• Spotkanie z książką

• Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Celem święta jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to świetna okazja do poznania lokalnych artystów pióra. Z okazji tak wyjątkowego święta świetlicę szkolną odwiedziła Pani Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury oraz pisarka. Podczas spotkania Pani Renata przeczytała uczniom kilka swoich wierszy  oraz przedstawiła bohaterów książki „Zielony kociak”.  Była zabawa w teatr oraz rysowanie ilustracji do wybranego wiersza.

• Dzień Kobiet w 2a

•   Szczególną datą w kalendarzu jest na pewno Święto Kobiet. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy II a, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli prezent - niespodziankę, kwiatki oraz przepięknie udekorowane muffinki. Jak się okazało, nie był to koniec niespodzianek w tym dniu. Chłopcy nakryli stoły do wspólnej biesiady oraz zaprosili swoje koleżanki do kilku konkursów. Śmiechu było, co nie miara, a dzień upłynął w miłej atmosferze. Na koniec dziewczynki otrzymały dyplomy i odznaki "Super dziewczynki".

Dziękujemy mamom za zorganizowanie niespodzianki oraz ich wkład pracy.

wychowawca G.Woś

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 03.03.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 32 recytatorów. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Kl. I –III

1. Gabriela Gaweł kl. 1a

2. Mateusz Tarka kl. 2a

3. Oliwia Włodarz kl. 2b

4. Wojciech Deskiewicz kl. 3a

KL. IV – VI

1. Maciej Kawka kl. 4b

2. Mateusz Zieliński kl. 4a

3. Lena Hnatowska kl. 6b

4. Hanna Twarowska kl.6b

Kl. VII – VIII

1. Nicola Pałac kl. 8a

2. Zuzanna Bernatowicz 8b

3. Oliwia Lesner 8b

4. Alicja Gibzińska 8c

Najmłodszym uczestnikiem konkursu był Stanisław Hurec z kl. 0, który przedstawił fragment „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza. Chłopiec zdobył uznanie nie tylko komisji konkursowej, ale również wszystkich recytatorów.

Gratulujemy uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

J. N

• SOS dla Ukrainy

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji SOS UKRAINA pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. W związku z powyższym od wtorku do czwartku Samorząd Uczniowski będzie zbierał do specjalnie oznakowanych puszek pieniądze, które zostaną przekazane na pomoc dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności pomoc psychologiczna, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na wszelkiego rodzaju działania w Ukrainie. W tej chwili Polska Akcja Humanitarna potrzebuje przede wszystkim środków finansowych, aby móc działać szybko i adekwatnie do potrzeb.

Liczy się każdy grosz!

• Konkurs recytatorski w 2b

• Trzeciego marca uczniowie klasy 2b zaprezentowali wybrane przez siebie utwory w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Jury w składzie p. Ela Winnicka, p. Agnieszka Szkarapata i p. Basia Celińska wyłoniły najlepiej recytujące trzy osoby, które reprezentowały klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodką nagrodę. Dla wszystkich gromkie brawa!

• "W świecie dziecięcej poezji"

• W poniedziałek 28 lutego w klasie 2a odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Zienowicz, pani Dominika Szkarapata, pani Gabriela Woś.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Mateusz Tarka

II miejsce Hanna Kubiak

III miejsce Jakub Ogrodowski

Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Paloc, Maja Stefanowicz oraz Alicja Kaczmarek Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Szkolną Bibliotekę. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Szkolnym Konkursie Recytatorskim!

• BohaterON – włącz historię!

• BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez Fundację Rossa i Fundację Sensoria.

Kampania promuje patriotyczne postawy i tożsamość narodową. Do tej pory do uczestników walk o stolicę napisano ponad 800 000 kartek. W tym przedsięwzięciu wzięli udział również, już po raz czwarty, uczniowie naszej szkoły. Do organizatorów akcji przesłaliśmy kartki wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Niektóre laurki zostały zaadresowane do konkretnych Powstańców. Za udział w kampanii nasza szkoła otrzymała dyplom.

• Karnawałowo - muzyczny pociąg dookoła świata

• Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Uczniowie kl.1a przebrani za bohaterów znanych bajek (wróżki, królewny, księżniczki, rycerze, policjanci, żołnierze, Batmani…) świetnie bawili się przy muzyce z różnych krajów.Tańczyli m.in.francuskiego kankana, grecką zorbę, rosyjskiego kazaczoka, było argentyńskie tango (taniec w parach), USA - country i twist, brazylijska samba, egipski taniec brzucha, taniec irlandzki, a na końcu polski polonez.

Klasowy bal karnawałowy połączony z tradycją tłustego czwartku okazał się być świetną atrakcją dla dzieci, a wspólna zabawa umożliwiła spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz dostarczyła wielu przeżyć i radości.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz radzie rodziców za słodki poczęstunek (pączki i soki).