Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego „Aktywna szkoła – Aktywny uczeń”. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W okresie od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r. wykonywaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu. Spełniliśmy wszystkie wymagania i otrzymaliśmy tytuł Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń. Sprawozdanie z realizacji zadań w załączniku. => aktywna_szkola.doc
BĄDŹ EKO!
Nasza szkoła bierze udział w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ. W konkursie każda szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła ma JEDNAKOWE szanse, ponieważ w kategorii nagród liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole. Zużyty telefon można przynieść do biblioteki szkolnej.
Wyniki akcji ekologicznej – konkursu zostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w styczniu 2018 r. na stronie www.ekophone.pl
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W czwartek 21.września obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z tej okazji przyniosły do szkoły swoje ukochane maskotki. Najmłodsi uczniowie spędzali przerwy kolorując misie oraz bawiąc się przy piosenkach o misiach. Był to bardzo wesoły, kolorowy dzień. Zwieńczeniem imprezy było wykonanie wspólnego zdjęcia z maskotkami.
Dziękujemy członkom Samorządu Uczniowskiego oraz uczniom klas starszych, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, a także rodzicom najmłodszych uczniów, dzięki którym dzieci były przygotowane do Światowego Dnia Pluszowego Misia. Liczymy na Państwa wsparcie przy organizowaniu kolejnych uroczystości i zabaw. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z imprezy!
opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Grupa 0 „a” świętuje Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września przedszkolaki z grupy 0 „a” uczcili Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Po ozdobieniu balonów i przygotowaniu kolorowego napisu, uczniowie rozpoczęli przygodę ze „Skrzynią z niespodziankami”. Kryła ona w sobie mnóstwo zadań do wykonania! „Kelner w przedszkolu”, „Kolorowy kącik”, „Szaleństwo z butami” czy „Tęczowe piegi”! Zapewne najciekawszym zadaniem było odszukanie skarbu. Uczniowie dostali mapę, na której kręta droga, pełna zagadek zaprowadziła ich do skarbu. Zwieńczeniem poszukiwań był słodki poczęstunek. Uczniowie chętnie bawili się przy dziecięcych hitach, na koniec dnia kolorowali ulubione postacie z bajek. W podziękowaniu za wspaniałą zabawę każdy przedszkolak dostał medal. To był udany dzień!
Agata Malinowska
WSPANIAŁE WAKACJE
Już w lipcu pojadą w góry dzieci z naszej placówki, które spędzą niezapomniany czas
w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.„Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się
w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow / www.wakacjezmuszkieterami.pl
Przedszkolaki w Niechorzu
13.czerwca, mimo niesprzyjającej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do Niechorza. Zwiedzaliśmy Park Miniatur, Motylarnię i okolice Latarni Morskiej, ponieważ z uwagi na wietrzną pogodę, obiekt był zamknięty dla zwiedzających.
Kiedy dojechaliśmy do Niechorza, zza chmur wyłoniło się piękne słoneczko, które towarzyszyło nam do końca pobytu w tej nadmorskiej miejscowości.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Parku Miniatur, po którym oprowadzała nas bardzo miła pani przewodniczka. Zobaczyliśmy miniatury wszystkich latarni morskich w Polsce i nie tylko. Największe wrażenie zrobiło na nas rozpalanie ogniska na imitacji starej, tradycyjnej latarni morskiej oraz wystrzał z armaty. Pani przewodniczka w taki sposób pokazała nam, jak kiedyś, przed wynalezieniem prądu elektrycznego, kierowano do portu statki.
Następnie przeszliśmy do Motylarni. Tutaj dzieci mogły zobaczyć największego na świecie motyla. Były zaskoczone jego rozmiarem. Z Motylarni przeszliśmy pod Latarnię Morską, która, choć była nieczynna, zrobiła na dzieciach duże wrażenie, zwłaszcza punkt widokowy, znajdujący się prawie u jej stóp.
Ostatnim punktem wycieczki była lodziarnia, w której zjedliśmy pyszne lody. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu, żegnani deszczem, który zaczął padać, kiedy ruszyliśmy w podróż powrotną.
A.J.
Bal Klas Trzecich
W minionym tygodnie wszyscy uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w corocznym Balu Klas Trzecich. Dla uczniów był przygotowany słodki poczęstunek, pięknie ustrojona sala oraz świetna muzyka. Podczas balu dzieci brały udział w wielu zabawach muzycznych, m.in. Kaczuchy, Jedzie pociąg, Krasnoludek czy Makarena. Oprócz tego czekało na nich wiele konkursów, takich jak taniec z krzesłami czy balonami.
Po twarzach widać, że się świetnie bawili. Zapraszamy do galerii.
Przygoda klas 3
W minionym tygodniu uczniowie wszystkich klas trzecich wzięli udział w szkolnym biwaku. W poniedziałkowy poranek, po krótkiej przeprawie autobusem dojechaliśmy do Pogorzelicy. Po zakwaterowaniu się i rozgoszczeniu w pokojach, dzięki uprzejmości kierowców podwieziono nas pod Latarnię Morską w Niechorzu. Tam zrobiliśmy wspólne zdjęcie i kupiliśmy pamiątki. Potem odwiedziliśmy Motylarnię. Zobaczyliśmy wiele egzotycznych gatunków motyli, były bardzo duże, barwne, o różnych kształtach. Pani przewodnik pokazała nam również pomieszczenie, w którym były różne etapy rozwoju motyla, od gąsienicy po kokon, aż do motyla. Z tego pomieszczenia wypuszcza się motyle po trzech tygodniach. Na zakończenie był quiz wiedzy, którą przekazali nam przewodnicy.
Gdy wyszliśmy z Motylarni przeszliśmy się ulicami Niechorza i zjedliśmy lody, aż w końcy trafiliśmy do Muzeum Rybołóstwa. Mieliśmy tam lekcję muzealną, na której dowiedzieliśmy się m.in. czym jest i jak powstaje bursztyn, obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów.
Po długim spacerze, bo przeszliśmy prawie 10 km dotarliśmy do pensjonatu. Tam również czekało na nas wiele atrakcji. Po obiedzie poszliśmy na plaże, by budować zamki z piasku. A wieczorem przyjechali do na rodzice i było ognisko. Rodzice zapewnili nam ciekawe rozrywki, była strzelnica, malowanie twarzy barwami wojennymi, musztra, a nawet pokaz tańca z ogniami i dyskoteka! Było też przeciąganie liny, gra w siatkówkę, zabawa na placu zabaw. Dla wielu atrakcją było też spanie w pokojach z kolegami, ubieranie pościeli, rozmowy i zabawy do późnego wieczoru. Następnego dnia spacerowaliśmy po Pogorzelicy, a po południu wróciliśmy do szkoły. To były dwa dni pełne emocji, ciekawych wrażeń i radości.
Choć pogoda nieraz zrobiła nam psikusa wspólny wyjazd był naprawdę udany! Wszystkim się bardzo podobało.
Uczniowie i wychowawcy klas III
Wycieczka do Parku Wieloryba w Rewalu
14 czerwca klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Parku Wieloryba w Rewalu.
Zwiedzając Park, uczniowie odbyli podróż po 4 krainach, z których w każdej napotkali niesamowitych mieszkańców i dowiedzieli się więcej o ich zwyczajach.
Pierwszą z nich był „Bałtyk”. Zobaczyliśmy tutaj modele zwierząt żyjących w jego wodach, poznaliśmy jego historię i zrozumieliśmy, jak kształtowały się jego wybrzeża.
Potem udaliśmy się do krainy „Giganci z oceanów”. Dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, wielkim wielorybom i ogromnym kałamarnicom. Niezwykłą atrakcją był największy w Europie, mierzący 35 metrów długości, eksponat płetwala błękitnego. Naprawdę robi wrażenie!
Kolejna kraina to „Potwory z głębin”, gdzie czekały na nas mieszkańcy morskich głębin, dziwacznym wyglądem budząc jednocześnie strach i zaciekawienie.
W ostatniej krainie – „Piraci i papugi” spotkaliśmy legendarnych korsarzy i ich nieodłącznych towarzyszy – kolorowe, żywe papugi. Zobaczyliśmy pirackie skarby i zwiedziliśmy tawernę.
Na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się na morskim placu zabaw oraz kupowały pamiątki.
To był ciekawy, atrakcyjny i miło spędzony czas.
Elżbieta Fir
Marlena Borowik
Elwira Łabik
konkurs recytatorski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie bardzo chętnie uczą się języków obcych. W środę, 19 czerwca wszyscy chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Niemieckim i Angielskim. Frekwencja na konkursie w tym roku dopisała. Najliczniejszą grupą była reprezentacja klasy IIa, która prezentowała wiersze niemieckojęzyczne. Każdy uczestnik konkursu w bardzo ciekawy sposób prezentował swoje umiejętności recytatorskie i językowe. Nie zabrakło ciekawych choreografii i scenerii podczas występów, podczas których dzieci wykorzystały kostiumy i rekwizyty. Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Maria Poluszyńska, Adam Królik, Maria Gardziejewska, Przemysław Bartoszewicz, Julia Holbój, Natala Rychter, Zofia Bąk, Noemi Gurgul, Wiktoria Dobrzańska, Zuzanna Kanarek, Marianna Waliszka, Alicja Niewiadomska, Nikola Michalczyk, Milena Szuba. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki języków obcych i organizatorki konkursu: Agnieszka Strug, Marlena Borowik i Agnieszka Bajcarz.
Dyktando konkursowe
14 czerwca uczniowie klas 4 -6 zmierzyli się z błędami ortograficznymi,
pisząc konkursowe dyktando "Bez pracy nie ma kołaczy". Tytuł SZKOLNEGO
MISTRZA ORTOGRAFII 2017 uzyskała uczennica klasy 5a Julia Holbój.
Gratuluję Julii i życzę sukcesów w nauce oraz innych konkursach. Anna Boruch
Corrida w Robach!
Tak tajemniczo nazwaliśmy naszą rowerową wycieczkę do Mrzeżyna, na którą wybraliśmy się w środę 14 czerwca.
Pogoda nie była zbyt optymistyczna od rana, ale cieszyliśmy się, że nie pada deszcz. Przejazd ze szkoły do Nowielic to był prawdziwy sprawdzian naszych umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego. Wszyscy zdali go celująco!
Na bocznej drodze przez Gorzysław i Roby jechało się bardzo spokojnie i bezpiecznie. Już mieliśmy odjechać z ostatniego przystanku (na moście w Robach), gdy naszą uwagę przykuł wędkarz odganiający się od natrętnego młodego byka na łące przy kanale. Byczek miał chyba ochotę na zabawę, ale przybierał postawę taką, jak na corridzie i coraz bardziej obawialiśmy się, czy nie wyrządzi krzywdy wędkarzowi. Po kilkunastu minutach dzielnemu panu udało się uspokoić zwierzę na tyle, że spokojnie mógł przejść na bezpieczną odległość. Kiedy niebezpieczeństwo zostało zażegnane pojechaliśmy dalej.
Pobyt nad morzem jest zawsze przyjemny. Tak było i tym razem. Pogoda się poprawiła i przyjemnie spędziliśmy czas na plaży bawiąc się w różne gry zespołowe, woda była za zimna ale piasek doskonały.
Nasz pobyt zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem w lodziarni. Podróż powrotna wydała się wszystkim o wiele krótsza i łatwiejsza. Przyczyną był wiatr wiejący w plecy. Tylko Julka miała pecha i na ostatnich kilometrach jej rower uległ awarii. Po wezwaniu wozu technicznego bezpiecznie i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. To był nie lada wyczyn, przejechaliśmy ponad 30 kilometrów i wszyscy dali radę!
Klasa Vb
WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
W tornistrze: zeszyt 16- kartkowy w 3 linie , 1 zeszyt 16 – kartkowy w kratkę ,piórnik.
Piórnik:
• 2 ołówki
• temperówka zamykana
• gumka do mazania
• kredki ołówkowe
• nożyczki
• linijka 15-20 cm
• klej w sztyfcie
Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole :• 2 bloki rysunkowe –białe A4
• 1 blok rysunkowy –kolorowy A4
• 1 blok techniczny biały i 1 kolorowy A4
• 1 tekturowa teczka na gumkę (podpisana z przodu)
• 4 kolorowe bibuły
• farby plakatowe i akwarelowe
• pędzle w trzech rozmiarach
• pojemnik na wodę
• kredki świecowe- BAMBINO
• kredki pastele
• plastelina
• papier kolorowy
• papier ksero –ryza ( w ciągu roku )
• 2 kopertyStrój sportowy:
• koszulka biała
• spodenki sportowe granatowe lub czarne oraz obuwieWSZYSTKIE ZESZYTY, I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.
WYPRAWKA UCZNIA KLASY ZEROWEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Podręczniki: Kolorowy start z plusem (pakiet dla dziecka - roczne przygotowanie przedszkolne) i Kolorowy start. Język angielski (5 i 6 latki) – Wydawnictwo MAC
W tornistrze: 1 zeszyt 16 – kartkowy w kratkę, piórnik.
Piórnik:
• 2 ołówki
• temperówka zamykana
• gumka do mazania
• kredki ołówkowe
• nożyczki
• linijka 15-20 cm
• klej w sztyfcieMateriały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:
• ryza białego papieru
• ryza papieru kolorowego (mix kolorów)
• 1 tekturowa teczka na gumkę (podpisana z przodu)
• 4 kolorowe bibuły
• farby plakatowe i akwarelowe
• pędzle w trzech rozmiarach
• pojemnik na wodę
• kredki świecowe - BAMBINO
• kredki pastele
• plastelina
• 2 kopertyUbrania:
• koszulka biała i spodenki granatowe lub czarne (na w-f)
• kapcieArtykuły higieniczne:
• ręcznik do rąk (mały z wieszaczkiem, podpisany)
• szczoteczka do zębów, kubeczek i pasta do zębów
• paczka chusteczek do nosa (w kartoniku)WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ
PIKNIK RODZINNY
Piątkowe popołudnie spędziliśmy na Rodzinnym Pikniku. W tym roku impreza była połączona z Dniem Języków Obcych, wszyscy mogli zapoznać się z kulturą krajów prezentowanych przez uczniów klas 4-6 krajów i spróbować przygotowanych przysmaków. Było wiele niespodzianek: rodzinne rozgrywki sportowe, zabawy taneczne z zespołem „Błyski”, zjeżdżalnie dmuchane, spotkanie z grupą rekonstrukcji historycznej „Nałęcz”, loteria fantowa, malowanie twarzy. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Na początku uczestnicy pikniku obejrzeli występy szkolnych artystów. Na boisku „Orlik” rozegrano zaciętą rywalizację rodzinną w rozgrywkach sportowych, emocje często sięgały zenitu. Swoje zdolności plastyczne dzieci mogły sprawdzić w konkursie plastycznym „Zwierzęta pól i lasów w naszym naturalnym środowisku”, którego współorganizatorem było koło łowieckie „Łoś”. Na pikniku nie zabrakło kiełbaski z grilla oraz prawdziwej wojskowej grochówki. W organizacji wspomogli nas „Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki”, Rada Rodziców, Koło Łowieckie „Łoś” w Trzebiatowie, grupa „Nałęcz”, A.I K. Wojciechowscy, K. Mularz, zespół muzyczny „Błyski”, wszystkim składamy gorące podziękowania . Rodzicom naszych uczniów dziękujemy za przygotowanie pysznych ciast oraz fantów na ten wyjątkowy piknik w naszej szkole.
Wolontariusze Dzieciom - z wizytą w Szpitalu w Gryficach.
Początek czerwca to czas, kiedy najważniejsze są dzieci. 1 czerwca uczniowie Szkolnego Koła PCK odwiedzili małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Gryficach. Celem wizyty było uprzyjemnienie pobytu chorym dzieciom w szpitalu, zwłaszcza w dniu w , którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Młodzi wolontariusze samodzielnie przygotowali smaczne desery a za pozyskane środki zakupili książki , kolorowanki i kredki . Mali pacjenci zebrali się w świetlicy szpitalnej gdzie wolontariusze obdarowali ich upominkami. Poważniej chore dzieci odwiedzili w ich pokojach. Młodzi wolontariusze przekonali się, że miło jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze milej dawać je innym. Dzieci odwzajemniły się uśmiechem i słowem „dziękuję”
PROGRAMOWANIE – WYMIANA DOŚWIADCZEŃ
W poniedziałek 5 czerwca klasa IV b gościła na swoich zajęciach komputerowych grupę pierwszoklasistów – Programisiów.
Na spotkanie pierwszaki przyniosły tablety, na których cierpliwie pokazywali i tłumaczyli programowanie w języku Scratch Junior. Starsi uczniowie dowiedzieli się, że ta aplikacja działa w systemie Android na tabletach i telefonach komórkowych. Bardzo im się spodobał intuicyjny sposób kierowania duszkiem, rysowanie palcem i szybki podgląd działania wybranych komend.
W połowie lekcji uczniowie zamienili się rolami i czwartoklasiści pokazali swoje prace wykonane w Scratch 2.0. Młodszym dzieciom przypadła do gustu aplikacja pianino, w której próbowali zagrać różne melodyjki.
To spotkanie było świetnym podsumowaniem całorocznej pracy w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Programowanie oknem na świat”. Wszyscy przypomnieli sobie, ile nowych umiejętności i wiadomości opanowali przez ten czas. Maluchy opowiadały o programowaniu na podłodze i krzesłach, a starsi wspominali o planowaniu rozwiązania problemu do zaprogramowania, wspólnie na tablicy.
Dla nas, opiekunek obu grup, było dużą przyjemnością obserwować zachowanie naszych uczniów w czasie tego spotkania. Byli dla siebie bardzo przyjaźni, cierpliwi i współpracowali z zapałem. Programowanie, to jest to!
Agata Malinowska i Wiesława Malinowska
ORTOGRAFIA Z KOTKIEM
Celem na ostatnich zajęciach było stworzenie interaktywnego ćwiczenia, w którym PrograMisie utrwalali zasady ortografii. Uczniowie wykonywali przykłady dla swoich rówieśników. Każda plansza była jedną zagadką ortograficzną. Uczniowie umieszczali na scenie wyraz z brakującą literą np. _aba oraz duszki z literami „ż” i „rz”. Gdy wybieramy właściwą odpowiedź kotek cieszy się, podskakuje i mówi „Super”, natomiast gdy wybierzemy złą – kręci się i mówi „Popełniłeś błąd”.
Spójrzcie na efekty pracy uczniów.
„Jak nie czytam, jak czytam”
Ta akcja to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Chcieliśmy pokazać, że młodzież czyta więcej , a dorośli mają się czego wstydzić W naszej szkole czytało 315 uczniów i wszyscy nauczyciele. Najmłodsi czytelnicy chętnie odpowiadali na pytanie: dlaczego czytają, a starsi zareklamowali swoje ulubione nowości ze szkolnej biblioteki. Uczestnicy konkursów czytelniczych otrzymali dyplomy i nagrody. Czy pobiliśmy ubiegłoroczny wynik? Wkrótce się dowiemy. Ale my i tak nie stawiamy na liczby, my po prostu lubimy czytać!
- Czytanie jest modne!
- Czytanie to rozrywka!
- Czytaniem można i należy się chwalić!
Szkolny konkurs „Tabliczki mnożenia”
6 czerwca 2017 r. odbyła się XII edycja szkolnego konkursu „Tabliczki mnożenia” dla uczniów klas III i IV.
Po eliminacjach klasowych do finału zakwalifikowało się 9 uczniów:
Maksymilian Paszkowski, Julianna Szarecka, Julia Bagińska, Bartosz Twarowski, Sandra Łazoryk, Weronika Bońkowska, Joanna Twarowska, Zofia Bąk, Szymon Nowakowski.
Tym razem najlepsze były 3 uczennice:
I miejsce zajęła Sandra Łazoryk i została Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia
II miejsce – Julianna Szarecka
III miejsce – Weronika Bońkowska
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział. Nowemu „Mistrzowi” i pozostałym laureatom serdecznie gratuluję.
Hanna Marek
Archiwum Aktualności