Uczniowie z klasy 2a serdecznie powitali trzech nowych kolegów z Ukrainy. Były wspólne zabawy , zwiedzanie szkoły, pierwsze nieśmiałe rozmowy oraz pierwsze wspólne zdjęcia. Dzieci wykonały z papieru flagi Ukrainy i Polski oraz namalowały na policzkach barwy narodowe obu krajów :)
Klub Wolontariusza działa na rzecz dzieci z Ukrainy
Światowy Dzień Zespołu Downa
W ramach Światowego Dnia Zespołu Downa w środę naszą świetlicę odwiedzili wyjątkowi goście. Gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Trzebiatowie. Dowiedzieliśmy się co robią na co dzień, w jakich biorą udział zajęciach oraz jakie mają marzenia. Wspólnie podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy barwne kwiaty z bibuły.
Dziękujemy za odwiedziny i liczymy na dalszą współpracę.
A. Szkarapata oraz M. Winnicka - Sapoń
4
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy. Chcąc uwrażliwić wszystkich na problemy związane z tą chorobą zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły plakaty tematyczne.
4
„Wokół symboli narodowych”
VII Edycja konkursu z Kasztanką Marszałka Piłsudskiego w tle rozstrzygnięta. Konkurs miał charakter cykliczny, a jego celem było upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas II – III. Najlepszym laureatem, który osiągnął maksymalną liczbę punktów, okazał się uczeń kl.2a Stanisław Paloc.Wszyscy laureaci oraz uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczniom wspaniałej wiedzy i godnego reprezentowania szkoły w konkursie.
Szkolny koordynator konkursu: Elżbieta Fir
теплий прийом до нашої школи
https://media.giphy.com/media/xlDHYQMn9yHgSpPSxM/giphy.gif
Uczniowie na informatyce przygotowali kartki i animacje, aby serdecznie przywitać nowych uczniów - uchodźców z Ukrainy w naszej szkole.
Powstało również specjalne studio https://scratch.mit.edu/studios/31226345 z animacjami
3
Światowy Dzień Recyklingu
18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, którego celem jest promowanie troski o planetę. W tym dniu zwracamy uwagę, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.
Recykling polega na odzyskiwaniu i powtórnym wykorzystaniu odpadów przy tworzeniu nowych produktów. Jego celem jest przetworzenie odpadów tak, żeby odzyskać z nich cenne surowce i ponownie je wykorzystać. Recykling stanowi kluczowy element globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym.
Punktem wyjścia do zastosowania recyklingu jest właściwa i staranna segregacja odpadów. W ten sposób przyczyniamy się do możliwości ich racjonalnego zagospodarowania i przetworzenia na surowce, które zostaną ponowie wykorzystane.
6
Spotkanie z książką
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Celem święta jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to świetna okazja do poznania lokalnych artystów pióra. Z okazji tak wyjątkowego święta świetlicę szkolną odwiedziła Pani Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury oraz pisarka. Podczas spotkania Pani Renata przeczytała uczniom kilka swoich wierszy oraz przedstawiła bohaterów książki „Zielony kociak”. Była zabawa w teatr oraz rysowanie ilustracji do wybranego wiersza.
3
Dzień Kobiet w 2a
Szczególną datą w kalendarzu jest na pewno Święto Kobiet. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy II a, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli prezent - niespodziankę, kwiatki oraz przepięknie udekorowane muffinki. Jak się okazało, nie był to koniec niespodzianek w tym dniu. Chłopcy nakryli stoły do wspólnej biesiady oraz zaprosili swoje koleżanki do kilku konkursów. Śmiechu było, co nie miara, a dzień upłynął w miłej atmosferze. Na koniec dziewczynki otrzymały dyplomy i odznaki "Super dziewczynki".
Dziękujemy mamom za zorganizowanie niespodzianki oraz ich wkład pracy.
wychowawca G.Woś
15
Fizyka w terenie - klasy siódme badają prędkość
Zajęcia terenowe z fizyki - klasy siódme połączyły ruch z matematyką, dzięki czemu poznały metodę obliczania prędkości poruszających się ciał.
17
Szkolny Konkurs Recytatorski
03.03.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 32 recytatorów. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.
Kl. I –III
1. Gabriela Gaweł kl. 1a
2. Mateusz Tarka kl. 2a
3. Oliwia Włodarz kl. 2b
4. Wojciech Deskiewicz kl. 3a
KL. IV – VI
1. Maciej Kawka kl. 4b
2. Mateusz Zieliński kl. 4a
3. Lena Hnatowska kl. 6b
4. Hanna Twarowska kl.6b
Kl. VII – VIII
1. Nicola Pałac kl. 8a
2. Zuzanna Bernatowicz 8b
3. Oliwia Lesner 8b
4. Alicja Gibzińska 8c
Najmłodszym uczestnikiem konkursu był Stanisław Hurec z kl. 0, który przedstawił fragment „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza. Chłopiec zdobył uznanie nie tylko komisji konkursowej, ale również wszystkich recytatorów.
Gratulujemy uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
J. N
28
SOS dla Ukrainy
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji SOS UKRAINA pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. W związku z powyższym od wtorku do czwartku Samorząd Uczniowski będzie zbierał do specjalnie oznakowanych puszek pieniądze, które zostaną przekazane na pomoc dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności pomoc psychologiczna, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na wszelkiego rodzaju działania w Ukrainie. W tej chwili Polska Akcja Humanitarna potrzebuje przede wszystkim środków finansowych, aby móc działać szybko i adekwatnie do potrzeb.
Liczy się każdy grosz!
Samorząd Uczniowski
Konkurs recytatorski w 2b
Trzeciego marca uczniowie klasy 2b zaprezentowali wybrane przez siebie utwory w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Jury w składzie p. Ela Winnicka, p. Agnieszka Szkarapata i p. Basia Celińska wyłoniły najlepiej recytujące trzy osoby, które reprezentowały klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodką nagrodę. Dla wszystkich gromkie brawa!
"W świecie dziecięcej poezji"
W poniedziałek 28 lutego w klasie 2a odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Zienowicz, pani Dominika Szkarapata, pani Gabriela Woś.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce Mateusz Tarka
II miejsce Hanna Kubiak
III miejsce Jakub Ogrodowski
Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Paloc, Maja Stefanowicz oraz Alicja Kaczmarek Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Szkolną Bibliotekę. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Szkolnym Konkursie Recytatorskim!
22
BohaterON – włącz historię!
BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez Fundację Rossa i Fundację Sensoria.
Kampania promuje patriotyczne postawy i tożsamość narodową. Do tej pory do uczestników walk o stolicę napisano ponad 800 000 kartek. W tym przedsięwzięciu wzięli udział również, już po raz czwarty, uczniowie naszej szkoły. Do organizatorów akcji przesłaliśmy kartki wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Niektóre laurki zostały zaadresowane do konkretnych Powstańców. Za udział w kampanii nasza szkoła otrzymała dyplom.
Bal karnawałowy 2b
Dzięki Pani Gieni klasa 2b również miała swój bal karnawałowy . Dziękujemy!
REKRUTACJA DO KLASY I oraz KLASY 0
Zapisy do szkoły przyjmujemy od 1 marca do 12 kwietnia 2022 r. w godz. 8.00 - 15.00. Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły są dostępne na stronie szkoły www.sp2.edupage.org w zakładce "dla rodziców" lub w sekretariacie szkoły. Lista kandydatów zakwalifikowanych będzie umieszczona na stronie szkoły dnia 20.04.2022r. Do 25.04.2022 r. rodzice są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w sekretariacie szkoły.
Karnawałowo - muzyczny pociąg dookoła świata
Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Uczniowie kl.1a przebrani za bohaterów znanych bajek (wróżki, królewny, księżniczki, rycerze, policjanci, żołnierze, Batmani…) świetnie bawili się przy muzyce z różnych krajów.Tańczyli m.in.francuskiego kankana, grecką zorbę, rosyjskiego kazaczoka, było argentyńskie tango (taniec w parach), USA - country i twist, brazylijska samba, egipski taniec brzucha, taniec irlandzki, a na końcu polski polonez.
Klasowy bal karnawałowy połączony z tradycją tłustego czwartku okazał się być świetną atrakcją dla dzieci, a wspólna zabawa umożliwiła spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz dostarczyła wielu przeżyć i radości.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz radzie rodziców za słodki poczęstunek (pączki i soki).
Elżbieta Fir
14
List do rodziców
Szanowni Państwo!
Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice.
Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo – rozmowy, współczucie i wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu a także nasz własny przykład. To daje im wiarę w swoje siły, a także poczucie oparcia w rodzinie.
Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.Pomocą w wychowaniu i kształtowaniu młodego człowieka może być lektura ciekawych i wartościowych książek. Warto rozmawiać o książkach, wymieniać się opiniami, dowiadywać się, co dziecko czyta i czy mu się to podoba. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Nie zapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci.
Aby być kompetentnym przewodnikiem, a później partnerem dziecka w takich rozmowach, trzeba samemu też czytać. Można wspólnie przeczytać dobrą książkę, ciekawy artykuł, które mogą skłonić dziecko do refleksji i rozmowy o książkach, o życiu, o sprawach, które go interesują.10 powodów, dla których warto czytać dziecku książki
1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
4. Książki wychowują.
5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.
Pamiętajmy zawsze o tych zaletach. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki w naszej szkole lub strony Cała Polska Czyta Dzieciom, gdzie Państwo znajdziecie pozycje książkowe polecane do czytania.
Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Dlatego czytajmy dziecku. Codziennie!W tym roku przystąpiliśmy już po raz drugi do projektu „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2021-2025”. Pozyskaliśmy dofinansowanie do zakupu książek na kwotę 15000 zł. Kupiliśmy nowości wydawnicze najbardziej poszukiwane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad 700 nowych tytułów! Książki cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Staraliśmy się kupić książki wartościowe, atrakcyjne, bestsellery, książki pięknie wydane, zachęcające do czytania i oglądania. Z pewnością realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Zauważalny jest wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Uczniowie nie tylko chętnie wypożyczają nowe książki, ale także proszą o zakup kolejnych nowości, innych tytułów czytanych autorów, kontynuacji serii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Książki zakupione do biblioteki w ramach projektu NPRC można przeglądać w katalogu internetowym biblioteki – Librus-Moduły-e-biblio
Szanowni Rodzice!
Zachęcajcie swoje dzieci do częstego sięgania po książkę,do odwiedzania biblioteki i czytania!Marlena Obertaniec
nauczycielka biblioteki szkolnej
Koncert charytatywny na leczenie braci Bres
Wiele razy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły pokazywali solidarność, wielkie serca oraz, że warto pomagać. Tym razem wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym w Trzebiatowie. Celem koncertu była zbiórka funduszy potrzebnych na leczenie braci Bres, małego Igorka i Czarka. Pomagajmy, bo warto.
Archiwum Aktualności