W dniach 19-21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych. Przez trzy dni, codziennie rano o godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Trzebiatowie, zaczynały dzień o modlitw porannych. Program rekolekcji wielkopostnych przygotowały i przeprowadziły siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża ze Szczecina. Siostry uczyły dzieci wielu przepięknych pieśni, rozmawiały o przygotowaniach do świąt wielkanocnych i zbierały słodycze, które później przekazały do Domu Dziecka w Gryficach. We wtorek odbyła się spowiedź święta, a w środę msza święta, którą prowadził ks. Marek Pożarski. Uczniowie naszej szkoły: Joanna Holbój, z klasy VIa i Wojciech Dąbek z klasy VIb czytali podczas Liturgii Słowa tekst z Pisma Świętego oraz Modlitwę Wiernych. Po naukach rekolekcyjnych uczniowie wracali spacerkiem do szkoły i mieli lekcje zgodnie z planem. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele z naszej szkoły. Zdjęcia w galerii.
M.B
Rekolekcje
Zeróweczki w Izbie Regionalnej.
W marcu, przedszkolaki odwiedziły "Izbę Regionalną" w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Po izbie oprowadzał dzieci pan Piotr Żak. Maluchy podziwiały ciekawe ekspozycje: "salonik mieszczański" oraz "izbę chłopską", stąd dowiedziały się jak żyli dawni mieszkańcy Trzebiatowa i okolic. Mogły dotknąć parasol przeciwsłoneczny, maszynę do pisania, przedmioty codziennego użytku i narzędzia rzemieślnicze. Dzięki tej wizycie maluchy przeniosły się na chwilę do świata, którego wcześniej nie znały.
19 marca grupa "0A" gościła w gospodarstwie Państwa Spietelunów i Pańswa Bartoszewiczów w Siemidarżnie. Wizyta miała charakter edukacyjno - rekreacyjny. Dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane gatunki zwierząt hodowlanych i domowych. Obserwowały pracę rolnika-hodowcy oraz rozpoznawały maszyny i narzędzia służące do pracy w polu, ogrodzie i gospodarstwie. Na koniec piekły sobie kiełbaski.
**************************************************************************************************************************
21 marca 2012 roku, przedszkolaki z grupy 0b oraz 0c pod opieką swoich pań udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Dawidowiczów. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom gospodarstwa. Co prawda większość dzieci pochodzi ze wsi, ale nie wszyscy znają zwierzęta hodowane przez rolników, ani nie wiedzą, jakie maszyny są używane podczas prac polowych. Wszystko to pokazała nam i objaśniła pani Anna. Dzieci były bardzo zadowolone, gdyż zobaczyły małe cielaczki, prosiaki, maciorę i inne zwierzęta. Duże zainteresowanie, wywołały maszyny rolnicze i traktory. Potem rozpalono ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski. Na zakończenie gospodarze poczęstowali wszystkich ciastkami i cukierkami, a przedszkolaki podziękowały za gościnę i ciekawie spędzony dzień.
„Antyczna Grecja w SP nr 2”
16 marca 2012r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie mitologiczne pt.”Mitologia na wesoło”, które przygotowały uczennice kl. IV a i VI a pod kierunkiem pani Danuty Mackiewicz. Już przy wejściu do szkoły piękne boginie witały zaproszonych gości i rodziców. Dziewczęta przedstawiły fragmenty mitów” Sąd Parysa” oraz „Demeter i Kora.” Uczennice ubrane w greckie tuniki i uczesane w starożytne fryzury wspaniale wczuły się w swoje postaci. Goście nie kryli zachwytu dla profesjonalnej gry małych aktorek, a pani R. Korek dyrektor TOK zaprosiła dziewczynki do wzięcia udziału w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Marynki”. Przedstawienie odbyło się dzięki pomocy rodziców, którzy przygotowali piękne stroje.” Boginie” zostały uczesane przez fryzjerki ze Szkoły Zawodowej w Gryficach, dzięki uprzejmości pani J. Fedak-Białkowskiej, dyrektor tej szkoły. Piękną dekorację wykonała pani G. Banasiak. Sprzęt muzyczny obsługiwał H. Fijołek uczeń kl. VI a.
Skład zespołu: P. Senderska ( Zeus i Hades), K. Melkis (Atena i Kora), A. Kulasek (Demeter), A. Szarwarzyn ( Helena trojańska), M.Szekieta (Hera), V. Górnicka (Afrodyta), P. Ciepłowska (Parys), K. Olek (Eris), J. Rowska (Hermes i narrator).
Danuta Mackiewicz.
We wtorek 6. 03. 2012 r. zebranie z rodzicami.
Rekolekcje
19.03.2012r. i 20.03.2012r. (poniedziałek, wtorek)
klasy IV-VI
- 8:30 - 10:30 - modlitwy poranne, śpiew i nauka rekolekcyjna w kościele
- 10:45 - 12:30 - lekcje zgodnie z planem
klasy I-III
- 8:55 - 10:30 - lekcje z wychowawcą (edukacja wczesnoszkolna)
- 11:00 - 12:30 - modlitwy, śpiew i nauka rekolekcyjna w kościele
Wszystkie dzieci odjeżdżają pierwszymi autobusami.
21.03.2012r. (środa)
klasy IV-VI
- 8:00 - 9:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.
- 9:50 - 12:30 - lekcje zgodnie z planem
klasy I-III
- 9:15 - 10:15 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.
- 10:45 - 12:30 - lekcje zgodnie z planem.
Wszystkie dzieci odjeżdżają pierwszymi autobusami.
Sprawozdanie z realizacji projektu ,,Aktywnie po zdrowie”
Aktywnie po zdrowie to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Program ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany przede wszystkim do uczniów klas 1–3, ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców.
W Szkole Podstawowej nr2 w Trzebiatowie do rywalizacji stanęła klasa Ib z wychowawczynią p. Elżbietą Fir.
Cały program jest podzielony na trzy sezony - jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowany jest wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość o podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy i forum dla rodziców.
W ramach etapu jesiennego przeprowadzono zajęcia dla uczniów:
-,,Stawiam na śniadanie” i ,, Bez śniadania nie ma nauczania”.
Dzieci z pomocą rodziców przygotowywały plakaty do hasła "Dbam o zdrowie, dobrze się odżywiam i jestem aktywny", zdobyły odznakę Super Kucharzyka za zestaw na drugie śniadanie. Nie zabrakło również propozycji ciekawych zabaw na świeżym powietrzu.
Jednym z efektów konkursu jest powstanie książki kucharskiej z przepisami na śniadanie.
Etap zakończył się wysłaniem raportów i sprawozdań. Nasza praca jest oceniana, a jej wyniki można sprawdzić na stronie: http://konkurs.aktywniepozdrowie.pl
Obecnie jesteśmy w trakcie etapu zimowego. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu i wymyślenie hasła zachęcającego do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody i słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów, jak również obmyślenie sposobu wypromowania plakatu i hasła wśród pozostałych uczniów w szkole.
W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie zdobywają wiedzę na temat groźnych dla zdrowia i rozwoju następstw jedzenia cukru i słodyczy.
Wydaje się, że słodycze są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Dorośli obdarowują nimi dzieci, a co gorsza – sami jedzą słodycze (często w dużych ilościach), co stanowi zły przykład dla dzieci, bo pokazuje im, że w jedzeniu słodyczy nie ma nic niewłaściwego. Tymczasem to właśnie słodycze mogą być przyczyną wielu chorób i problemów zdrowotnych dzieci.
Tak jak w etapie jesiennym, punktem wyjścia tego konkursu było założenie, że najlepszym sposobem na utrwalenie ważnych treści jest zastosowanie ich w praktyce i bycie przykładem dla innych.
Można mieć nadzieję, że dobry przykład i przekonujące hasło pomoże także innym uczniom zmienić zwyczaje żywieniowe.
Nasi uczniowie z pomocą rodziców wykonali wspaniałe plakaty, które z zainteresowaniem oglądamy na szkolnym korytarzu.
Babcia i Dziadek w moim sercu.
21 lutego przedszkolaki z naszej szkoły zaprosiły swoje Babcie i Dziadków, aby dać wyraz miłości do nich. Zaproszonych Gości powitała dyrektor Ewa Zienowicz. W trakcie uroczystości wnuczęta recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przedstawiły scenkę. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków i złożeniu życzeń zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy. O miłą atmosferę zadbali rodzice, którzy przygotowali poczęstunek i pomagali udekorować salę.
Warto być dobrym
Trzebiatów , 20 luty 2012 r.
Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, w których uczy się blisko 0,5 mln dzieci bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw z ciekawym podejściem do fundraisingu na rzecz projektów edukacyjnych w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu
Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Głównym elementem akcji jest konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Od początku semestru dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków do końca roku w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower.
Akcję, którą wymyśliło Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” po raz pierwszy realizowano w kilkudziesięciu śląskich szkołach w 2003 roku. W tym roku stowarzyszenie opracowało nową formułę projektu i po raz pierwszy realizuje ją w takiej skali, w szkołach w całej Polsce. Każda placówka dostała w paczce rower, multimedialny pakiet edukacyjny „Akademia Umysłu 2” do szkolnej biblioteki oraz baner akcji do powieszenia wraz z rowerem na szkolnym korytarzu. Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł, każdy może wykupić od 1 do 1500 takich cegiełek jednak tylko jedną na szkołę. Oczywiście szkoła to miejsce w którym uczą się dzieci, więc to co może się znaleźć na takiej naklejce dokładnie określa regulamin sponsora. Cała akcja jest koordynowana przez infolinie, gdzie kilkudziesięciu konsultantów pod numerem 801 999 333 informuje o wszelkich szczegółach. 10 najlepszych szkół, które będą miały najwyższy współczynnik dzieci, które wywiązały się z deklarowanych zadań do wszystkich uczniów, otrzyma po 10 000 zł na cel pożyteczny dla całej społeczności lokalnej który, wybiorą dzieci.
„Dobro potrzebuje wsparcia i promocji w świecie konsumpcji i pogoni za sensacją. Taka akcja to bardzo wiele pozytywnej energii i pomocy w jego krzewieniu wśród dzieci. Dzięki niej młodzież uświadamia sobie, że pomaganie innym jest ważne, daje satysfakcje i czyni nas szczęśliwymi. Nie zrobilibyśmy jej bez wsparcia sponsorów. Wierzymy, że skoro dzieci stać na takie poświęcenie to inni też będą chcieli wesprzeć tak dobrą akcję by za rok objąć nią coraz więcej szkół. Wyszliśmy jednak z założenia, że zamiast zdobywać od kilku dużych firm po kilka milionów złotych, lepiej będzie dać szanse każdemu do przyłożenia ręki do czynienia dobra a w szczególności osobom fizycznym i firmom lokalnym gdzie to dobro jest czynione. Bo zrealizować taką akcję przy wsparciu tysięcy mniejszych podmiotów i osób fizycznych da lepszy i trwalszy efekt by zarażać dobrem ” – mówi Aleksander Komaniecki, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”.
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", które ma już 10 lat jest największą organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji w Polsce, swoimi projektami i akcjami obejmuje cały kraj i 7600 szkół partnerskich. Organizacja, która przekazała już na rozwój edukacji 27 mln zł, zbiera także 1% na rozwój edukacji w polskich szkołach, przekazując im całe środki, które dostaje od rodziców ze wskazaniem na nie. Więcej o stowarzyszeniu można się dowiedzieć na stronie www.ps.org.pl a o akcji na stronie www.wartobycdobrym.pl.
W tym roku można wspomóc szkołę, przekazując 1% podatku . Aby to zrobić należy w formularzu PIT wpisać nr KRS 0000031762 natomiast w informacjach uzupełniających podać cel szczegółowy: 500000056075, Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie.
Wszystkie Kolory Świata
Wszystkie Kolory Świata to program organizowany przez UNICEF.
W ramach kampanii uczniowie przygotowują charytatywne laleczki. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi zabawkami – są one symbolem pomocy, jakiej dzieci udzielą swoim rówieśnikom w Sierra Leone. Do projektu zgłosiło się 1140 placówek edukacyjnych z całej Polski, w tym nasza szkoła. Od środy 15 lutego w szkole można obejrzeć wystawę Wszystkich Kolorów Świata, podczas której zaprezentowane zostaną wszystkie laleczki uszyte przez dzieci i rodziców. Każdy może zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na kampanię szczepień dzieci w Sierra Leone. Zdjęcia naszych lal można podziwiać w galerii.
Projekt „Wszystkie Kolory Świat” ma także na celu kształtowanie wśród najmłodszych postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.Więcej informacji o akcji można znaleźć na: http://www.unicef.pl/szkoly-i-uczelnie/akcje-szkolne/wszystkie-kolory-swiata
Anna Kruczkowska
Nabór do Przedszkola 2012/2013
Uwaga rodzice dzieci 5- cio i 6-cio letnich – rocz. 2006 i 2007
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie informuje,
iż od 1 września 2012 roku w szkole przy
ul. Długiej 11 funkcjonować będą
5-cio godzinne oddziały przedszkolne.
Chętnych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły przy ul. Długiej 11.
Zgłoszenia przyjmujemy do dn.31 marca 2012 r.
Nadmieniamy, że pobyt dzieci w oddziale przedszkolnym jest bezpłatny.
Ferie w szkole
- Nasza szkoła zorganizowała wiele atrakcji dla uczniów podczas tegorocznych ferii zimowych. Każdy dzień obfitował w wiele ciekawych zajęć, rozwijających umiejętności i zdolności dzieci. Piętnastoosobowa grupa uczniów, która codziennie uczęszczała do szkoły rozpoczynała dzień od aerobiku i ćwiczeń rozciągających z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej w sali zabaw. Po rozgrzewce dzieci miały salę i sprzęt do dyspozycji: wspólnie budowały "bazy", robiły tory przeszkód, skakały na piłkach na wyścigi. Następnie wspólnie uczestniczyły w grach zespołowych, grały w gry planszowe, przedstawiały własne teatrzyki. Dziewczynki z klas szóstych miały próby w ramach koła muzycznego, a dziewczynki z klasy V: A. Masłowska i A. Dobrychłop wzięły udział w projekcie UNICEFu "Wszystkie kolory świata" i szyły szmaciane lalki pod okiem pani dyrektor Anny Kruczkowskiej. Celem projektu jest kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultura oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone. Codziennie tuż przed godziną 11 dzieci udawały się do kuchni, gdzie wspólnie przygotowywały i jadły ciepłe śniadanie. Po wspólnym posiłku i porządkach odbywały się zajęcia języka niemieckiego i angielskiego oraz zajęcia plastyczne. Każdego dnia odbywały się też zajęcia komputerowe, logopedyczne, terapeutyczne, sportowe oraz projekcja bajek i filmów dla dzieci. W ostatnich dniach ferii, kiedy spadł śnieg uczniowie wspólnie ulepili ogromnego bałwana, który stanął na boisku szkolnym. Punktem kulminacyjnym tegorocznych ferii był niezapomniany wyjazd do Kołobrzegu na basen. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w zajęciach w pałacu, organizowanych przez TOK oraz w OSiR w Trzebiatowie. Zdjęcia z ferii w szkole znajdują się w galerii.Uczestnicy
Jasełka
22 grudnia 2011r. w naszej szkole odbyły się jasełka, które pod kierunkiem pani D. Mackiewicz i W. Wolskiej przygotowali uczniowie klasy IV a i IV b. Dzieci wcieliły się w postaci Lucyfera, diabłów, aniołów i wielu innych. Po mistrzowsku przedstawiły historię narodzin Jezusa w stajence betlejemskiej.
W tym dniu nasi uczniowie mogli także popisać się znajomością języka angielskiego, niemieckiego i ukraińskiego. Oprócz jasełek w języku polskim dzieci przygotowały także krótkie wystąpienia w tych trzech językach.
Klasa IV a zaśpiewała świąteczną piosenkę po angielsku. Uczniowie z kl. V b i IV a przygotowali scenkę wigilijną po niemiecku.
Wszystkich zachwyciła Karolinka Chmielewska z kl. I, która ubrana w piękny ludowy strój ukraiński złożyła świąteczne życzenia po ukraińsku.
Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy piękne kolędy pod kierunkiem pana A. Drozdowskiego.
D. Mackiewicz
W. Wolska
ZAPRASZAMY
,,Energowładni”
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej „Źródła Pozytywnej Energii Wokół Nas”.
Od listopada do grudnia dzieci uczyły się poprzez Drużynę Energowładnych o tym, skąd bierze się energia, jakie są jej źródła, zarówno alternatywne, jak i tradycyjne oraz jak z nią odpowiedzialnie postępować .
Etapem końcowym był udział w konkursie plastycznym ,,Energowładni”.
W dniach 6-14 grudnia na stronie www.energowladni.pl
zbieramy głosy na prace plastyczne indywidualne uczniów z kl.Ib m.in. Krzysztofa Minko, Justynę Huzar, Alicję Niewiadomską, Marcina Końca. Warunkiem było przedstawienie WSZYSTKICH czterech ENERGOWŁADNYCH.
PAMIĘTAJCIE:
W ciągu doby można zagłosować 3 razy.
- 11 listopada, sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Ola Kulasek, Ola Szarwarzyn i Bartek Dawidowicz z klasy VIa oraz Karolina Tyndyk i Szczawińska Agata z klasy VI b reprezentowali Dwójkę z naszym pocztem sztandarowym tego dnia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, którą prowadził ks. Artur Majorek. Po mszy reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy udali się tuż za oddziałami wojskowymi pod ratusz. Uczniowie, żołnierze i mieszkańcy Trzebiatowa odśpiewali wspólnie hymn Polski, po czym zawieszono flagę Polski na maszt. Po wystąpieniu pana burmistrza Trzebiatowa Zdzisława Matusewicza nasza pani dyrektor Ewa Zienowicz złożyła kwiaty pod tablicą "Pamięci generała dywizji Stanisława Nałęcz-Komornickiego. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę tuż przy scenie. Grupą opiekowała się pani Marlena Borowik. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy udali się na pokaz pojazdów wojskowych.Uczestnicy
Śniadanie daje moc!
8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania. Postanowiliśmy uczcić ten dzień włączając się w inicjatywę „Śniadanie daje moc” proponowaną przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej i kilka komercyjnych firm.
Już od rana w klasach trwały przygotowania do wspólnego posiłku. Dzieci przyniosły przygotowane przez rodziców produkty, dowiedziały się, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, a następnie, po umyciu rąk zabrały się do pracy. Przy pomocy swoich wychowawców i rodziców przygotowały śniadanie, które w przyjaznej, wręcz uroczystej atmosferze zostało zjedzone. Niektóre klasy zdecydowały się na wzięcie udziału w konkursie i stworzenie fotoreportażu z imprezy. Odważnym życzymy powodzenia.
Mamy nadzieję, że akcja uświadomiła dzieciom i rodzicom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, zwłaszcza, ze w naszej szkole ciągle wiele dzieci wychodzi do szkoły bez posiłku i nie ma kanapki do zjedzenia w szkole!
Anna Kruczkowska
Halloween w klasie Va.
Już drugi raz nasza klasa bawiła się w przeddzień Halloween. Najpierw udekorowaliśmy nasz gabinet, aby atmosfera sprzyjała mrocznym opowieściom, czarodziejskim sztuczkom, wróżbom i różnym konkursom. Niektórzy przebrali się, organizatorki zadbały o poczęstunek a chłopcy pomogli w zaopatrzeniu. Najwięcej śmiechu i dobrej zabawy było przy konkursie „TOP MUMIA”, rysowaniu portretów duchów i duszków, bieganiu z jajkiem. Niektórym cierpła skóra przy słuchaniu „strrrasznych” historii. Nawet Pani Wiesia opowiedziała swoją przygodę w Bieszczadach i jej opowieść wygrała w tym konkursie. Impreza była udana i wróciliśmy do domu w dobrych humorach.
W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci
Jak zachować się w drodze do szkoły?
Do czego służy alkomat?
Dlaczego psy mają czipy?
Na czym polega praca strażnika miejskiego?
- To tylko część pytań, na które odpowiadali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Trzebiatowie, panowie Arkadiusz Koszal i Bartosz Janecki, w czasie wizyty w naszej szkole.
Spotkanie z uczniami klas 5 i 6 zostało zorganizowane w ramach programu Bezpieczne Miasto Trzebiatów i miało charakter profilaktyczny.
Dzieci miały okazję poznać podstawowe znaki drogowe, zwłaszcza te, które stoją na ich drodze do szkoły. Dowiedziały się, co robią strażnicy miejscy. Mogły obejrzeć wyposażenie funkcjonariusza. Dzieciom najbardziej podobał się alkomat.
Sporo czasu strażnicy poświęcili na rozmowę o bezpiecznych zachowaniach względem zwierząt.
Na zakończenie udzielili wywiadu redaktorom szkolnej gazetki. Wywiad będzie można przeczytać w listopadowym wydaniu Rzeczpospolitej Uczniowskiej.
Archiwum Aktualności