• Matematyka w architekturze
          • Matematyka w architekturze

          • Kl.2a zrealizowała zadania z V modułu  projektu edukacyjnego ,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Były one okazją do wędrówki i uważnego obserwowania otoczenia. Dzieci podczas zajęć w terenie, uczyły się uważnego patrzenia na budynki, które otaczają ich na co dzień, w nowy matematyczny sposób.

            W architekturze doskonale widać umiejętność planowania, porządek, rytm czy symetrię. Uczniowie mieli więc okazję samodzielnie odkrywać te prawidłowości w czasie obserwacji najbliższego im budynku – szkoły. Końcowym efektem pracy było wykonanie rysunku budynku szkolnego i odszukanie w nim elementów matematycznych. Uczniowie z zainteresowaniem zdobywali nową wiedzę i umiejętności matematyczne, a  działania  praktyczne pozwoliły im rozbudzić aktywność oraz samodzielność.

        • Projekt edukacyjny „Szkolna Ławka Przyjaciółek”
          • Projekt edukacyjny „Szkolna Ławka Przyjaciółek”

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu/ konkursu edukacyjnego SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK „Akademii Dojrzewania Lactacyd®”

            „Szkolna Ławka Przyjaciółek” to miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu. „Szkolna Ławka Przyjaciółek” to symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, co wymaga podkreślania po długiej izolacji w czasie pandemii, a także istotne jest w okresie dojrzewania, gdyż zapobiega poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma być miejscem wspierającym relacje. 

            Projekt podzielony jest na 3 etapy podczas których należy wykonać 3 zadania konkursowe. Pierwszym zadaniem było stworzenie przez dziewczynki klas 5 ławki przyjaźni oraz gazetki pt „Bądź sobą”.

            „Szkolnej ławka przyjaciółek” cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczennic, jak i uczniów i podczas przerw stanowi doskonałe miejsce do wspólnych rozmów.

             

        • Bezpiecznych ferii
          • Bezpiecznych ferii

          • Drodzy Nauczyciele i drogie dzieci z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego.

            Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

             

            ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:

            1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych
            2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką
            3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach
            4. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu
            5. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy
            6. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę
            7. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz
            8. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego
            9. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych ani w okna domów
            10. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać
            11. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska
        • REKRUTACJA 2023
          • REKRUTACJA 2023

          • REKRUTACJA

             

            Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Trzebiatowa Nr 599/2023  z dnia 09.01.2023 r. 

            Podajemy terminy rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 2 z OI w Trzebiatowie
             

            1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z wymaganymi   dokumentami
              01.03.  – 31.03.2023 r.   w godz. 8.00 – 15.00 
               
            2. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych-  05.04.2023 r. 
               
            3. Potwierdzenie woli rodziców zapisu dziecka do szkoły- 05.04. – 13.04. 2023 r.
               
            4. Ogłoszenie na tablicy informacyjnej szkoły list dzieci przyjętych do szkoły - 17.04.2023 r.

             

            Postępowanie uzupełniające

             

            1. 05.06. – 12.06.2023 r. – składanie wniosków o przyjęcie do szkoły
            2. 20.06.2023 r. – ogłoszenie list dzieci przyjętych

             

            Informacja:

            wniosek o przyjęcie do szkoły/przedszkola można znaleźć w zakładce DOKUMENTY wśród plików DO POBRANIA

        • Dokarmianie zwierząt
          • Dokarmianie zwierząt

          • W czwartek, 9 lutego uczniowie kl. 1a wzięli udział w zimowym dokarmianiu leśnych zwierząt, przygotowanym przez myśliwych z Koła Łowieckiego „ Łoś – Trzebiatów”. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji, między innymi: wieszanie budek lęgowych dla ptaków, quiz przyrodniczy z nagrodami, pieczenie kiełbasek. Zainteresowanie wzbudziła lizawka znajdująca się koło paśnika. O tym, że lizawka to sól w kostce przekonali się liżąc ją z niejakim niesmakiem. Zimowe dokarmianie zwierzyny to nie tylko lekcja przyrody, to lekcja empatii dla zwierząt, to uwrażliwienie dzieci na ciężką dolę zwierząt w czasie zimy.

            Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień panu Mariuszowi Obertańcowi.

            Uczniowie klasy 1 a wraz z Wychowawczynią

        • Wolontariusze SP 2 w Przedszkolu z Oddziałami  Integracyjnymi im. Słonia nad Regą
          • Wolontariusze SP 2 w Przedszkolu z Oddziałami  Integracyjnymi im. Słonia nad Regą

          •   
             W ramach Kampanii społecznej "Cała Polska czyta Dzieciom" członkowie Klubu Wolontariusza 02.02.2023 r. odwiedzili Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie mieszczące się przy ul. Długiej 11. Postanowili przekazać przedszkolakom wiele radości, uśmiechu oraz dobrej zabawy, podczas czytania książek, które sami dla nich wybrali. Tak pozytywnie spędzone chwile wzbogaciły i umiliły czas maluchom, które chętnie angażowały się podczas zajęć. Przedszkolaki świetnie się bawiły chłonąc wszystkie wiadomości przekazywane przez wolontariuszy. Starsze koleżanki i koledzy świetnie dali sobie radę z różnymi pytaniami maluchów, ich kreatywnością, pomysłowością i ciekawością świata.  Jedni i drudzy czekają z niecierpliwością  na kolejne spotkania.:)                                                                                                Serdecznie dziękujemy dyrektor przedszkola Pani Małgorzacie Pietrzak za "zielone światło" dla naszych działań w ramach kampanii "Cała Polska czyta Dzieciom", wychowawczyniom pani Monice Majchrzak, pani Ilonie Sroce, pani Sylwii Dmiterczuk oraz pani Agnieszce Pawlonce za życzliwość i ciepłe przyjęcie oraz wszystkim przedszkolakom za uważność i twórczą postawę.
                                                   opiekun Klubu Wolontariusza G.Woś

        • Gościnnie w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko TPD w Trzebiatowie - Jaromin
          • Gościnnie w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko TPD w Trzebiatowie - Jaromin

          •              
                Wolontariusze SP 2 Trzebiatowie w ramach realizacji założeń kampanii społecznej " Cała Polska czyta Dzieciom" odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Słoneczko TPD w Trzebiatowie - Jaromin. Gościna ta była niecodzienna gdyż przybyli do dzieci wolontariusze podarowali swoim młodszym kolegom i koleżankom niecodzienne spotkanie z książką. Wolontariuszki wspaniale zaangażowały się w czytanie dzieciom wybranej przez siebie książki oraz animowanie dla nich zajęć . Przygotowały dla nich wiele atrakcji : zabawy aktywizujące , zabawy ruchowe , plastyczne. Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, poczucia humoru, dobrej zabawy, wprowadza w świat wyobraźni i bajki. Zarówno młodsi jak i starsi po dobrej zabawie z niecierpliwością czekają na kolejną :) Pragniemy serdecznie podziękować  wychowawczyniom pani Karolinie Koziorowicz oraz pani Dorocie Barańskiej za ciepłe przyjęcie i cudowną atmosferę .
                                                                        opiekun Klubu Wolontariusza G.Woś

        •  Wolontariusze SP 2 z wizytą w " zerówce "
          •  Wolontariusze SP 2 z wizytą w " zerówce "

          •                        
             W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta Dzieciom" członkowie Klubu Wolontariusza nie zapomnieli o njmłodszych członkach naszej społeczności szkolnej - " zerówce " Wybrali samodzielnie dla nich książkę . Tematycznie dobrane zabawy ruchowe, zagadki, zabawy aktywizujace , zabawy słowne oraz plastyczne były ciekawymi atrakcjami spotkania. Przedszkolaki świetnie się bawiły chłonąc wszystkie wiadomości przekazywane przez starsze koleżanki. Nasi wolontariusze uczestnicząc w tej kampanii integrują się ponadto z przedszkolakami z klasy "0 ", którym nie straszne będzie w przyszłości przekroczenie progu naszej szkoły jako uczniowie, gdyż będą już mieli w niej fajne starsze koleżanki i kolegów. Serdecznie dziękujemy wychowawczyni klasy zerowej pani Katarzynie Zbytniewskiej za ciepłe przyjęcie i wsparcie.
                                               opiekun Klubu Wolontariusza G.Woś

        • Bezpieczne ferie
          • Bezpieczne ferie

          • W dniu 01.02.2023r uczniowie klas 0-8 mieli spotkanie z Policjantem, panem Zbigniewem Frąckiewiczem nt."Bezpiecznych Ferii"

            Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

            Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie; Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni; Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew; Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru; Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy; Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób; Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo; Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego; Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała; Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem; Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy; Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie; Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

        • "Dwójka" dla WOŚP
          • "Dwójka" dla WOŚP

          • Podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy zasilali puszki, wolontariusze uzbierali kwotę 13 584,95 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za hojność i szczodrość pokazując, że nasza społeczność potrafi się łączyć dla wspaniałego celu, jakim jest POMAGANIE INNYM.

            Grajmy wspólnie do Końca Świata i Jeden Dzień Dłużej!

            Siema i do zobaczenia za rok!

            Wolontariusze, pomocnicy oraz opiekunowie 31. Finału WOŚP w Trzebiatowie