Jak co roku w czerwcu, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Tym razem pojechaliśmy nową ścieżką do Mrzeżyna. Mimo początkowych kłopotów z rowerami, 13 czerwca okazał się dla nas szczęśliwy. Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory dopisały, aż nie chciało się wracać…
Wycieczka klasy VII b
- 4
60 lat minęło jak jeden dzień …
- 47
8 czerwca 2019 r. powitał nas zachmurzonym niebem. Na szczęście nie zepsuło nam to humorów i, jak się później okazało, słusznie. Kiedy na dworze lało, w pięknym trzebiatowskim Sanktuarium rozpoczynała się msza inaugurująca obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie.
Kolejnym punktem programu był przemarsz z kościoła do Szkoły. Brali w nim udział pracownicy Dwójki, uczniowie, rodzice oraz absolwenci, którzy mogli przybyć na uroczystości. Dzięki temu, że towarzyszyła nam orkiestra dęta ze Szczecina, przeszliśmy przez miasto, zwracając na siebie uwagę trzebiatowian.
Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11:00 na placu przed Szkołą. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Uczniowie, prowadzący uroczystość, przedstawili krótką historię szkoły, pochwalili się osiągnięciami, opowiedzieli o dzisiejszym życiu naszej małej społeczności. Pani Dyrektor Ewa Zienowicz podzieliła się swoimi refleksjami związanymi z obchodami. Na uroczystość przebyło też wielu emerytowanych pedagogów. O ich życiu, w zabawny sposób, opowiedział były Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pan Henryk Brzozowski.
Na apelu po raz pierwszy w historii szkoły wręczono statuetki oraz certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu Przyjaciela Szkoły. Jako pierwsi nagrodzeni zostali:
Józef Domański,
Renata Garbacz,
Barbara i Piotr Nowaccy,
Krzysztof Maksimczyk,
Renata Teresa Korek,
Wiesław Zbrzeźniak,
Jarosław Gibziński,
Piotr Dąbrowski,
Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki.
Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli liczyć na wsparcie i pomoc naszych Przyjaciół.
Dodatkową atrakcją dla naszych gości były obchody Dnia Języków Obcych, które postanowiliśmy połączyć z Jubileuszem. Zadaniem uczniów było przygotowanie stanowisk, na których prezentowali wybrane państwa. Ich historię, zabytki, zwyczaje, a przede wszystkim regionalne smakołyki. Ten element cieszył się największym zainteresowaniem. Można było sprawdzić, co lubią Grecy, Hiszpanie, Francuzi i oczywiście, Polacy. Było słonecznie, pięknie i pysznie …
W sali gimnastycznej czekały na odwiedzających kroniki szkolne, złote księgi i, co stanowiło olbrzymią atrakcję, ławka szkolna (pamiętająca dawne czasy), w której można było zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym mundurku szkolnym. W świetlicy objadaliśmy się olbrzymim i pysznym tortem.
Oczywiście, była też część artystyczna. Najpierw prezentowali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczycieli, a później uroczystość uświetnił występ zespołu Trzebiatowiacy. Tę część prowadził prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki pan Dariusz Pietrzykowski, który starał się, aby wszystko przebiegło lekko, łatwo i przyjemnie,
Cieszymy się, że wszystko udało nam się dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Pogoda, atrakcje, frekwencja, smakołyki, a przede wszystkim atmosfera spowodowały, że będziemy długo i z rozrzewnieniem wspominać ten dzień.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tak wspaniałym przygotowaniu obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie.
Orzeł Informatyczny
4 kwietnia odbył się Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Informatyczny". Wśród uczestników najlepszy w naszej szkole okazał się Igor z klasy IV.
Wycieczka do Karls Koserow
- 4
W piątek 7 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy i spotkań polsko- niemieckich wybrali się na wycieczkę do Świnoujścia i do truskawkowego parku rozrywki Karls w niemieckim Koserow. Truskawkowy raj dostarczył dzieciom mnóstwa atrakcji. Podczas kilkugodzinnego pobytu mogliśmy poznać dzieci z Niemiec, porozmawiać po niemiecku i angielsku podczas wspólnych zabaw. W truskawkowym raju było do dyspozycji wiele zjeżdżalni, karuzele, park linowy, małe zoo, wieża truskawkowa, przejażdżki konną, na kucykach, traktorem i gokardami. Odbywały się także warsztaty kulinarne, plastyczne i techniczne. Na terenie parku można było poczęstować się świeżo przygotowanymi dżemami, konfiturami i przetworami, które także zakupiliśmy do domu. Następnie udaliśmy się do Świnoujścia na spacer po miasteczku, wizytę w MacDonaldzie, a dodatkową atrakcją był przejazd promem.
Z wizytą u Burmistrza Trzebiatowa!
- 3
W ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego, uczniowie klasy I b z wychowawcą p. Anną Bednarską i przy wsparciu doradcy zawodowego p. Renatą Tracz przyglądali się pracy naszym urzędnikom.
Pierwszaki zwiedzanie rozpoczęli od samego gospodarza Urzędu - p. Józefa Domańskiego, który w krótkich zdaniach opowiedział o historii naszego miasta oraz o plusach i minusach bycia „kierownikiem” takiego dużego miejsca pracy, jakim jest urząd..
Następnie uczniowie wczuli się w rolę naszych radnych, o których pracy opowiedział sekretarz gminy p. Andrzej Kuliberda.
Wszyscy na koniec otrzymali od burmistrza słodki upominek oraz pamiątkę z Trzebiatowa.
A.B, R.T.
Żywa lekcja historii w kl. 1b
- 13
04.06.2019r klasa 1b uczestniczyła w warsztatach przy Baszcie Kaszanej. Była to wspaniała żywa lekcja historii. Dzięki gościnności Dobromiły, Kocimira i Dobrawy mogliśmy przenieść się do czasów średniowiecznych.
Dzieci z dużym zaangażowaniem własnoręcznie przygotowały podpłomyki, które Dobromiła piekła na żeliwnej blasze. Średniowieczny przysmak i w tych czasach okazał się hitem. Wspaniale smakował sam, jak również z dodatkami w postaci dżemu truskawkowego lub masła czosnkowego.
Kocimir zaciekawił nas opowieściami o średniowiecznych wojach i ich strojach, zaprezentował min. łepka z nosalem, basinet, laskę szamana, tarcze, miecze, mizerikordię, halabardę. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat życia w średniowiecznym Trzebiatowie. Na koniec odtańczyliśmy wspólny tradycyjny taniec.
Czasy średniowieczne bardzo spodobały się uczestnikom warsztatów. Z przyjemnością powróciliśmy do współczesności, ponieważ ciężko sobie wyobrazić życie bez lodów J
A.B.
DZIECI DZIECIOM
Członkowie Klubu Wolontariusza postanowili w tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wyposażyć karetki Pogotowia Ratunkowego w Misie – maskotki, które trafią do Dzieci poszkodowanych w wypadkach . Mamy nadzieję ,że zabawki te pomogą chorym i poszkodowanym w wypadkach dzieciom choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu. Będą dla nich wsparciem , towarzysząc maluchom w drodze do szpitala i dodadzą im odwagi Z okazji Dnia Matki sprzedawano uszyte serduszka , a za zebrane w ten sposób środki zakupiono pluszowe misie. Z zakupionymi misiami wolontariusze udali się do mieszczącej się w Gryficach Filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z wyposażeniem ambulansów oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Ratownik medyczny Pan Andrzej Martynowicz zaprezentował wolontariuszom sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz służący do tego sprzęt. Była to świetna okazja, aby uświadomić młodym ludziom, że życie ludzkie jest bezcenne, a w przypadku udzielania I pomocy każda minuta jest „na wagę złota”.
Opiekun Klubu Wolontariusza Gabriela Woś
60-lecie Szkoły Podstawowej nr 2
Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
- 12
Dnia 06 czerwca, po raz czternasty w naszej szkole, odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III-IV, łącznie 11 osób. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż ośmioro uczniów otrzymało wynik pomiędzy 2,02 - 2,58 minut.
Podium zajęły następujące uczennice:
1. Kuckiel Maja (kl. 3b) – I miejsce – tytuł Mistrza tabliczki Mnożenia
2. Iwaniec Łucja (kl. 4a) – II miejsce
3. Poluszyńska Maria (kl. 4a) – III miejsce
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.
H. Marek
Jestem czytelnikiem!
- 5
Najmłodsi uczniowie z klasy I a i I b naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Dzieci powitał w czytelni szkolnej sympatyczny miś piosenką o książce. Potem w towarzystwie starszych koleżanek uczniowie przypominali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i wysłuchali wierszy o książkach. Prawdziwym sprawdzianem były bajkowe zagadki, ale nie sprawiły one pierwszakom większych trudności. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego spotkania każda klasa otrzymała dyplom, a uczniowie mogli wybrać sobie książki na wakacje. A po wakacjach czekać będzie na nich mnóstwo nowości książkowych!
Wspaniała przygoda i możliwość odkrycia świata roślin i zwierząt.
- 18
„Polskie lasy słyną z tego od stuleci,
Że przychylne są dla dzieci
I na pewno każdy powie...
Że las to zdrowie."
Spacer po lesie, podobnie jak każdy kontakt z przyrodą, nieodłącznie związany jest
z ogromnymi przeżyciami.05 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2b pojechali na wycieczkę do lasu, aby na własnej skórze przekonać się jak ważny i pożyteczny jest kontakt z przyrodą.
Przed wyruszeniem na wyprawę została przeprowadzona z Wycieczkowiczami rozmowa, oraz udzielono odpowiedzi na pytanie: Jak my powinniśmy zachować się w lesie, żeby na nas nie skarżyła się przyroda?
W końcu nastała długo oczekiwana chwila – WYCIECZKA.
Podczas spaceru „obserwowaliśmy" przyrodę różnymi zmysłami – podziwialiśmy piękny las, słuchaliśmy śpiewu ptaków, odkrywaliśmy zakamarki kory, wąchaliśmy wiosenne kwiaty, fotografowaliśmy leśną przyrodę.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokonywaniu przeszkód naturalnych – a tych w naszych pięknym lesie nie brakuje.
Pieczona kiełbasa, ziemniaki z ogniska, herbata z cytryną, oraz największa atrakcja - podróż bonanzą.
Po powrocie z lasu wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani.
Dziękujemy organizatorom.
Wychowawca klasy 2b.
31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu
31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu. Jak co roku obchodzimy w naszej Szkole Światowy Dzień Bez Tytoniu pod tegorocznym hasłem "Tytoń I zdrowie płuc ". Coroczna kampania ma podnieść na temat szkodliwych I śmiertelnych skutków używania tytoniu oraz zniechęcić do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie.
W naszej szkole zrobiliśmy wystawę wykonanych prac przez uczniów oraz gazetkę tematyczną
Zostały przeprowadzone lekcje profilaktyczne z panią pedagog I psycholog.
Gala w Słupsku
- 3
27 maja 2019 r. dwie uczennice naszej szkoły : Paulina B. i Marianna W. wzięły udział w gali XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Uroczystość odbyła się w Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara. Uczennice wysłuchały wystąpienia Ewy Chotomskiej i Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej – prezydentki Słupska. Obejrzały też spektakl teatralny, podczas którego zaprezentowano wybrane utwory laureatów.
Wspaniałą pamiątką dla naszych dziewcząt są otrzymane dyplomy oraz książka „Księżyc nareszcie dogania słońce” zawierająca wiersze i opowiadania laureatów.
Mistrz Matematyki 2019
23 maja 2019 odbył się finał gminnego konkurs o zaszytny tytuł Mistrza Matemtyki.
W tym roku swoją pozycję podtrzymał zwycięzca z ubiegłego roku - Dominik Szymanowicz z Mrzeżyna. Z reprezentacji SP2 II miejsce w kategorii klas VII - VIII zdobyła Kasia Kubicka z klasy 7b.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.
Szczególowa lista nagrodzonych:
kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Dominik Szymanowicz
II miejsce - Szymon Domienik
III miejsce - Paweł Trębicki
kategoria klas VII - VIII:
I miejsce - Martyna Mielniczuk
II miejsce - Katarzyna Kubicka
III miejsce - Hanna Soroka
Zdjęcia z konkursu zostały dodane do galerii Mistrz Matematyki 2019.
Konkurs kaligraficzny
30 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny o Pióro Burmistrza Trzebiatowa. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice : Lena H. z kl. III „b”, Weronika B. z kl. V „a” i Karolina Ch. z kl. VIII „b”.
Duży sukces odniosła Weronika, która została laureatką w swej kategorii wiekowej. To kolejne zwycięstwo naszej uczennicy, gdyż w ubiegłym roku również była najlepsza. Weronice gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Główne cele konkursu to rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży oraz rozpowszechnianie umiejętności pięknego pisania piórem.
Szkoła Mistrzów Programowania
Ostatnio Kodomaniacy poznawali i ćwiczyli nową aplikację do programowania Pixblock.
Aplikacja PixBlocks umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To najprostsze narzędzie do nauki kodowania, niezależnie od poziomu zaawansowania.
Niektórzy uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Programowania w PIXblock.
Michał Dyl zakwalifikował się do finału. Gratulujemy!
Za zaangażowanie w propagowanie tej formy programowania nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoła Mistrzów Programowania.
Konkurs Dbam o Zdrowie
29 maja w Gryficach odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy na temat zasad zdrowego trybu życia pt. "Dbam o zdrowie". Konkurs zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gryfiach. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 6a Kuba i Seweryn otrzymali wyróżnienie. Gratulacje
„Dzień Mamy” w klasie 3 b
„Moja Mama” – dwa słowa wieczne.
I nic już tych słów nie może zmienić.
Nie trzeba się nią dzielić.
Każdemu daje całą siebie.
Mam ją całą – kiedy ją tulę.
Kiedy w miłości do mnie przychodzi.
I moja mama jest najpiękniejsza,
najlepsza ze wszystkich – jakie są mi znane.
Więc sercem wdzięcznym jej miłość chłonę
I myślę: „Czy inne mamy też są
najpiękniejsze i tak kochane!?”
Ten oraz wiele innych wierszy i piosenek wysłuchały mamusie uczniów
klasy 3b.
Wzruszenie, radość i prezenty, którymi mamy zostały obdarowane stworzyły niezapomnianą atmosferę tego święta.
Te krótkie chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci, zarówno mam – dumnych i szczęśliwych ze swych pociech, jak i dzieci - które z wielkim zaangażowaniem podeszły w przygotowanie tej ważnej uroczystości.
H. Marek
KLASA 1A ZAKOŃCZYŁA PROJEKT ,,LEKCJE Z KLASĄ”
W maju klasa 1a uczestniczyła już w ostatnich zajęciach w ramach projektu ,,Lekcje z klasą” . Były to zajęcia techniczne na temat: ,,Jak zbudować wytrzymały most? ‘’Uczniowie poznali różne typy mostów z punktu widzenia ich konstrukcji oraz funkcji. Potem w grupach konstruowali własne modele mostów, a następnie - przy pomocy przygotowanych wcześniej wagoników - wykonywali na nich próby wytrzymałościowe. Wyniki zapisywali na kartach pracy. Potem w grupach budowali mosty z różnych materiałów. Najwięcej zadowolenia sprawiła im prezentacja swoich prac. Wszystkich nagrodziliśmy brawami. Dzieci zostały także zaproszone do spacerów z rodzicami, aby bliżej przyjrzeć się mostom w swojej okolicy. Na zakończenie projektu wszyscy otrzymali pamiątkowe indeksy i dyplom.
Wszystkie spotkania w ramach projektu były dla dzieci okazją do nauki poprzez zabawę. Pozwoliły dzieciom nauczyć się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą.
Cykl lekcji w ramach projektu ,,Lekcje z klasą” dostarczył dzieciom wiele radości oraz zintegrował klasę.
Elżbieta Fir
Konkurs Mistrz Ekologii
Pięciu uczniów naszej szkoły bierze dzisiaj udział w konkursie Mistrz Ekologii, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Trzymamy kciuki!
Archiwum Aktualności