• Andrzejki w klasie 1A

•  Magiczna andrzejkowa atmosfera zapanowała w naszej klasie już od samego rana. Zanim przystąpiono do wróżb, dzieci poznały historię tego święta. Aby umilić nam ten czas rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, poznawały swoje przyszłe zawody. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. But Blanki pierwszy przekroczył próg klasy. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z ,,przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i wszyscy dobrze się bawili.

• Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Czytam z klasą”

• Klasa 3a zakończyła realizację I modułu projektu czytelniczego pod hasłem ,,Bądź dobry dla ludzi". Uczniowie czytając lekturę Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”, poznali Andzię, główną bohaterkę książki. W ramach realizacji działań, uczniowie doświadczyli różnych form aktywności. Najpierw uzupełnili swoje lekturniki.  Kolejnym zadaniem było plastyczne wykonanie kolejności zdarzeń, czyli ,,lektura na sznurku”. W grupach stworzono makiety parku, czyli ,,lekturę w pudełku” oraz wykonano plakaty zachęcające innych uczniów do przeczytania książki. Za nami również sesja zdjęciowa z udziałem głównych bohaterów lektury.  Współpraca w grupach dała dzieciom wiele satysfakcji, a efekt końcowy był wspaniały. Wiele pozytywnych emocji było także podczas ,,Dnia życzliwości i pozdrowień”. Uczniowie przygotowali serca z pozdrowieniami i miłymi słowami , które potem zostały rozdane innym dzieciom. Praca z lekturą pokazała dzieciom jak radzić sobie z trudnymi emocjami – śmiercią, smutkiem, lękiem. Nauczyła też czerpania radości z drobnych gestów i bycia na co dzień dobrym człowiekiem.

•  Międzynarodowy Dzień Tolerancji
          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

•  16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły stworzyli "serce tolerancji" i "łańcuch życzliwości". Wszyscy chętni tego dnia ubrali się w zielone kolory, które symbolizują tolerancję.

• Dzień Postaci z Bajek

• 31 października obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI z BAJEK.  Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę, jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki.

Świetlica Szkolna

• Wycieczka do Gdyni

• 27 października uczniowie naszej szkoły zwiedzili Gdynię. Podczas wycieczki udało nam się odwiedzić Centrum Nauki Eksperyment, zwiedzić statek - muzeum "Dar Pomorza", byliśmy również w  Akwarium w Gdyni oraz weszliśmy na punkt widokowy na Kamiennej Górze, żeby podziwiać panoramę miasta.