna pogoda.

            4. Wyjście w ciekawe miejsce-wycieczka do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Dzieci zwiedziły piekarnię poznając pracę piekarza, uczestniczyły w prelekcji nt. ,,Od ziarenka do bochenka” oraz brały udział w warsztatach wypieku pieczywa.

            6. Zabawa/ gra w terenie. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.

            8. Przyrodniczy labirynt kolorów. Dzieci szukały elementy przyrodnicze w danych kolorach i umieszczały  je w odpowiednich polach  labiryntu barw.

            9. Stworzenie katalogu roślin. Zadanie polegało na stworzeniu "mini zielnika" ze znalezionych liści drzew lub roślin.

            To były wspaniałe zajęcia!!! Czekamy na kolejne zadania!

                                                                                                                                      Elżbieta Fir

        • Gminny Turniej Skoku Wzwyż
          • Gminny Turniej Skoku Wzwyż

          • 21 grudnia na terenie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie odbył się Gminny Turniej Skoku Wzwyż, którego organizatorem po raz pierwszy był Przemysław Barański (MLUKS Trzebiatów). Naszą szkołę z wieloma sukcesami reprezentowali uczniowie od klasy pierwszej do ósmej.

            Gratulujemy i dziękujemy za udział.

        • Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki
          • Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki

          • 30 listopada 2023 r. uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Uczniowie doskonale bawili się w czasie zajęć w pracowni STEAM oraz w Modelarni 2.0. Część programowała robota Photona, aby mógł odbyć podróż w głąb oceanu, a inni poznawali świat roślin. Następnie wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie.

            „Sercem Morskiego Centrum Nauki jest wystawa składająca się w przeważającej większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Elementami wspomagającymi przekaz i zwiększającymi atrakcyjność i różnorodność wystawy są obiekty oryginalne – części jednostek pływających i ich wyposażenie, narzędzia i przyrządy związane z żeglugą i różnymi pracami na morzu, modele i makiety oraz pamiątki marynistyczne” (https://centrumnauki.eu/wystawa-stala).

        • Zawody Skoku Wzwyż
          • Zawody Skoku Wzwyż

          • Stało się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie, że w okresie przedświątecznym nauczyciele wychowania fizycznego organizują Zimowy Turniej Skoku Wzwyż.

            Ze względu na duże zainteresowanie odbył się w dwóch terminach, 14 grudnia dla klas IV-VI, a 15 grudnia rywalizowali ze sobą uczniowie klas VII - VIII.

            Zawodnicy wykazali się dużą determinacją i sprawnością fizyczną. Padł rekord w kategorii dziewcząt klas VII - VIII - 155 cm, który należy do Hanny Twarowskiej.

            Gratulujemy!

        • Międzyszkolny Turniej Czytelniczy "Kubuś Puchatek i przyjaciele"
          • Międzyszkolny Turniej Czytelniczy "Kubuś Puchatek i przyjaciele"

          • W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w Trzebiatowie,  12 grudnia odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt. "Kubuś Puchatek I przyjaciele", w którym wzięły udział dwie drużyny z klas drugich naszej szkoły - drużyna "Bystrzaki" z kl. 2a: Michalina Iwaniec, Pola Paloc, Henry Killmer oraz drużyna "Łasuchy" z klasy 2b: Gabriela Malec, Alicja Serbiak, Stanisław Hurec. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy. Zaszczytne miejsce l zdobyła drużyna z klasy 2a, a tuż za podium znalazła się drużyna z klasy 2b zdobywając miejsce lV.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        • Bawimy się w teatr
          • Bawimy się w teatr

          • Drewniana łyżka moze służyć nie tylko do mieszania potraw , przekonali się o tym uczniowie klasy 1a :)

             Uczniowie ochoczo zabrali się do twórczej aktywności, której efektem były niepowtarzalne kukiełki wykonane z drewnianych narzędzi kuchennych, wełny, kolorowych materiałów, cekinów, koralików, guzików, wstążeczek, plasteliny i ruchomych oczek. Po skończonej pracy każdy uczeń mógł przedstawić swoją kukiełkę. Niektórzy uczniowie podjęli próby prezentacji na forum klasy własnych przedstawień. Dzieci już wiedzą, że tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię jak żadne inne!

        • „Ja w przyszłości”
          • „Ja w przyszłości”

          • Uczniowie klasy 4a biorą udział w realizacji innowacji pod tytułem „Ja w przyszłości”. Celem działań w ramach projektu jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci zawodami wykonywanymi przez ich rodziców i najbliższych, poznanie swoich mocnych i słabych stron, rozwijanie zainteresowań i  znalezienie swojego hobby. Kształtujemy również umiejętności pracy w grupie, kreatywnego myślenia, wyrażania swoich odczuć i przemyśleń w różnych formach plastycznych i pisemnych.

            Innowacja będzie realizowana do końca roku szkolnego, na razie wykonaliśmy część działań, jeszcze wiele przed nami.

        • Jarmark Bożonarodzeniowy
          • Jarmark Bożonarodzeniowy

          • Jak co roku nasza szkoła brała udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na stoisku szkolnym można było zakupić stroiki i ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasto. 

        • Andrzejki w klasie 1A
          • Andrzejki w klasie 1A

          •  Magiczna andrzejkowa atmosfera zapanowała w naszej klasie już od samego rana. Zanim przystąpiono do wróżb, dzieci poznały historię tego święta. Aby umilić nam ten czas rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, poznawały swoje przyszłe zawody. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. But Blanki pierwszy przekroczył próg klasy. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z ,,przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i wszyscy dobrze się bawili.

        • Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Czytam z klasą”
          • Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Czytam z klasą”

          • Klasa 3a zakończyła realizację I modułu projektu czytelniczego pod hasłem ,,Bądź dobry dla ludzi". Uczniowie czytając lekturę Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”, poznali Andzię, główną bohaterkę książki. W ramach realizacji działań, uczniowie doświadczyli różnych form aktywności. Najpierw uzupełnili swoje lekturniki.  Kolejnym zadaniem było plastyczne wykonanie kolejności zdarzeń, czyli ,,lektura na sznurku”. W grupach stworzono makiety parku, czyli ,,lekturę w pudełku” oraz wykonano plakaty zachęcające innych uczniów do przeczytania książki. Za nami również sesja zdjęciowa z udziałem głównych bohaterów lektury.  Współpraca w grupach dała dzieciom wiele satysfakcji, a efekt końcowy był wspaniały. Wiele pozytywnych emocji było także podczas ,,Dnia życzliwości i pozdrowień”. Uczniowie przygotowali serca z pozdrowieniami i miłymi słowami , które potem zostały rozdane innym dzieciom. Praca z lekturą pokazała dzieciom jak radzić sobie z trudnymi emocjami – śmiercią, smutkiem, lękiem. Nauczyła też czerpania radości z drobnych gestów i bycia na co dzień dobrym człowiekiem.

                                                                                                                                               Elżbieta Fir