Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich świetlicę szkolną odwiedziły uczennice z CKZ z panią Mariolą Akida. Dziewczyny przeczytały książkę "Jak kózka uczyła się pływać". Uczniowie świetlicy otrzymali w prezencie książeczki z przepisami promującymi zdrowe odżywianie.
Takie wydarzenia nas budują...
Członkowie Klubu Wolontariusza przyłączyli się do projektu " Serce od Serca", który polega na szyciu poduszek w kształcie serca. Poduszki te wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie. W minioną środę 50 takich poduszek zostało dostarczonych do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie .
16Poduszki te uszyte zostały wg specjalnej instrukcji. Wolontariusze najpierw pozyskali środki na zakup odpowiedniego materiału oraz na zakup wypełniacza. Następnie babcia i mama naszych wolontariuszy pani Teresa Lesner oraz pani Jolanta Kończak uszyły poduszki. Wspólnie w czasie spotkań wypełniliśmy poduszki kulką silikonową skrupulatnie odważąjąc ściśle określoną ilość :)
Dziękuję wszystkim, za serce włożone w szycie tych bardzo potrzebnych poduszek. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Pani Teresie Lesner oraz Pani Jolancie Kończak a także Państwu Agnieszce i Tomaszowi Sobczakom za dostarczenie poduszek do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.
opiekun Klubu Wolontariusza Gabriela Woś
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Wszystkim Pracownikom, Uczniom i Ich Rodzinom życzymy pięknych Świąt Zmartwychwstanie Pańskiego
Dyrekcja Szkoły
Nasi WOLONTARIUSZE kwestowali na ulicach Kołobrzegu - akcja POLA NADZIEI
W minioną niedzielę czlonkowie Klubu Wolontariusza razem z wolontariszami z kołobrzeskich szkół podstawowych i średnich wzięli udział w akcji Pola Nadziei organizowanej przez kołobrzeskie hospicjum . Poza zbiórką pieniędzy akcja ma jeszcze jeden ważny cel: „Pola Nadziei” to przedsięwzięcie, które pokazuje, że hospicja istnieją i są bardzo potrzebne.Zebrane podczas zbiórki pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Hospicjum domowego i stacjonarnego. Z opieki kołobrzeskiego hospicjum korzystają również mieszkańcy naszej gminy. Udało się zebrać 5.758 zł :)
opiekun Klubu Wolontariusza G.Woś
4
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W geście solidarności i wsparcia osób z zaburzeniami ze spectrum 2 kwietnia cały świat zapala się na niebiesko. W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W poniedziałek każdy mógł wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez nałożenie elementu ubrania w kolorze niebieskim. Uczniowie klas młodszych dzięki koleżankom i kolegom zapoznali się z prezentacją na temat autyzmu. Na ścianie korytarzu naszej szkoły przysiadły niebieskie motyle wykonane przez poszczególne klasy oraz z wyciętych z papieru dłoni powstał piękny, duży, niebieski motyl.
„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
M. Winnicka – Sapoń, A. Szkarapata, M. Słodkowska
14
Uczniowie z klasy 2a powitali nowych kolegów z Ukrainy
Uczniowie z klasy 2a serdecznie powitali trzech nowych kolegów z Ukrainy. Były wspólne zabawy , zwiedzanie szkoły, pierwsze nieśmiałe rozmowy oraz pierwsze wspólne zdjęcia. Dzieci wykonały z papieru flagi Ukrainy i Polski oraz namalowały na policzkach barwy narodowe obu krajów :)
9
Klub Wolontariusza działa na rzecz dzieci z Ukrainy
Światowy Dzień Zespołu Downa
W ramach Światowego Dnia Zespołu Downa w środę naszą świetlicę odwiedzili wyjątkowi goście. Gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Trzebiatowie. Dowiedzieliśmy się co robią na co dzień, w jakich biorą udział zajęciach oraz jakie mają marzenia. Wspólnie podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy barwne kwiaty z bibuły.
Dziękujemy za odwiedziny i liczymy na dalszą współpracę.
A. Szkarapata oraz M. Winnicka - Sapoń
4
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy. Chcąc uwrażliwić wszystkich na problemy związane z tą chorobą zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły plakaty tematyczne.
4
„Wokół symboli narodowych”
VII Edycja konkursu z Kasztanką Marszałka Piłsudskiego w tle rozstrzygnięta. Konkurs miał charakter cykliczny, a jego celem było upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas II – III. Najlepszym laureatem, który osiągnął maksymalną liczbę punktów, okazał się uczeń kl.2a Stanisław Paloc.Wszyscy laureaci oraz uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczniom wspaniałej wiedzy i godnego reprezentowania szkoły w konkursie.
Szkolny koordynator konkursu: Elżbieta Fir
теплий прийом до нашої школи
https://media.giphy.com/media/xlDHYQMn9yHgSpPSxM/giphy.gif
Uczniowie na informatyce przygotowali kartki i animacje, aby serdecznie przywitać nowych uczniów - uchodźców z Ukrainy w naszej szkole.
Powstało również specjalne studio https://scratch.mit.edu/studios/31226345 z animacjami
3
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, którego celem jest promowanie troski o planetę. W tym dniu zwracamy uwagę, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.
Recykling polega na odzyskiwaniu i powtórnym wykorzystaniu odpadów przy tworzeniu nowych produktów. Jego celem jest przetworzenie odpadów tak, żeby odzyskać z nich cenne surowce i ponownie je wykorzystać. Recykling stanowi kluczowy element globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym.
Punktem wyjścia do zastosowania recyklingu jest właściwa i staranna segregacja odpadów. W ten sposób przyczyniamy się do możliwości ich racjonalnego zagospodarowania i przetworzenia na surowce, które zostaną ponowie wykorzystane.
6
Spotkanie z książką
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Celem święta jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to świetna okazja do poznania lokalnych artystów pióra. Z okazji tak wyjątkowego święta świetlicę szkolną odwiedziła Pani Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury oraz pisarka. Podczas spotkania Pani Renata przeczytała uczniom kilka swoich wierszy oraz przedstawiła bohaterów książki „Zielony kociak”. Była zabawa w teatr oraz rysowanie ilustracji do wybranego wiersza.
3
Dzień Kobiet w 2a
Szczególną datą w kalendarzu jest na pewno Święto Kobiet. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy II a, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli prezent - niespodziankę, kwiatki oraz przepięknie udekorowane muffinki. Jak się okazało, nie był to koniec niespodzianek w tym dniu. Chłopcy nakryli stoły do wspólnej biesiady oraz zaprosili swoje koleżanki do kilku konkursów. Śmiechu było, co nie miara, a dzień upłynął w miłej atmosferze. Na koniec dziewczynki otrzymały dyplomy i odznaki "Super dziewczynki".
Dziękujemy mamom za zorganizowanie niespodzianki oraz ich wkład pracy.
wychowawca G.Woś
15
Fizyka w terenie - klasy siódme badają prędkość
Zajęcia terenowe z fizyki - klasy siódme połączyły ruch z matematyką, dzięki czemu poznały metodę obliczania prędkości poruszających się ciał.
17
Szkolny Konkurs Recytatorski
03.03.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 32 recytatorów. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.
Kl. I –III
1. Gabriela Gaweł kl. 1a
2. Mateusz Tarka kl. 2a
3. Oliwia Włodarz kl. 2b
4. Wojciech Deskiewicz kl. 3a
KL. IV – VI
1. Maciej Kawka kl. 4b
2. Mateusz Zieliński kl. 4a
3. Lena Hnatowska kl. 6b
4. Hanna Twarowska kl.6b
Kl. VII – VIII
1. Nicola Pałac kl. 8a
2. Zuzanna Bernatowicz 8b
3. Oliwia Lesner 8b
4. Alicja Gibzińska 8c
Najmłodszym uczestnikiem konkursu był Stanisław Hurec z kl. 0, który przedstawił fragment „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza. Chłopiec zdobył uznanie nie tylko komisji konkursowej, ale również wszystkich recytatorów.
Gratulujemy uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
J. N
28
SOS dla Ukrainy
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji SOS UKRAINA pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. W związku z powyższym od wtorku do czwartku Samorząd Uczniowski będzie zbierał do specjalnie oznakowanych puszek pieniądze, które zostaną przekazane na pomoc dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności pomoc psychologiczna, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na wszelkiego rodzaju działania w Ukrainie. W tej chwili Polska Akcja Humanitarna potrzebuje przede wszystkim środków finansowych, aby móc działać szybko i adekwatnie do potrzeb.
Liczy się każdy grosz!
Samorząd Uczniowski
Archiwum Aktualności