SPOTKANIE Z RODZICAMI
21 czerwca o godz. 15.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przyjętych do klas I i oddziału przedszkolnego na rok szk. 2022/23. Spotkanie odbędzie sie w świetlicy szkolnej.
Dyrekcja
Pamiątkowe dyplomy dla uczniów klasy 2a :)
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2a uczestniczyli w projekcie „Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?” zorganizowanym w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie . Podczas kreatywnych zajęć przeprowadzonych uczniowie rozwijali kompetencje matematyczne i umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w różnych dziedzinach życia.
29Dowiedzieli się, że nie tylko matematyk korzysta z matematyki. Nauczyli się współpracować w zespole, nawiązywać relacje oraz rozpoznawać emocje. Lekcje, uzupełnione filmami, były dla uczniów atrakcyjnym sposobem zapoznania się z codzienną pracą ludzi wielu zawodów, do wykonywania których niezbędna jest wiedza matematyczna np. informatyków, architektów, projektantów, konstruktorów, piekarzy, muzyków, tancerzy. Mieli oni okazję zauważyć, że matematyka jest obecna wokół nas, w każdej dziedzinie życia i w niemal każdej działalności człowieka. Na zakończenie każdy z uczestniczących w projekcie uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom
Gabriela Woś
Zakończenie projektu „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka”
Uczniowie klasy I a zakończyli przygodę z ogólnopolskim projektem edukacyjnym pod hasłem „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka”. Projekt realizowany jest w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Program oparty był na metodzie pytań i doświadczeń, której głównym założeniem była nauka przez samodzielne eksperymentowanie i wyciąganie wniosków przez uczniów. Dzieci poprzez doświadczanie rozwijali kompetencje matematyczne, a przede wszystkim umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy w życiu codziennym.
8Podczas kolejnych zajęć:
Jak płynie czas? Jak mierzymy czas? Jak odczytać czas? Ile papieru jest w rolce?
uczniowie ćwiczyli odczytywanie godzin, poznali jednostki miar i wag oraz uczyli się prowadzić obliczenia pieniężne. Uczestnicząc w projekcie, rozwijali również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia.
To była wspaniała zabawa!
Przedstawienie „Cukierki”
W dniach 13 i 14.06.2022r., odbyło się przedstawienie bajki profilaktycznej „Cukierki”, przygotowanej przez uczniów klas VIII, dla uczniów 0, I, II, III, IV.
„Starsi” uczniowie zostawali po lekcjach, ćwicząc do przedstawienia, po to aby przybliżyć swoim młodszym kolegom i koleżankom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, naukę postaw asertywnych względem osób nieznajomych oraz rozwijanie postaw szacunku i zaufania w stosunku do nauczycieli, policji, którzy mogą udzielić dzieciom wsparcia w problemach mających miejsce w szkole. Z bajki wysuwa się przesłanie adresowane do każdego dziecka – należy wystrzegać się obcych dorosłych, którzy częstują dziecko cukierkami. Cukierki w inscenizacji symbolizują substancje odurzające.
11Program profilaktyczny „Cukierki” realizują nauczyciele posiadający certyfikat uprawniający do prowadzenia tego programu.
Ogromne podziękowania dla klas VIII za udział i przygotowanie!
VIII a: Bońkowska Weronika, Buczek Wiktoria, Deskiewicz Julia, Marczyńska Antonina, Mrozowska Patrycja, Olek Magdalena.
VIII b: Bernatowicz Sebastian, Białas Pola, Cichy Wiktor, Lesner Oliwia, Nowakowski Szymon, Palica Maja, Radowski Alan, Rzepecka Marzena, Użyński Bartosz.
VIII c: Bublijewska Julia, Celińska Hanna, Stefaniw Tymoteusz, Twarowska Joanna, Wojciechowski Adam, Zdanowicz Natan.
Dziękujemy za przygotowanie przepięknej scenografii, rekwizytów dla p. Agnieszki Szkarapaty.
Dziękujemy za najlepszą oprawę muzyczną dla p. Krzysztofa Zbytniewskiego.
Opiekunowie
Pedagog szkolny i psycholog.
Szkolny Konkurs „Tabliczki Mnożenia”
7 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „ Tabliczki Mnożenia”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III-IV - łącznie 11 osób.
Najlepsi okazali się:
1. Iwaniec Nikodem (kl. 4 a) – I miejsce – tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia
2. Kobachenko Denys (kl. 4 b) – II miejsce
3. Rębisz Magdalena (kl. 3 c) – III miejsce
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.
H. Marek
Klasa 2a z wizytą w Jednostce OSP w Trzebiatowie
W ramach realizacji III modułu projektu "Czytam w klasie .Lekturki spod chmurki" uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Jednostki OSP w Trzebiatowie, by bliżej poznać specyfikę pracy strażaków. Na miejscu powitał dzieci Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie - Pan Marian Sobczak , który zaprezentował całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy.
26Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i ,że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami :)
W drodze powrotnej klasa wstąpiła do lodziarni gdzie wykorzystała voucher , który zdobyli Olek i Staś w konkursie "Jazda na byle czym "
„KOCHAM MOJĄ MAMĘ”
10 czerwca klasa III a uroczyście obchodziła Dzień Mamy. Dzieci z pełnym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Podczas występu, na twarzach mam dało się zauważyć uśmiech, a momentami również łzy wzruszenia. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamusiom przygotowane niespodzianki i zaprosiły je na słodki poczęstunek.
9
NOC W SZKOLE
W nocy z piątku na sobotę w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie - nocowanie w szkole. Impreza rozpoczęła się w piątek o godzinie 18.00 i trwała do soboty do godziny 10.00. Noc spędzona w murach szkoły obfitowała w szereg atrakcji i pozwoliła uczniom spojrzeć nieco innym okiem na szkolny budynek. Cała szkoła była do naszej dyspozycji.
3Ciepły, piątkowy wieczór wykorzystaliśmy na gry i zabawy sportowe na szkolnym orliku, później była pizza i przyniesione przez rodziców słodkości. Nie zabrakło gier, biegania po korytarzach, było nawet malowanie twarzy. Dzień zakończyliśmy późno seansem filmowym. O 7.00 rano w sobotę była pobudka i poranna gimnastyka na boisku szkolnym, później wspólne śniadania i porządki po zabawie.
Wspólnie spędzona noc w szkole była dla wszystkim ciekawym doświadczeniem.
Serdecznie dziękujemy uczniom za świetną zabawę i rodzicom za górę naleśników i pyszne ciasta.
Agnieszka Sobczak, Agnieszka Kaniewicz, Barbara Kuriata, Karolina Wasiak
JAZDA NA BYLE CZYM
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych w z okazji Dnia Dziecka oraz Światowego Dnia Środowiska odbyła się szalona "Jazda na byle czym". Zadaniem każdej klasy było stworzenie pojazdu z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych lub materiałów z odzysku, napędzanego siłą mięśni. Należało skonstruować własny pojazd, lub zabawnie zmodyfikować np. tradycyjne sanki, deskorolkę, wózek dla lalek, rower, walizkę, odkurzacz. Celem konkursu było promowanie pomysłowości uczniów, integracja klasy, popularyzacja aktywności ruchowej, pobudzenie kreatywności oraz dobra zabawa. Gratulujemy pomysłów oraz wygranych.
4
MOC WRAŻEŃ I PLECAK PEŁEN WSPOMNIEŃ
W piątek 10 czerwca klasy 2a i 2b wyjechały na wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki był Fort Gerharda – nadmorska twierdza na wyspie
123Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Dzieci zwiedzaliśmy fortecę pod opieką „podłego” i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu poznały jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzały, czy nadają się do wojskowej służby! Po wyczerpującej musztrze wojskowej udały się do latarni morskiej.Latarnia Morska w Świnoujściu to najwyższa tego typu budowla nad Bałtykiem. Aby napawać się widokiem z jej szczytu trzeba pokonać aż 300 schodów i wszystkim dzieciom się to udało! Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum V3 gdzie dzieci obejrzały jedyną w Polsce ekspozycję tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Następnie udały się nad Jeziorko Turkusowe gdzie zjedły bardzo smaczny obiad. Posileni udały się na długi spacer do zagrody żubrów w WPN. Ostatnim przystankiem w naszej wyprawie były Miedzyzdroje gdzie dzieci odwiedziły Muzeum Figur Woskowych a nastepnie odbyły spacer słynną Promenadą Gwiazd gdzie w płytach chodnikowych umieszczone są odciski dłoni najznamienitszych polskich aktorów przeszły na molo. Wycieczka była pełna nowych doświadczeń i dostarczyła wiele wrażeń. Serdecznie dziękujemy Panu przewodnikowi Maciejowi Gurgulowi za ogromną wiedzę, niezwykłe historie opowiadane z wielka pasją.
Dziękuję Paniom N. Butkiewicz, A.Tumasz, Z.Paloc, A.Petryków, A. Guzewskiej oraz M.Krawczyk za wspaniała opiekę nad dziećmi.
Gabriela Woś
W Klinice Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Szczecinie ....
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - mając na uwadze słowa Janusza Korczaka członkowie Klubu Wolontariusza postanowili w tym roku z okazji Dnia Dziecka zadbać o uśmiech dzieci z oddziału onkologicznego w Szczecinie. Wykonując smakowite desery zebrali środki , które pozwoliły na zakup prezentów dla 15 pacjentow oddziału. Mamy nadzieję ,iż upominki: książki, kolorowanki , maskotki oraz kartki z życzeniami uatrakcyjnią dzielnym pacjentom ich dzisiejsze święto :)
Serdecznie dziękuję Pani Barbarze Celińskiej za dostarczenie upominków do Kilniki.
opiekun Klubu Wolontariusza Gabriela Woś
6
" Lektura na wieszaku"
Uczniowie klasy 2a w ramach realizacji III Modułu projektu "Czytam z klasą .Lekturki spod chmurki " po omówieniu książki Czesława Janczarskiego pt."Jak Wojtek został strażakiem" zajęli się tworzeniem „lektury na wieszaku”. Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. Dzięki takiej metodzie pracy – lektury na dłużej zostaną w pamięci uczniów. Oto efekty ich pracy :)
18
KARTKA DLA STRAŻAKA
Jak co roku świetlica szkolna zaprosiła do wzięcia udziału w akcji #KARTKA DLA STRAŻAKA. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniu dla strażaków. W taki symboliczny sposób pragniemy przekazać nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.
4
Archiwum Aktualności