• STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

• W zakładce Pedagog / Psycholog został dodany dokument dotyczący Standardów Ochrony Małoletnich w naszej szkole. Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się.

• Podsumowanie akcji #CZYTAMZIGA

• W 2023 roku zaproponowałyśmy uczniom naszej szkoły udział w wyzwaniu Igi Świątek, które polegało na przeczytaniu co najmniej 12 książek w ciągu roku. Książki miały być wypożyczone w szkolnej bibliotece. Odzew był spory i uczniowie przystąpili do czytania. Z zestawienia czytelnictwa wynika, że 12 i więcej książek w minionym roku przeczytało 28 uczennic i uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasługują Ada Pietrzak i Maria Wewiór z klasy 6b, które dodatkowo udokumentowały swoje czytelnictwo na specjalnie opracowanej karcie wyzwania #CZYTAMZIGA.

Wśród najczęściej wypożyczanych książek znalazły się, oczywiście, lektury. Uczniowie chętnie sięgają po biblioteczne nowości – powieści młodzieżowe współczesnych pisarzy. Popularnością cieszą także książki z imieniem w tytule.

Anna Boruch, Marlena Obertaniec

• Wyniki IX edycji Międzywojewódzkiego Konkursu ,,Wokół Symboli Narodowych”

• Podczas konkursu, który odbył się 10 listopada 2023r., nasi uczniowie z kl.2-3 mogli wykazać się

znajomością historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

I miejsce uzyskali:

Julia Zielińska -3a, Stanisław Hurec-2b, Iwo Ogorzały-3a, Maria Ruszkowska -3a, H. Sarbiewski -3b;

II miejsce

Zuzanna Antczak-2b, Michalina Iwaniec 2a, Pola Szczerba 3b, Maja Kmita 2a, Pola Paloc 2a, Natalia Fir

2a, Lena Kayser 3a, Jakub Bagiński 3b

III miejsce

Kacper Bartosiewicz 3b, Zuzanna Niewiadomska 3a, Zofia Szpejenkowska 3b, Henry Killmer 2a

IV miejsce

Zofia Domańska 2b, Alicja Serbiak 2b, Viktoria Skorupska 2b

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”

Klasa 3a przystąpiła do realizacji całorocznego projektu ,,Klasa w terenie”, którego głównym celem jest edukacja terenowa, czyli promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie realizując 10 kolejnych zadań, spędzają czas poza budynkiem szkoły angażując różne zmysły. Projekt realizowany jest od 1 października 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

Oto 7 zadań projektowych, które udało nam się już zrealizować:

1. Obserwacja przyrody. Spacerując po okolicy, zbieraliśmy dary natury danej pory roku (jesieni).

2. Plastyka w terenie. Tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne z darów natury.

3. Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej. Malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury. Było super, bo dopisała nam piękna pogoda.

4. Wyjście w ciekawe miejsce-wycieczka do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Dzieci zwiedziły piekarnię poznając pracę piekarza, uczestniczyły w prelekcji nt. ,,Od ziarenka do bochenka” oraz brały udział w warsztatach wypieku pieczywa.

6. Zabawa/ gra w terenie. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.

8. Przyrodniczy labirynt kolorów. Dzieci szukały elementy przyrodnicze w danych kolorach i umieszczały  je w odpowiednich polach  labiryntu barw.

9. Stworzenie katalogu roślin. Zadanie polegało na stworzeniu "mini zielnika" ze znalezionych liści drzew lub roślin.

To były wspaniałe zajęcia!!! Czekamy na kolejne zadania!