98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole 10 listopada. Klasy czwarte przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny, opowiadający historię Polski w pigułce, który zaprezentowały szkolnej społeczności. Potem wystąpił zespół wokalny i zachęcił uczniów do wspólnego śpiewania popularnych pieśni patriotycznych. Szkolnym hitem okazała się pieśń „Piechota”. Pamiątką po uroczystym apelu pozostaną w klasach „światełka wolności” przygotowane przez organizatorów. Za pomoc dziękujemy państwu: A. Kruczkowskiej, A. Drozdowskiemu, S. Kapciakowi i M. Obertańcowi oraz paniom z obsługi. Wychowawcy klas 4a i 4b
ŚNIADNIE DAJE MOC
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To dzięki niemu dzieci zdobywają energię do nauki i zabawy.
Dlatego 8 listopada uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.
Dla pierwszoklasistów był to dzień szczególny, ponieważ musieli oni przygotować śniadaniową ucztę. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Takie śniadanie to wspaniała frajda:)
Dzień zdrowego śniadania
8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w inicjatywę „Śniadanie daje moc” proponowaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Od rana w klasach trwały przygotowania do wspólnego posiłku.
Dzień okazał się być pełnym niezapomnianych i smacznych wrażeń, a udział w akcji uświadomił uczniom i rodzicom, jak ważnym posiłkiem dnia jest śniadanie.
Śniadanie naszej klasy
8. listopada uczniowie z klasy 3c wzięli udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Przy przygotowaniu posiłków towarzyszyło nam wiele radości i zabawy. Uczniowie przygotowali się do zadania sumiennie, na wspólnym stole pojawiło się wiele zdrowych produktów, m.in. ser żółty, chuda szynka, pomidory, rzodkiewki, ogórki. Zrobiliśmy również konkurs na najzabawniejszą kanapkę. Wszystkie były bardzo smaczne!
STATUT
OBWIESZCENIE_TEKSTU_JEDNOLITEGO.docx
Statut znajduje sę w zakładce "Dokumenty"
Stworzyliśmy pierwszy projekt!
Grupa uczniów z klas pierwszych bierze udział w akcji „Programowanie oknem na świat”. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Pozwala on uczniom tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty.
Pierwszym projektem jaki wykonali uczniowie to „Skaczące piłeczki”. Wystarczyło kilka słów wyjaśnień, aby stworzyli i zaprogramowali piłeczki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas zajęć, sprawiły im one wiele radości i frajdy!
Agata Malinowska
CZTERY PORY ROKU
3 listopada rozpoczęła się XV Edycja Zawodów na orientację” Cztery Pory Roku „-Jesień-2016 w Publicznym Gimnazjum. Zawody przygotował i przeprowadził Franciszek Maciejuk przewodnik turystyczny PTTK . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl VIb : Bober Wiktoria, Chmielewska Karolina, Dąbrowski Juliusz, Gałdyś Nikola, Huzar Justyna, Król Natalia, Nadstawna Natalia, Niewiadomska Alicja, Rychter Natalia. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu znajomości znaków topograficznych, parków narodowych i zabytków powiatu gryfickiego Wycieczka spełniła wszelkie oczekiwania uczniów. Traktowana była nie tylko jako rekreacyjne spędzenie czasu ale wzbogaciła naszą wiedzę o naszym regionie zachodniopomorskim.
Opiekun grupy- Genowefa Banasiak
Wycieczka do Gdańska
W październikowy piątek, wyruszyliśmy w daleką podróż do Gdańska. Naszym celem było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, dobry nastrój nas nie opuszczał. Widzieliśmy wiele egzotycznych zwierząt, m.in. żyrafy, lwy, tygrysy, małpy, krokodyle i wiele innych ciekawych zwierząt. Spotkanie tych wszystkich zwierząt, które do tej pory widzieliśmy w telewizji lub w książce było bardzo ekscytujące dla każdego z nas. Pod wieczór udało nam się zwiedzić starówkę miasta Gdańsk. Pomnik Neptuna i kolorowe kamieniczki oświetlone ulicznymi latarniami wyglądały niesamowicie, zwłaszcza na tle wieczornego nieba. Mimo długiej podróży i godzinach spędzonych na spacerowaniu w drodze powrotnej, energia nadal nas rozpierała. Wycieczka była bardzo ciekawa, wróciliśmy zmęczeni, ale uśmiechnięci.
Uczniowie i wychowawcy klas III
Lekcje z gitarą
W poniedziałek 24 października klasy drugie i trzecie wzięły udział w lekcji, rozpoczynającej cykl warsztatów z gitarą, który prowadzi pani Marianna Kowal ze szkoły muzycznej w Koszalinie.
Nasza szkoła przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Programowania Codeweek 2016. Uczyliśmy się programować pianina, po których skaczą kotki (lub inne duszki). Przydały się wcześniej poznane sposoby rysowania i kopiowania duszków. Poznaliśmy nowe skrypty umożliwiające granie pojedyńczych nutek po naciśnięciu klawisza i przeskakiwanie kotka. Była to też świetna powtórka gamy z lekcji muzyki. Za nasz udział w tym wydarzeniu otrzymaliśmy certyfikaty. Więcej...
Rozbawione zerówki
W piątek 21.10.2016r dzieci z grup 0a i 0b bawiły się wyśmienicie na warsztatach z udziałem pani animatorki „ Z krainy dziecięcych marzeń”. Na rozgrzewkę dzieci zatańczyły Zumbę m.in. "Gummi miś”, „Czekolada”, „Kraina lodu”. Po tanecznej godzinie, każde dziecko własnoręcznie wykonało aromatyczną świeczkę znad morza…
Zapraszamy do galerii.
Czarownice z „ Dwójki” zamieszkały w TOK
W dniach 7-8 października 2016 r. w TOK odbyło się Seminarium naukowe „Trzebiatów – spotkania pomorskie”. Miłośnicy historii wysłuchali wielu referatów poświęconych różnym dziedzinom historii naszego regionu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli swój wkład w to naukowe spotkanie szerzące wiedzę o naszym regionie. Szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Danuty Mackiewicz przygotowało przedstawienie „ Trzebiatowskie czarownice”, które zostało pokazane na zakończenie pierwszego dnia obrad. Młodzi aktorzy ukazali losy trzebiatowskiej czarownicy Dorothe Schwartz, która została osądzona przez władze Trzebiatowa i spalona na stosie w 1679 roku. W ten sposób oddaliśmy hołd wielu mądrym kobietom, na które rzucano fałszywe oskarżenia o czary. Oznaczało to straszne tortury w czasie przesłuchania, a w efekcie śmierć na stosie w mękach. Dzieci świetnie ukazały atmosferę XVII-wiecznego Pomorza, przesądy i sposób myślenia ówczesnych ludzi.
Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dwóch prac poseminaryjnych „Spotkania pomorskie 2001r.” pod redakcją W. Łysiaka.
Przedstawienie przygotowali: Weronika Kryger, Paulina Bystrowska, Michalina Waliszka, Marianna Waliszka, Oliwia Sinkowska, Katarzyna Kubicka, Aleksandra Kubicka, Julia Holbój, Maciej Karpiński, Patryk Wiśniewski, Damian Szustek, Aleksander Jakubaszko, Kacper Makarewicz, Amelia Kraucka, Przemysław Bartoszewicz.
D. Mackiewicz
Przypominamy fragment przedstawienia, wystawionego także przed szkolna publicznością: https://youtu.be/pBqPsHFe2-M
PASOWANIE NA UCZNIA
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 14 października 2016 roku, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I.
Podczas akademii dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki. Swój program artystyczny rozpoczęły wspaniałym wejściem w rytmie marsza. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Po programie artystycznym p. dyrektor Ewa Zienowicz dokonała aktu pasowania, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie
Hanna Marek
Katarzyna Zbytniewska
Kiermasz książek
Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 18 do 28 października 2016 roku (w godzinach otwarcia biblioteki).
W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno- naukowa.
Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!
Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe, dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!
BIAŁE SOBOTY
Teatr "na żywo"
Już dwa przedstawienia teatralne za nami. Dzieci ze świetlicy oraz uczniowie z klasy 2 a obejrzeli „Tajemnicę Wesołego Miasteczka” Teatru Arlekin w Łodzi. Był to bajkowy, barwny i wesoły spektakl zrealizowany w rzadkiej technice pacynek.
Natomiast przezabawną sztukę Teatru Banialuka z Bielska- Białej pt. „Baśń o Rycerzu bez Konia” obejrzeli uczniowie klasy 2 c. To wyjątkowa historia o rycerzu poszukującym konia i koniu chcącym odszukać swojego rycerza. Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie i dowcipne piosenki sprawiły, że przedstawienie zachwyciło dzieci.
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Atrakcji w naszej bibliotece będzie mnóstwo, jak co roku.
1. W każdy piątek podczas przerw będę Was zapraszać do minikonkursów.
2. Przerwy od poniedziałku do czwartku w kolejnych tygodniach wypełnią nam:
Ø kolorowanki antystresowe dla uczniów kl. 4-6
Ø jesienne kolorowanki dla dzieci młodszych,
Ø krzyżówki i quizy,
Ø muzyczne spotkania w czytelni,
Ø zabawa "Baw się słowami".
3. Klasy 0-3 wezmą udział w kolejnych warsztatach z cyklu „Czytam sobie”.
4. Konkurs ortograficzno- przyrodniczy dla kl. 4-6.
5. Konkurs plastyczny dla kl. 4-6 „Mądra głowa zna przysłowia”.
6. Konkurs plastyczny „Moja ulubiona książka”.
7. Konkurs „Biblioteczna gra podłogowa”.
O wszystkich szczegółach dowiecie się z plakatów, które będę rozwieszać na szkolnych korytarzach.
ZACZYNAMY OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU 10 PAŹDZIERNIKA. MIŁEJ ZABAWY!
+ - * / + - * / + - * / + - * / + - * / + - * /
3 października odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Udział wzięli uczniowie klas szóstych.
sałatka owocowa
Szkoła Podstawowa nr 2 każdego roku bierze udział w wielu programach propagujących zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Kilka klas zgłoszono do siódmej edycji programu "Zdrowo jem, więcej wiem"- Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy, realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Program uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmieniamy świadomość społeczną. Dzieci chętnie biorą udział w zadaniach realizowanych w ramach programu. Pierwsze zadanie zostało wykonane. Sałatka owocowa była pyszna.
MB
Archiwum Aktualności