... przeczytajcie relację JULII K. z klasy V b:
"Wycieczka była wspaniała. Najbardziej spodobał nam się Aquapark w Koszalinie, ponieważ jest tam 5 różnych rur i wiele innych atrakcji. Mnie najbardziej zapadła w pamięci rura multimedialna, w której zmieniały się wszystkie możliwe kolory światła a na chwilę zapadła ciemność, aby wzbudzić zainteresowanie. Wszyscy bardzo chętnie wspinaliśmy się na tzw. grzybek - pompowaną poduchę, na którą mogliśmy wejść przy pomocy lin. Dla ochłody wybieraliśmy rzekę na zewnątrz basenu, gdzie woda była bardzo ciepła. Po trzech godzinach "moczenia się" z wielką ochotą udaliśmy się do KFC na posiłek. Zaspokojenie głodu i chwila odpoczynku przydały się, bo czekała nas jeszcze rozgrywka na kręgielni. Było tam wspaniale, lecz mieliśmy słabe noty w grze. Nikomu to nie przeszkadzało, ponieważ zabawa była przednia. Do Trzebiatowa wróciliśmy pod wieczór zrelaksowani i szczęśliwi."
Klasowa wycieczka na Dzień Kobiet...
Kodować każdy może
W sobotę 4.03.2017 odbył się finał Ogólnopolskiego konkursu „Kodować każdy może”. Ja reprezentowałem naszą szkołę pod opieką pani Wiesławy Malinowskiej. Konkurs odbył się w auli Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie. O godzinie 10:45 nastąpiła rejestracja uczestników. Następnie uroczyście powitał nas pan Dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Jerzy Pejaś oraz inni organizatorzy konkursu. O godzinie 11:20 zaczęły się zajęcia konkursowe w trzech grupach wiekowych 2 i 3 klasa, 4 i 5 klasa, 6 klasa. Zadaniem naszej grupy wiekowej było wykonanie animacji, w której duszek rysuje żaglowiec złożony z odcinków, wielokątów i fragmentów kół. Na wykonanie tego zadania było 45min. Po upłynięciu danego czasu nastąpiło ocenianie prac uczestników przez komisję. W czasie obrad jury w grupach pracowaliśmy na oczach publiczności nad animacją przedstawiających ogień. Na zakończenie konkursu odbył się poczęstunek i ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów. Konkurs był fajną imprezą informatyczną, pozwolił mi doskonalić się i mierzyć się z uczestnikami z całej Polski. Podobała mi się atmosfera rozgrywek. To była dobra zabawa. Postaram się spróbować swoich sił w tym konkursie również w przyszłym roku. Michał Dyl więcej...
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Parku Miejskim w Trzebiatowie
Pierwszego marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, Urząd Miejski w Trzebiatowie oraz Klub Wojskowych 7 BOW w Trzebiatowie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę plenerową pt. "Niepokonani. Niezłomni. Wyklęci.", gdzie dodatkowo przewodnik przybliżył im historię tych bohaterów, zobaczyli również obozowisko leśne żołnierzy partyzantki niepodległościowej, bronie, szpital wojskowy, a także pojazdy w tym najnowszy nabytek - pojazd opancerzony Ba- 64. Uczniowie mogli skorzystać ze strzelnicy, zobaczyć jak wyglądał szpital wojskowy, bronie z jakich korzystano oraz zasmakować wojskowej grochówki. To była dobra lekcja historii.
WYSTAWA W CZYTELNI SZKOLNEJ
4 marca 1945 roku w Trzebiatowie
„Luty 1945 roku. Mieszkańcy Trzebiatowa słyszą już odległe wybuchy i są świadomi zbliżającego się frontu, jednak do ostatnich chwil nie mogą opuścić miasta. Ewakuowane zostają jedynie urzędy, partyjni prominenci wraz z rodzinami oraz szpital wojskowy. Żołnierze radzieccy znajdowali się kilka kilometrów przed Trzebiatowem. 4 marca 1945 roku oddziały radzieckie wkroczyły do Trzebiatowa. Dzień wcześniej koszary opuściło niemieckie wojsko. Po zajęciu miasta przez wiele tygodni rabowano mienie prywatne, wywożono wyposażenie zakładów i warsztatów, rozbierano tory kolejowe. Po dwóch miesiącach władza w mieście przekazana została w ręce Polaków. W wyniku konferencji poczdamskiej miasto, jak i część Pomorza, zostało włączone do Polski.”
Ta ważna dla naszego miasta data stała się inspiracją wystawy poświęconej historii Trzebiatowa. Znalazły się na niej publikacje pokonferencyjne z cyklu „Trzebiatów- kultura i historia”, broszury, mapy, informatory, plany miasta, stare fotografie, albumy wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzięki tym zbiorom wszyscy mogli bliżej poznać historię i wiele ciekawostek o swoim mieście.
Zapraszamy Rodziców na przedstawienie profilaktyczne pt: "Lustro życia", w piątek 10 marca, o godz. 9.50 lub o 10.45.
NOWOŚCI SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
Zapraszamy po kolejne książki z Waszych ulubionych serii.
Zgadnij co to…? – czyli PrograMisie tworzą słownik języka angielskiego
Celem projektu było stworzenie aplikacji możliwej do wykorzystania na języku angielskim, która może służyć do nauki nowych słówek. W ramach scenariusza uczniowie ćwiczyli także nagrywanie dźwięków oraz umiejętność tworzenia duszków poprzez wykonywanie zdjęć. Był to projekt, który pozwolił na indywidualną pracę uczniów. Uczniowie korzystali z wbudowanego w Scratcha Juniora edytora graficznego, by następnie zaprogramować wybraną przez siebie postać, w taki sposób aby po jej dotknięciu można było usłyszeć poprawną wymowę wyrazu. PrograMisie stworzyli słowniczek zabawek i przyborów szkolnych.
Agata Malinowska
Pory roku ze ScratchJr
Uczniowie nauczyli się funkcji przechodzenia pomiędzy różnymi scenami w aplikacji oraz umieszczania ikonek w wypowiedziach programowanych duszków. Projekty uczniów składały się z czterech plansz reprezentujących cztery pory roku, gdzie poszczególne plansze zmieniały się po kliknięciu w duszka, który dodatkowo wyświetlał jej nazwę.
Tylko spójrzcie na galerię ;-)
Agata Malinowska
Projekt „Linijka”
W projekcie stworzyliśmy dwie linijki z podziałką i z zaznaczonymi jednostkami. Założeniem projektu była nauka odczytywania, ile jednostek długości ma konkretna rzecz. PrograMisie określały długość posługując się połową jednostki oraz określeniami - mniej lub więcej. Podczas zajęć wykonywaliśmy również zdjęcia różnych przedmiotów, które następnie próbowaliśmy zmierzyć. Spójrzcie na efekty naszej pracy!
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE ŻE ZAPISY UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU 2017/2018
I DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W OKRESIE 1 - 31 MARCA 2017 r.Karty wniosków i zgłoszeń są do pobrania w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 - 15.00 oraz na stronie szkoły w zakładce "Dla Rodziców".
Zapraszamy
Konkurs na tworzenie instrukcji obsługi różnych urządzeń
REGULAMIN KONKURSU
- Organizator:
Nauczycielki przyrody i techniki Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie
- Cele konkursu:
- Podniesienie poziomu nauczania z przyrody, techniki i języka polskiego.
- Inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej.
- Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań współczesną techniką.
- Obszar konkursu:
Szkołą Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie
- Czas trwania Konkursu:
13.02 – 24.03 2017 r.
- Ogólna informacja o konkursie:
- Konkurs jest zadaniem obowiązkowym zawartym w Programie poprawy efektywności kształcenia na rok szkolny 2016/2017 (str. 18.) zadanie 5. Rozwijanie umiejętności wykorzystania i tworzenia informacji.
- Konkurs jest adresowany do uczniów klas 5 (piątych).
- Uczniowie mogą dostarczać prace w wersji papierowej lub elektronicznej
do 24.03.2017 r. do godziny 13:30. - Praca musi być podpisana.
- Prace nieczytelne i dostarczone po terminie będą odrzucone.
- Dostarczenie pracy musi być potwierdzone na liście u nauczycielek przyrody
lub techniki. - Wszelkich wyjaśnień udzielają nauczycielki ww. przedmiotów.
- Nagroda:
- Ocena z przedmiotu.
- Tematyka i forma zadań:
Uczestnicy konkursu mogą przedstawiać instrukcję urządzeń funkcjonujących lub wymyślonych przez siebie.
- Postanowienia końcowe:
- Niedostarczenie pracy jest równoznaczne z oceną niedostateczną z zajęć technicznych.
- Praca musi zawierać:
- Nazwę urządzenia – ocena dopuszczająca.
- Przeznaczenie – ocena dostateczna.
- Zasady BHP – ocena dobra.
- Instrukcję obsługi – ocena bardzo dobra.
- Opis urządzenia z rysunkiem – ocena celująca.
Organizatorzy
7. Charytatywny Bal z „Dwójką” już za nami
„07 ZGŁOŚ SIĘ” - pod takim hasłem w tym roku bawili się uczestnicy 7. Balu Charytatywnego z „Dwójką”.
Niezmienna konwencja balu, czyli pozyskanie środków na wspomaganie procesu dydaktycznego uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie, spotyka się od 7 lat z aprobatą uczestników wspólnej zabawy. W tym roku pozyskane środki ufundowane przez darczyńców przeznaczone zostaną na dofinansowanie działalności kół sportowych młodzieży uczniowskiej „2”.
Organizatorzy balu Stowarzyszenie Przyjaciół „Dwójki”, Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie, dołożyli wszelkich starań, by bal był miłym przeżyciem i pozostał na długo w pamięci jego uczestników.
Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Balu był mini recital Madame Marilli, któremu towarzyszyła gorąca atmosfera.
Innymi atrakcjami, które zostały przygotowane dla Gości balu był „Taniec z ogniem” w wykonaniu Katarzyny i Dawida Mularzów oraz Czesławy Wysokińskiej z grupy FIREMIST. O północy pokaz sztucznych ogni ufundowany przez Pawła i Tomasza Gościniaków.
Najważniejszym jest to, że nie zawiedli Ludzie Wielkiego Serca, którzy wspierają działania Stowarzyszenia: Ewelina i Rafał Bednarscy; Zbigniew Wilkowski -GUMIŚ-SCHODY; Anna i Dariusz Kruczkowscy; Natalia i Bartosz Dolińscy; Irena i Dariusz Pietrzykowscy; Magdalena i Paweł oraz Marta i Tomasz Gościniakowie; Jan Kargul; Ewa i Leszek oraz Katarzyna i Piotr Strzechmińscy; Marlena i Radosław Szpejenkowscy; Marta i Sebastian Szymańscy.
W przygotowanie balu aktywnie włączyła się Pani Genowefa Banasiak a nad wszystkim czuwała niezastąpiona Jadwiga Teper.
Sponsorami tegorocznego balu byli: Józef Domański Burmistrz Trzebiatowa; Koła łowieckie: ŁOŚ i BAŻANT; Małgorzata i Tomasz Kuckielowie – AUTO CENTRUM JAROMIN; Magdalena i Paweł oraz Marta i Tomasz Gościniakowie; Ewa i Zdzisław Zienowiczowie; FIREMIST – Katarzyna i Dawid Mularzowie oraz Czesława Wysokińska; Katarzyna Kolasińska – stajnia FUZJA; Iwona i Marek Widziewiczowie –Sala Okolicznościowa IMPRESJA; Judyta Wicińska STUDIO FRYZJERSKIE MONRO'E; Anna i Dariusz Kruczkowscy; Bożena i Stanisław Kapciakowie; Ewa Kraucka; Małgorzata i Łukasz Szczeklowie; Grupa Rekonstrukcyjna NAŁĘCZ; Danuta Kuriata; Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.
Wszystkim wymienionym wyżej, którzy przyczynili się do sukcesu naszych poczynań oraz tym, którzy od lat pozostają w cieniu: Bożenie i Andrzejowi Krzewickim oraz Stanisławowi Szydłowskiemu z TGR i Zbigniewowi i Kazimierzowi Pilchom – BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Jednocześnie zapraszamy w przyszłym roku na 8 Bal z „Dwójką” i obchody 10-cio lecia Stowarzyszenia.
Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki”
Dariusz Pietrzykowski
Kasia Kubicka podwójną Laureatką Konkursów EDI!
Niedawno dotarły do nas wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych EDI Pingwin.
Miło nam poinformować, że Kasia Kubicka z klasy V a zajęła 4 miejsce w konkursie z matematyki i 5 miejsce w konkursie z historii.
Kacper Słowik z klasy V b zajął 7 miejsce w konkursie matematycznym a Julianna Szarecka z klasy IV b uplasowała się na miejscu 9 w konkursie historycznym.
Pozostałe wyniki konkursu umieszczone są na tablicy w holu szkolnym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i życzymy coraz lepszych osiągnięć w kolejnych konkursach EDI. Kolejna edycja już w kwietniu, zapraszamy.
Michał Dyl z klasy V b finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”
W styczniu Michał dokończył swoją aplikację, którą wysłaliśmy na konkurs. Pracował nad nią wytrwale od grudnia. Jego zadaniem było przygotowanie animacji komputerowej pt. „Duszkiem rysowane- jednominutowa animacja z wykorzystaniem figur płaskich”
Możecie w nią zagrać na stronie http://kodomaniacy.blogspot.com/2017/02/animacja-michaa.html
Michałowi gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywce finałowej.
Finał odbędzie się 04 marca 2017 w siedzibie Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie.
Konkurs odbywa się po raz trzeci. Oto migawki z poprzedniej edycji http://sp48szczecin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=336#gallery/336
..............
Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to członkowie Szkolnego Koła PCK w ramach wolontariatu przystąpili do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach realizacji cyklu spotkań z książką 08.02.2017r.wolontariusze odwiedzili klasę 0 „a” oraz 0 „b”. Młodzi wolontariusze przeczytali bajki pt. „Czerwony Kapturek” oraz „ Królewna Śnieżka”. Omawiając przeczytane bajki starali się zwrócić uwagę swoim młodszym koleżankom i kolegom na niewłaściwe zachowania Czerwonego Kapturka oraz Królewny Śnieżki wobec obcych. Dzieci żywo dyskutowały i zadawały pytania, starsze koleżanki i koledzy natomiast starali się wyczerpująco na nie odpowiedzieć . Zarówno jedna i druga strona wykazała się dużą wiedzą na temat zachowań wobec obcych. Następnie dzieci pokolorowały bohaterów przeczytanych bajek. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone. Dzieci z zerówek jak i młodzi wolontariusze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.
opiekun koła Gabriela Woś
WOLANTARIUSZE W NASZEJ SZKOLE
"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"Jan Paweł II
Koniec I półrocza to niewątpliwie okazja do podsumowania dotychczasowych działań. Członkowie Szkolnego Koła PCK zakończyli to półrocze niewątpliwie z satysfakcją i poczuciem dobrze wykonanej pracy. Wszystkie postawione zadania udało się zrealizować w 100% :
- Nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzebiatowie
- W ramach Kampanii Walki z Głodem zebraliśmy produkty spożywcze. Wykonaliśmy desery, dzięki temu mogliśmy zebrać środki a następnie przygotować i dostarczyć paczki potrzebującym rodzinom naszej gminy.
- Przeprowadziliśmy pogadankę profilaktyczną pogłębiającą wiedzę klas VI o AIDS. Wykonaliśmy i wręczyliśmy czerwone kokardki symbolizujące solidaryzowanie się z osobami chorymi na AIDS a także ulotki zawierające wiadomości o tej chorobie.
- Kwestowaliśmy w INTERMARCHE w ramach Gwiazdki z PCK, dzięki temu obdarowaliśmy:
- bezdomnych
- potrzebujące rodziny naszej gminy
- Dom Samotnej Matki w Koszalinie
- Na bieżąco wykonywaliśmy gazetki tematyczne.
Opiekun koła Gabriela Woś
Okruchy kl. 6b
Okruchy, fraszki, lepieje, haiku, limeryki- drobne utwory, które sprawiają,że każdy może poczuć się poetą. Uczniowie klasy 6b wzięłi udział w projekcie edukacyjnym poświęconym poezji. Poznali podstawowe środki poetyckie, gatunki liryki. Wspólnie pracowali nad krótkimi formami literackimi. Efektem ich pracy jest tomik pt.: "Okruchy czyli radosna twórczość kl. 6b" wydany jako e-book. Inspiracją do powstania tego tomiku była twórczość poetycka naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, która za pomocą takich krótkich form poetyckich komunikowała się z bliskimii przyjaciółmi.
Plik z wierszami można pobrać tu: Okruchy_kl.6b.pdf
Mamy nadzieję, że będziecie się przy niej bawić równie dobrze, jak my!
Anna Kruczkowska
i kl. 6b
Wielka Liga Czytelników
Julia Deskiewicz z klasy 3a jako pierwsza zakończyła pierwszy etap konkursu. Gratulujemy!
Czekamy na pozostałych zawodników. Półfinał wojewódzki odbędzie się 21 kwietnia.
Idzie wiosna...?
Zima jeszcze w pełni, ale już niedługo zobaczymy pierwsze oznaki wiosny. Uczniowie z naszej szkoły wybrali się do trzebiatowskiego lasu, aby przygotować ptakom budki lęgowe. Nieusunięte stare gniazda są siedliskiem wielu pasożytów i nagromadzone po kilku lęgach wypełniają całą budkę, czyniąc ją niezdatną do ponownego zamieszkania. Czyszczenie budek powoduje to, że ptaki chętniej zakładają w nich gniazda. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy to, co znaleźliśmy wewnątrz budek: pióra, puch, źdźbła traw, sierść zwierząt, mech, drobne patyczki. W jednej z nich było stare gniazdo szerszeni lub os. Przy okazji porządków wykonaliśmy drobne prace konserwatorskie w niektórych budkach. W lesie mogliśmy zobaczyć lizawki i paśniki dla zwierzyny. Po dobrze wykonanej pracy było obowiązkowe pieczenie kiełbasek.
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3
25 stycznia 2017r. w czytelni szkolnej spotkali się najlepsi recytatorzy z klas 1-3. Uczniowie zaprezentowali ulubione wiersze polskich poetów, wykazując się przy tym ogromną wrażliwością i dbałością o kulturę żywego słowa. Komisja konkursowa w składzie Anna Kruczkowska, Anna Boruch i Marlena Obertaniec z przyjemnością wysłuchała prezentacji. Spośród 22 uczestników do eliminacji miejsko-gminnych zakwalifikowało się 6 uczennic: Hanna Twarowska, Zofia Bąk, Karolina Czeszewska, Alicja Gibzińska, Weronika Bońkowska, i Zuzanna Olbrycht.
Archiwum Aktualności