• Gminny Turniej Skoku Wzwyż

• 21 grudnia na terenie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie odbył się Gminny Turniej Skoku Wzwyż, którego organizatorem po raz pierwszy był Przemysław Barański (MLUKS Trzebiatów). Naszą szkołę z wieloma sukcesami reprezentowali uczniowie od klasy pierwszej do ósmej.

Gratulujemy i dziękujemy za udział.

• Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki

• 30 listopada 2023 r. uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Uczniowie doskonale bawili się w czasie zajęć w pracowni STEAM oraz w Modelarni 2.0. Część programowała robota Photona, aby mógł odbyć podróż w głąb oceanu, a inni poznawali świat roślin. Następnie wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie.

„Sercem Morskiego Centrum Nauki jest wystawa składająca się w przeważającej większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Elementami wspomagającymi przekaz i zwiększającymi atrakcyjność i różnorodność wystawy są obiekty oryginalne – części jednostek pływających i ich wyposażenie, narzędzia i przyrządy związane z żeglugą i różnymi pracami na morzu, modele i makiety oraz pamiątki marynistyczne” (https://centrumnauki.eu/wystawa-stala).

• Zawody Skoku Wzwyż

• Stało się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie, że w okresie przedświątecznym nauczyciele wychowania fizycznego organizują Zimowy Turniej Skoku Wzwyż.

Ze względu na duże zainteresowanie odbył się w dwóch terminach, 14 grudnia dla klas IV-VI, a 15 grudnia rywalizowali ze sobą uczniowie klas VII - VIII.

Zawodnicy wykazali się dużą determinacją i sprawnością fizyczną. Padł rekord w kategorii dziewcząt klas VII - VIII - 155 cm, który należy do Hanny Twarowskiej.

Gratulujemy!

• Międzyszkolny Turniej Czytelniczy "Kubuś Puchatek i przyjaciele"

• W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w Trzebiatowie,  12 grudnia odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt. "Kubuś Puchatek I przyjaciele", w którym wzięły udział dwie drużyny z klas drugich naszej szkoły - drużyna "Bystrzaki" z kl. 2a: Michalina Iwaniec, Pola Paloc, Henry Killmer oraz drużyna "Łasuchy" z klasy 2b: Gabriela Malec, Alicja Serbiak, Stanisław Hurec. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy. Zaszczytne miejsce l zdobyła drużyna z klasy 2a, a tuż za podium znalazła się drużyna z klasy 2b zdobywając miejsce lV.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Bawimy się w teatr

• Drewniana łyżka moze służyć nie tylko do mieszania potraw , przekonali się o tym uczniowie klasy 1a :)

Uczniowie ochoczo zabrali się do twórczej aktywności, której efektem były niepowtarzalne kukiełki wykonane z drewnianych narzędzi kuchennych, wełny, kolorowych materiałów, cekinów, koralików, guzików, wstążeczek, plasteliny i ruchomych oczek. Po skończonej pracy każdy uczeń mógł przedstawić swoją kukiełkę. Niektórzy uczniowie podjęli próby prezentacji na forum klasy własnych przedstawień. Dzieci już wiedzą, że tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię jak żadne inne!

• „Ja w przyszłości”

• Uczniowie klasy 4a biorą udział w realizacji innowacji pod tytułem „Ja w przyszłości”. Celem działań w ramach projektu jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci zawodami wykonywanymi przez ich rodziców i najbliższych, poznanie swoich mocnych i słabych stron, rozwijanie zainteresowań i  znalezienie swojego hobby. Kształtujemy również umiejętności pracy w grupie, kreatywnego myślenia, wyrażania swoich odczuć i przemyśleń w różnych formach plastycznych i pisemnych.

Innowacja będzie realizowana do końca roku szkolnego, na razie wykonaliśmy część działań, jeszcze wiele przed nami.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Jak co roku nasza szkoła brała udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na stoisku szkolnym można było zakupić stroiki i ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasto.