Akcja Lekki Tornister to apel skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Ma na celu rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.
3 Maja
Witajcie, opowiemy Wam, jak było na próbach i na występie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Próby przedstawienia były bardzo ciekawe. W przygotowaniach brali udział uczniowie klas piątych. Część uczniów śpiewało a część grało sceny. Ci, którzy grali sceny ciężko pracowali:
- musieli dużo się uczyć na pamięć a to jest bardzo trudne,
- musieli wiedzieć, kiedy wejść, a kiedy zejść ze sceny.
Na próbach było dużo zamieszania, pomyłek, przenoszenia dekoracji i kłopotów z nagłośnieniem. Było bardzo wesoło i fajnie, chociaż panował rozgardiasz.W dniu występu sala gimnastyczna była udekorowana a wszyscy uczniowie ubrani w białe koszule i ciemne spodnie lub spódnice.
Każdy z występujących miał inną rolę. Niektórzy byli dziadkiem, babcią, inni dziećmi zadającymi pytania. Były dwie prowadzące i kilku recytatorów. Cztery osoby przedstawiały Rosję, Austrię, Polskę i Prusy.
Na występie prawie nikt nie miał tremy. Nasza klasa ładnie zaśpiewała „Witaj majowa jutrzenko” a pozostałe klasy swoje piosenki.
My bawiliśmy się dobrze i myślimy, że widowni też się podobało. Wszyscy dowiedzieli się ciekawych rzeczy z historii naszego kraju.
To jest koniec sprawozdania, dziękujemy za przeczytanie.
Julek, Kacper P. i Szymon z klasy V b.
„Zdrowo jem, więcej wiem” w kl.1b – etap wiosenny – cz.1
Wiosna – to nowy etap zmagań uczniów kl. 1b w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Tematem przewodnim tego etapu była aktywność fizyczna.
Realizację wiosennych zadań projektu rozpoczęliśmy od przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Ważnym celem tych zajęć było uświadomienie uczniom wpływu ruchu i ćwiczeń na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. W ramach lekcji na sali gimnastycznej dzieci wykonywały test sprawności fizycznej, który kończył się zdobyciem Dyplomu Sportowego Asa.Kolejnym zadaniem było zorganizowanie „Klasowego turnieju sportowego”. Tym razem uczniowie w grupach 7-osobowych wykonali szereg zadań na czas. Klasowy turniej sportowy dostarczył uczniom wiele radości. Wygrali wszyscy, bo najważniejsza była super zabawa.
Innym zadaniem było założenie „Klasowego ogródka ziołowego”. Na zajęciach uczniowie poznali niezbędne warunki do wzrostu rośliny. Dowiedzieli się, jakie zioła można hodować na parapecie i jak to najlepiej wykonać. Praca przyniosła dzieciom wiele radości. Uczniowie troszczyli się o swoje hodowle, a swoje spostrzeżenia zapisywali w DZIENNICZKACH OBSERWACJI.
Hanna Marek
Julia Holbój mistrzynią powiatu
28 kwietnia w Gryficach odbył się 40 Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużynowo zdobyliśmy IV miejsce, indywidualnie Julia Holbój uzyskała I miejsce. Gratulujemy.
WYCIECZKA DO ZWIK
Uczniowie klas 4-6 odwiedzili w kwietniu trzebiatowski ZWiK. Wycieczki były związane z obchodzonym przez Szkołę „Tygodniem Ziemi”. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie zostali oprowadzeni po Zakładzie. Dowiedzieli się, skąd się bierze i jaka drogę przebywa woda, zanim trafi do kranu oraz gdzie wędrują ścieki i jak to się dzieje, że zamieniają się w wodę. Niektórych zaskoczyła wiadomość, ze woda płynąca z kranu nadaje się do picia bez przegotowania. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne oraz drobne upominki. Dla chętnych pan prezes ZWiK Grzegorz Jelonek ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem: „Oczyszczalnia ścieków – jak to działa?”. Prace można składać u pedagoga lub w szkolnej bibliotece do 19.maja. Regulamin i szczegóły konkursu dostępne są na szkolnej stronie internetowej (http://sp2trzebiatow.edupage.org/?) oraz na stronie ZWiK (www.zwiktrzebiatow.pl).
Propozycje Mileny na majówkę!
Majowe weekendy zapowiadają się niestety dość chłodno, a na nudę najlepsza jest książka. Kliknij na link poniżej i poznaj propozycje Mileny Szuby z klasy 5 c. Oprócz nich biblioteka ma wiele innych NOWOŚCI.
Zapraszamy.
http://www.voki.com/site/pickup?scid=13959885&chsm=70c74173894298885745a0e77dce1c2a
KIBICE ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ
Szczęśliwym posiadaczem kalendarza z polskimi piłkarzami został Jacek Zarzycki, który jako jeden z trzech prawidłowo wytypował wynik meczu z udziałem Roberta Lewandowskiego. Gratulujemy!
PÓŁFINAŁ WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW
Już po raz drugi najbardziej wytrwali czytelnicy z naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim półfinale Wielkiej Ligi Czytelników. Ponownie zawitaliśmy w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczny półfinał sprawdzał znajomość dość trudnej książki Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś”. Uczniowie rozwiązywali drużynowo test składający się z 88 pytań. Po zakończeniu konkursu zostali zaproszeni na lekcję kaligrafii. Każdy mógł spróbować swoich sił w tej trudnej i nieco zapomnianej sztuce. Pamiątką tych warsztatów było pięknie napisane imię przez każdego uczestnika, a za udział w półfinale dyplom. Wielu deklarowało chęć dalszej nauki kaligrafii. Wizyta w kamieńskiej bibliotece była również okazją do obejrzenia bardzo ciekawej wystawy prac plastycznych. Nasz zespół w składzie: Julia Deskiewicz, Alicja Gibzińska, Zofia Bąk zdobył 73 pkt. i zajął V miejsce w półfinale wojewódzkim. Gratulujemy
Internetowy Teatr dla Szkół
Tym razem na swoją scenę zaprosił nas Teatr Guliwer w Warszawie. Uczniowie klasy 2b i 5c obejrzeli spektakl pt. „Śpiąca Królewna”. Przedstawienie jest oparte na motywach klasycznej baśni napisanej przez braci Grimm. Opowiada o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka i próbie jego ochrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w dorosłym życiu. Jest opowieścią o miłości, wolności i przyjaźni rodzica z dzieckiem, a także o tym, jak zmienia się świat w ciągu stuletniego snu Królewny. Ta nieco uwspółcześniona wersja znanej baśni bardzo zainteresowała szkolnych widzów, podczas przerwy mogli zobaczyć kulisy powstawania sztuki teatralnej oraz poznać zawody związane z pracą w teatrze.
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Na stadionie miejskim w Trzebiatowie w dniach 27-28 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. Nasza drużyna dziewcząt po rywalizacji w grupie awansowała do ścisłego finału. Tam ostatecznie zajęła IV miejsce, chłopcy zakończyli rozgrywki na III miejscu w grupie i nie awansowali do dalszego etapu. Drużyna dziewcząt w składzie: M. Rzepecka,W. Łankut, J. Kopacka, N. Pachulska, A. Pawlak, N. Moszyk, W. Kryger, M. Waliszka. Chłopcy: P. Wiśniewski, S. Lichtański, M. Dyl, J. Bepirszcz, J. Heropolitański, D. Heropolitański, O. Jurszo, A. Masalski, O. Nowacki, M. Palica, M. Frąckowiak.
Aktywnie po zdrowie
Tym razem uczniowie klasy III a postawili na aktywność fizyczną. 30.03 2017 r. wybrali się na wycieczkę do Dźwirzyna na kręgielnię oraz do Kołobrzegu do Aqua Parku. Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na ich stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie. Kręgielnia okazała się miejscem, które wyzwoliło u dzieci ogrom pozytywnych emocji. Pojawiła się zdrowa rywalizacja, dzieci wzajemnie dawały sobie wskazówki aby zdobyć jak najwięcej punktów. W Aqua Parku na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi zjeżdżalnie, bicze wodne, dzika rzeka , jacuzzi , z których oczywiście w pełni skorzystały .Głodne i nieco zmęczone wodnymi szaleństwami dzieci zjadły obiad w MacDonaldzie. W czasie drogi powrotnej dzieliły się wrażeniami. Czas spędzony na kręgielni i na basenie okazał się dla dzieci przede wszystkim wspaniałą zabawą, która na długo pozostanie w ich pamięci.
„Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”
Aktywność ruchowa to niezbędna ilość ruchu - ćwiczeń fizycznych - potrzebna do rozwoju
i zachowania zdrowia. Optymalna ilość ruchu w znacznym stopniu wpływa na wyrabianie podstawowych cech motorycznych, w tym: zwinności, zręczności, gibkości, szybkości, siły. Dla dziecka w wieku szkolnym rekomendowana jest minimum godzina dziennie. Tymczasem, jak wynika z badań, aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w Polsce jest zastraszająco niska. Poświęcają oni zbyt mało czasu na różne formy aktywności ruchowej, spędzając zbyt dużo czasu przed telewizorem i komputerem.
Warto więc docenić szkolne lekcje wychowania fizycznego. WF – ważny i potrzebny. Ćwicząc, dziecko uczy się radzić sobie z negatywnymi emocjami, odpoczywa od trudnych zadań i hartuje organizm.
Uwierzmy mądremu stwierdzeniu znanego lekarza, Wojciecha Oczki, który przekonywał, że „ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”.
Drugoklasiści także lubią ćwiczenia sportowe i bardzo dobrze rozumieją, że są one niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Podczas zajęć sportowych kl.2c wykonywała różne ćwiczenia i zabawy podnoszące sprawność fizyczną, np. „ Znajdź swój domek”„Sprytny ogrodnik” „Kosmiczny wyścig” „Turkusowa drużyna”.
W ramach realizowanego projektu ,,Aktywnie po zdrowie”, uczniowie wraz z rodzicami
i nauczycielem stworzyli i opracowali także własne propozycje gier zespołowych
na świeżym powietrzu.
Najbardziej przypadła drugoklasistom do gustu gra, podobna do piłki nożnej, ale bez bramek : ,,Gra nogą do 3 podań”.
Do przeprowadzenia zwycięskiej gry zespołowej na boisku szkolnym, zaprosiliśmy także
uczniów z kl. 6b.
Wszyscy świetnie się bawili.
Rodzice!
Wiosną, gdy jest coraz cieplej, najlepiej spędzać czas na świeżym powietrzu.
Ruch jest potrzebny jak powietrze! Uprawiajcie więc z dziećmi biegi,
jazdę rowerem, grę w kosza, piłkę nożną, a może wspólny spacer po lesie.
Ruszając się obniżamy ciśnienie krwi, a dziecko przeżywa radość,
rozładowuje napięcie i stres.
Klasowy ogródek ziołowy
Zioła są znane i stosowane w kuchni od bardzo dawna.
Poprawiają smak potraw przygotowywanych z ich wykorzystaniem, czasem też nadają im wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.
Mają także udokumentowane działania zdrowotne.
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie klasy 2c, podczas wiosennego etapu konkursu, założyli na parapecie okiennym klasową uprawę różnych ziół, która jest okazją dla uczniów do obserwowania wzrostu roślin.
Zioła pięknie się prezentują na parapecie, dostarczając wspaniałych i niepowtarzalnych wrażeń zapachowych.
Klasa 2c posiała jednocześnie zioła w ogródku przyszkolnym. Ze względu na dość niską temperaturę na dworze, rośliny wschodzą bardzo powoli.
TRZEBIATOWSKIE ODKRYWANIE TALENTÓW KULINARNYCH
We wtorek 25.04.2017r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie zorganizował Akademię Kulinarną. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. W akademii wzięło udział dziesięć uczennic z klas 5-6, z czego trzy – Ania Pawlak, Karolina Chmielewska i Michalina Waliszka - czynny. Dziewczyny dostały fartuchy, profesjonalne okrycia głowy i pod okiem mistrza kuchni – Tomasza Grzelakowskiego, ucznia ZSP w Trzebiatowie przygotowały dwie potrawy – tatar ze śledzia oraz sałatkę z truskawkami, makrelą wędzoną i sosem malinowym. Reszta uczennic dopingowała koleżanki. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli degustować potrawy przygotowane przez kucharzy – amatorów. Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że najbardziej smakowały nam te, które zrobiły dziewczyny z „Dwójki”!
Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na kolejną Akademię Kulinarną.
Wolontariusze z wizytą klasach zerowych
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” członkowie Szkolnego Koła PCK dnia 07.04.2017r. po raz drugi odwiedzili swoje najmłodsze koleżanki i kolegów z klas 0 „a” i 0 „b”. Tym razem młodzi wolontariusze przeczytali dzieciom bajkę pt. „ Calineczka”. Tytuł bajki dzieci odgadły rozwiązując zagadkę, następnie wysłuchały piosenkę pod tym samym tytułem w wykonaniu dziewcząt z zespołu wokalnego z klasy III a. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajkę. Wolontariusze omawiając bajkę zwrócili dzieciom uwagę na to co powinny brać pod uwagę oceniając innych . Jak zwykle dzieci żywo dyskutowały. Wspólnie doszli do wniosku, iż nie należy nikogo oceniać po wyglądzie natomiast powinniśmy brać pod uwagę takie cechy jak : dobroć, uczciwość, koleżeńskość, szczerość, pracowitość. Następnie dzieci rysowały główną bohaterkę bajki Calineczkę. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy wszystkie dzieci zostały obdarowane czekoladowymi kurczaczkami, zajączkami i pisankami. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze , w związku z tym młodzi wolontariusze podążając za oczekiwaniami dzieci z klas zerowych planują już kolejne spotkanie .
Dziękujemy za pomoc wychowawczyniom klas zerowych : pani A. Szkarapacie oraz pani A. Gibzińskiej
opiekun koła Gabriela Woś
Dzień Ziemi
W związku z obchodami Dnia Ziemi, od poniedziałku zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania.
W poniedziałek przychodzimy ubrani na kolor żółty – symbol Słońca, radości i uśmiechu.
Przynosimy informacje/zdjęcia o dzikich wysypiskach śmieci w naszej okolicy/Gminie.
We wtorek jesteśmy ubrani na kolor zielony – symbol nadziei. Odbędą się szkolne eliminacje do konkursu wiedzy o Wiewiórce i rozmowy o odnawialnych źródłach energii w naszej okolicy.
Środa jest dniem poświęconym wodzie, stąd ubieramy się na kolor niebieski.
Nastąpi rozstrzygniecie konkursów klas 1 – 3 (quiz ekologiczny) i 4 – 6.Quiz ekologiczny zwycięzcy: klasa 1 b – Hania Twarowska, Lena Zakrzewska
2a Łucja Iwaniec, Marysia Poluszyńska, Adam Królik
3 c Asia Twarowska
W czwartek porządkujemy ogródki szkolne i ubieramy się na kolor brązowy
Piątek poświecimy na naukę segregacji odpadów i ubieramy się na kolor biały.
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TRZEBIATOWIE
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
1. Organizatorem konkursu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o.
2. Konkurs rozpoczyna się 19-go kwietnia 2017 r. i trwać będzie do 19 maja 2017r.
3. Temat prac konkursowych brzmi: „Oczyszczalnia ścieków – jak to działa?”.
4. W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie klas 4- 6: Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Prace konkursowe należy złożyć u pedagoga szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 do dnia 19-go maja 2017 roku.
2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice i dowolnym formacie.
Temat pracy: „Oczyszczalnia ścieków – jak to działa?”.
3. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej nieopublikowanymi.
4. Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.
5. Wraz z praca należy dostarczyć zgodę rodziców/ opiekunów prawnych na udział dziecka w konkursie (zał. nr 1).
5. W Konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest dokonywanie zgłoszeń w imieniu osób trzecich.
6. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę swoimi danymi po drugiej stronie pracy: imię i nazwisko i klasa. Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace niepodpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
7. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
Wyniki konkursu i nagrody
1. Jury, powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.
3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez ogłoszenie imiona i nazwiska zwycięzców. Dodatkowo informacja o laureatach zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.zwiktrzebiatow.pl
4. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez ZWIK w Trzebiatowie.
5. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród.
6. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród, jest ostateczna.
7. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.
Postanowienia końcowe:
1. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na umieszczenie pracy w siedzibie Zakładu oraz na stronie internetowej.
2. Autorzy zgadzają się na publikowanie zwycięskich prac i fotografii prac na wszelkich polach eksploatacji.
3. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
4. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie internetowej Szkoły
Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie (http://sp2trzebiatow.edupage.org) oraz w siedzibie
Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o.
Organizator zastrzega sobie prawo do:
1. Zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
2. Odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,
3. Rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.
Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu
Zgoda rodziców (opiekunów prawnych) na udział dziecka
W konkursie plastycznym „Oczyszczalnia ścieków w Trzebiatowie”
- Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka .................................................................... (imię i nazwisko) w konkursie plastycznym „Oczyszczalnia ścieków w Trzebiatowie”.
- Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych mojego dziecka (imienia, nazwiska, klasy i nazwy szkoły oraz miejscowości zamieszkania) w celach wynikających z organizacji konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. 2135).
............................................................................................
Miejscowość i data............................................................................................
Podpisy rodziców (opiekunów prawnych) uczestnika konkursu
WYNIKI REKRUTACJI DO SZKOŁY
DYREKTOR SZKOŁY ZAWIADAMIA, ŻE KOMISJA REKRUTACYJNA ROZPATRZYŁA POZYTYWNIE WSZYSTKIE WNIOSKI
O PRZYJĘCIE DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.INFORMUJEMY, ŻE SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA:
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - 16 miejsc
DO KLASY PIERWSZEJ - 9 miejsc
XVII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”
W Szczecinku 4 kwietnia odbyły się finały wojewódzkie XVII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii dziewcząt U-10. W zawodach wzięły udział najlepsze zespoły ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego. Nasze młode zawodniczki reprezentowały powiat gryficki. Po zremisowaniu meczu z Kościernicą, zwycięstwie ze szkołą z Rąbina oraz przegranej z Niemicą- awansowały do ćwierćfinału. Mecz z Akademią Piłkarską Orzeł z Wałcza przegrały, kończąc turniej na bardzo dobrym, 5 miejscu. Dziękujemy i gratulujemy naszym zawodniczkom.
Skład drużyny: Maja Senderska, Martyna Senderska, Zuzanna Bernatowicz, Maja Palica, Marzena Rzepecka, Anna Domańska, Hanna Celińska, Joanna Twaróg, Julia Bublijewska, Patrycja Boratyńska.
Archiwum Aktualności