• Konkurs na ,,Najładniejszy Różaniec’’

• W październiku został ogłoszony konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie wykonać z dowolnych materiałów różaniec. Ocenie podlegała pomysłowość w doborze materiałów, z jakich wykonano różaniec, estetyka i zgodność z oryginałem. Wszystkie różańce były bardzo ładne dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureatów konkursu. Po długich debatach wyłoniono zwycięzców: I miejsce – Pola Szczerba kl. IIb II miejsce – Jakub Zabłotowicz kl. Vb oraz Antoni Będziński kl. IVb III miejsce – Natalia Osiadacz kl.IV a Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku :-).

• Turniej w Układaniu Puzzli

• W piątek 25 listopada odbył się Turniej w Układaniu Puzzli. W Turnieju wzięło udział 10 drużyn, które miały za zadanie ułożyć puzzle składające się z 300 elementów. Do finału zakwalifikowało się 5 drużyn, które w jak najkrótszym czasie uporały się z zadaniem. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w Turnieju, gratulujemy drużynom, które zakwalifikowały się do finału. Spotykamy się już 2 grudnia.

• Międzynarodowy projekt czytelniczy ,,Czytam z klasą”

• Klasa 2a zrealizowała zadania z I modułu ,,Podróże po Polsce". Uczniowie zapoznali się z chmurką Tosią. Zgłębili tajemnice pierwszej lektury „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek. Ozdobili lekturniki i wypełnili je treściami z poznanej lektury. Z wielkim zafascynowaniem opowiadali o przygodach głównego bohatera. Przygotowali lekturę w pudełku. Wiedzą, co jest potrzebne do spakowania walizki, a więc do podróżowania po Polsce. Plakaty zachęcające do czytania książek wykonane oraz gry planszowe również gotowe. Wszystkie działania w ramach projektu sprawiły dzieciom wiele radości i zachęciły do poznawania ciekawych miejsc w Łodzi, rodzinnym mieście głównego bohatera lektury Juliana Tuwima. Przygoda trwa! Wkrótce ruszamy z kolejnym modułem, a tymczasem zapraszamy do fotorelacji!

• Festiwal Niepodległości na Pomorzu Zachodnim

• Uczniowie klasy 1a wzięli udział w Festiwalu Niepodległości, którego organizatorem był Wojewoda Zachodniopomorski we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Projekt klasowy polegał na przygotowaniu wydarzeń związanych z symbolami naszej Ojczyzny. Klasa 1a przygodę z tym projektem rozpoczęła od udziału w żywej lekcji historii z Grupą Rekonstrukcyjną – Arkona „Święto Niepodległości”. Uczniowie wzięli też udział w KlasowymKonkursie Recytatorskim „ Poezja o Ojczyźnie”, przygotowali bardzo ciekawe lapbooki i prace plastyczne. Cały projekt zakończył się quizem podczas pracy w grupach. Dziękuję wszystkim moim uczniom za postawę i zaangażowanie podczas realizacji tego projektu.
            H. Marek

W tym roku członkowie Klubu Wolontariusza uczcili  powstanie  najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych  Konwencji o prawach Dziecka realizując 3 zadania : nagrali filmik przybliżający niektóre prawa dziecka, przeprowadzili zajęcia w klasach młodszych oraz zorganizowali apel podsumowujący obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Podczas apelu między innymi zbudowano z pudełek przygotowanych wcześniej w czasie przeprowadzonych zajęć wspaniałą Wieżę Praw. Efekty pracy wolontariuszy możecie sami ocenić oglądajac filmik oraz fotorelację   ze zrealizowanych zadań :)

opiekun Klubu Wolontariusza Gabriela Woś

• Niebieski Marsz

• 21 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Niebieskim Marszu zorganizowanym w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie przygotowali kolorowe transparenty, na których znalazły się hasła związane z równością i tolerancją.

• Rajd

• 19 listopada członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego działającego przy naszej szkole wzięli udział w XIV Regionalnym Rajdzie z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Kołobrzegu. Po przejściu trasy liczącej około 10 km dotarliśmy do Reduty Solnej, gdzie czekał na nas gorący posiłek. Na zakończenie rajdu zostały wręczone puchary i dyplomy.

Agnieszka Kaniewicz, Agnieszka Sobczak – opiekunowie SKKT

• Klasa 1b w konkursie "Festiwal niepodległości na Pomorzu Zachodnim"

• Klasa 1b wzięła udział w projekcie kuratoryjnym "Festiwal niepodległości na Pomorzu Zachodnim". Konkurs polega na przeprowadzeniu różnych wydarzeń związanych ze świętem niepodległości. Klasa 1b przygotowała pokaz pieśń patriotycznych, wierszy, tatrzyk, klasowy konkurs o symbolach narodowych, quizy i prace plastyczne.

• Projekt o zdrowiu

• W październiku 2022r. uczniowie klas 8 w ramach lekcji biologii wykonali projekt dotyczący zdrowia, jego rodzajów, profilaktyki zdrowia, chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Projekt składał się w kilku etapów: poszukiwanie informacji, stworzenie plakatu dowolną techniką oraz prezentacji pracy na forum klasy. Najlepsze prace zamieszczamy w poniżej. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości i odwagi podczas prezentacji.

Opiekun

Monika Szarkowicz

• Pasowanie na czytelnika w TOK

• We wtorek, 25 października klasy pierwsze wzięły udział w uroczystym "Pasowaniu na czytelnika", które odbyło się w czytelni głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej inscenizacji pt. "Małgosia- dziwna królewna", potem były występy taneczne i egzamin ze znajomości bajek i baśni. Ceremonii pasowania na czytelnika dokonał król -Karolina Kurczewska, wręczając laureatom dyplomy, zakładki i pamiątkowe książeczki. Dzieci obiecały, że będą systematycznie wypożyczać książki. Po pasowaniu pierwszaki zwiedziły muzeum pałacowe.  To był bardzo wesoły i ciekawy dzień, a dzieci wróciły zadowolone do szkoły.

Marlena Borowik

Hanna Marek