• Recytujemy w językach obcych

• We wtorek w naszej szkole odbył się gminny, międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku niemieckim i angielskim. Cele konkursu było poszerzanie wiedzy i umiejętności językowych, rozwijanie talentów i motywacja do nauki. Uczniowie z trzech szkół podstawowych naszej gminy zaprezentowali swoje umiejętność w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy przedstawili wysoki poziom umiejętności językowych. Konkurs przygotowała pani Marlena, Agnieszka i Agata. Wszystkich uczestnikom gratulujemy.

• Jan Paweł II- konkurs wiedzy

• 18 maja w dniu urodzin Świętego Jana Pawła II odbył się konkurs wiedzy o naszym papieżu w Dębicach koło Maszewa. Nasza szkoła drużynowo: Pola Poluszyńska, Aleksander Hermański i Piotrek Dobrzański zajęła pierwsze miejsce odbierając puchar od burmistrza Maszewa. Indywidualnie Pola Poluszyńska zdobyła również pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesów!

• Projekt międzynarodowy ,,Czytam z klasą- Podróże przez czytanie”

• Realizując projekt czytelniczy uczniowie kl. 2a rozbudzali ciekawość  literacką, rozwijali aktywność czytelniczą oraz doskonalili czytanie ze zrozumieniem.  Zgłębiali także wiedzę na temat podróżowania. Moduł III (ostatni)projektu uczniowie  zakończyli z lekturą Łukasza Wierzbickiego ,,Afryka Kazika”.  Czytając lekturę poznali postać podróżnika Kazimierza Nowaka oraz jego etapy podróży po Afryce . Uzupełnili lekturniki . Stworzyli lekturę w pudełku, w którym  nie zabrakło afrykańskich zwierząt, kapelusza podróżnika i okularów przeciwsłonecznych. Narysowali także ciekawe przygody głównego bohatera i umieścili je na sznurku. To była bardzo ciekawa lektura.

• Rajd po ziemi Trzebiatowskiej

• Koło PTTK  Baszta Kaszana w Trzebiatowie, z okazji nadania praw miejskich w terminie 13-14.05.2023r. zorganizowało rajd po ziemi trzebiatowskiej.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy VIII b w składzie: LIdia Radowska, Marcel Wasylów, Antonina Waliszka, Hanna Ożgo, Zuzanna Idryjan pod opieką wychowawcy Anny Konopko i Genowefy Banasiak.

Sukces(II miejsce) połączono z dobrą zabawą i zdrowym sposobem spędzania czasu wolnego(jak widać na zdjęciach).

• "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

• 11 maja w Szczecinku odbył się wojewódzki turniej w piłce nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Drużyna chłopców w składzie: M. Zieliński, N. Iwaniec, W. Pałac, A. Łupkowski, O. Sinkowski, S, Magóński, K, Magóński, W. Deskiewicz, F. Szyntor, I. Adamczyk, zajęła IX miejsce. W turnieju brało udział dwadzieścia najlepszych drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego. W rozegranych meczach uzyskaliśmy następujące wyniki: z SP 18 Koszalin 1-6, z SP 3 Choszczno 5-1,z SP 3 Łobez 3-2.Bilans bramkowy 9-9 , zabrakło nam dwóch bramek, aby znaleźć się w finałowej ósemce zawodów. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Mateusz Zieliński zdobywca siedmiu bramek i jednej asysty.

Gratulujemy!

• Rajd PTTK

• Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie zorganizowanym w ramach projektu "Żywe pomniki, czyli szlak drzew pomnikowych w Międzyzdrojach formą edukacji przyrodniczej". Rajd zorganizowany został przez PTTK Międzyzdroje. Podczas rajdu nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z przeróżnymi zadaniami zdobywając I miejsce.

Opiekunowie: A. Kaniewicz, A. Sobczak

• Warsztaty ekologiczne

• Uczniowie klas 0-3 wzięli dzisiaj udział w eko-lekcjach pt. „Odpady Segregujesz - Surowce Odzyskujesz", które przeprowadziły pracownice Celowego Związki Gmin R-XXI, Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Celem warsztatów bylo zwiększenie świadomości ekologicznej naszych uczniów dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów.