Zima w tym roku zagościła u nas na dobre. Co roku pamiętamy o tym, jak trudno jest przetrwać zwierzętom ten czas. Wycieczka do lasu była nagrodą dla klas, które zebrały największą ilość kasztanów i żołędzi w szkolnym konkursie. Wykorzystaliśmy je na zimowe dokarmianie zwierząt leśnych. Wycieczkę dla klasy III a i oddziału przedszkolnego 0a ufundowało Koło Łowieckie „Łoś” w Trzebiatowie. W zimowej aurze dzieci wysłuchały opowiadania p. Poluszyńskiego o zwyczajach zwierząt i różnych gatunkach drzew. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie przyrodniczym, za dobre odpowiedzi otrzymały książeczki o zwierzętach. Gorąca herbata i kiełbaski z grilla rozgrzały zmarzlaków, a smakowały wybornie.
Zimowe dokarmianie zwierząt
UCZYMY SIĘ PRZEZ DOSWIADCZENIA
Dzień Babci i Dziadka grupy 0 „a”
Dzień Babci i Dziadka jest bardzo ważnym dniem dla każdego przedszkolaka. Bowiem to właśnie dziadkowie rozpieszczają swoje pociechy, dając im morze ciepła, cierpliwości i miłości. Dlatego przedszkolaki z 0 „a” przygotowali dla swoich najdroższych Babć i Dziadków przedstawienie. Siedząc na „dachu” podglądali swoich dziadków z humorem komentując ich poczynania. Zgodnie stwierdzili, że wszystkie babcie i dziadkowie są czarodziejami! Dzieci uroczyście zaśpiewali „Sto lat” i wręczając słodki upominek zaprosili gości na tort. Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia, skecz rozbawił ich a czas spędzony przy stole był niezwykle ciepłym i rodzinnym momentem.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE I A
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60 ubiegłego wieku. W związku , iż Dzień Babci i Dziadka przypadł w tym roku w okresie ferii zimowych uczniowie klasy I a zaprosili swoje babcie i dziadków na obchody tego święta dnia 2 lutego. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Przeprowadzone zostały również konkursy w, których udział wzięli dziadkowie i wnuczęta. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze dostarczając wielu wzruszeń.
Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli wspaniałe ciasta.
Gabriela Woś
konkurs na kartkę świąteczną
Na początku grudnia został ogłoszony konkurs na najciekawszą niemieckojęzyczną kartkę świąteczną. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi; propagowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia; rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów; nauka zwrotów i życzeń w języku niemieckim; pozyskanie interesujących prac i konfrontacja ich podczas wystawy oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II - VII SP. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej. Technika wykonania była dowolna (rysunek, malarstwo, collage, grafika, wycinanka, wyklejanka). Na stronie tytułowej musiały znajdować się życzenia w języku niemieckim np.: Frohe Weihnachten. Prace mogły być pracami samodzielnymi i indywidualnymi, a ocenione były według następujących kryteriów: zgodność z tematem;
walory artystyczne; zachowanie zapisów regulaminowych; pomysłowość, pracochłonność, samodzielność i oryginalność formy;
wykonania. Wyróżnieni zostali: Łucja Iwaniec 3a, Ala Niewiadomska 7b, Zuzanna Bartmańska 3a, Julianna Szarecka 5b oraz Maria Poluszyńska 3a. Gratulujemy!
Królewna z drewna
11 stycznia klasa I b obejrzała w bibliotece spektakl "Królewna z drewna" transmitowany na żywo ze sceny Teatru Lalek "Arlekin" w Łodzi. Las zaatakowały korniki i jedynym ratunkiem była wyprawa po pomoc do Króla Dzięciołów. Podjęła się tego odważna młoda Sosenka - królewna z drewna. Na drodze stanęli jej straszni drwale, pożar lasu i trąba powietrzna. Sosenka poradziła sobie z niebezpieczeństwami i sprowadziła tysiąc dzięciołów do walki z kornikami. Las został uratowany.
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„WALENTYNKI 2018 – NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA”
CELE KONKURSU:
- rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia,
- wyłanianie plastycznych talentów,
- poznanie tradycji i zwyczajów, pochodzących z krajów anglojęzycznych, powoli zakorzeniających się w kulturze polskiej,
- przybliżenie młodzieży szkolnej właściwego znaczenia pojęcia miłość.
REGULAMIN:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 2
w Trzebiatowie.2. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne.
3. Celem konkursu jest własnoręcznie wykonanie przez uczniów kartek walentynkowych.
4. Technika wykonania, ilość oraz format kartek są dowolne.
5. Gotowe kartki należy składać w bibliotece szkolnej w terminie
do 13.02.2018 roku.6. Każda WALENTYNKA powinna zawierać opis: imię i nazwisko autora, klasę.
7. Tylko prawidłowo opisane kartki wezmą udział w konkursie.
8. Jury ocenia kartki biorąc pod uwagę estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość autora.
9. Spośród zebranych prac wyłonionych zostanie 3 laureatów .
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku. To coroczne święto, obchodzone 5 grudnia, jest dla tych wszystkich, którym bliska jest idea pomagania. W naszej szkole tego typu działania są już praktykowane od wielu lat . Wiele spośród działań Szkolnego Koła PCK , Samorządu Uczniowskiego , Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki oraz działań poszczególnych klas i ich wychowawców są doskonale znane lokalnej społeczności. Są to działania, które propagują idee wolontariatu i wskazują w jak prosty sposób można nieść bezinteresowną pomoc, służąc potrzebującym. Od tego roku szkolnego w naszej szkole rozpoczął swoje działania Klub Wolontariusza . Od samego początku jego członkowie bardzo aktywnie przystąpili do działania współpracując z innymi kołami oraz realizując własne zadania. Do Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przygotowywali się sukcesywnie , zapoznając się z Etosem Wolontariusza, wykonując gazetkę. Upiekli również i ozdobili własnoręcznie pierniczki. 05 grudnia w Dniu Wolontariusza na przerwach przy piosence Małej Orkiestry Dni Naszych pt.” Piosenka o pomaganiu ludziom” częstowali pierniczkami uczniów i pracowników szkoły propagując jednocześnie idee wolontariatu.
Życzę wszystkim wolontariuszom naszej szkoły w dniu ich święta wielu okazji do zdobywania cennych doświadczeń, zapału i otwartego serca w niesieniu pomocy innym. Niech dobro , którym bezinteresownie dzielicie się z innymi powróci do Was zwielokrotnione. A uśmiech tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania.
Opiekun Klubu Wolontariusza Gabriela Woś
Sukces Weroniki
10 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny o Pióro Burmistrza Trzebiatowa. Przeświecało mu hasło: „Słowa ulatują, pismo pozostaje”. Wielki sukces odniosła uczennica klasy IV a Weronika Bońkowska, która w swej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Uczennica zostanie nagrodzona na sesji Rady Miejskiej. Gratulujemy Weronice wyjątkowego osiągnięcia.
J. Nowicka
Szkolny Konkurs Recytatorski
11 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 34 recytatorów. Uczniowie zaprezentowali wiersze Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Natalii Usenko, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Cezarego Buszmana i innych poetów. Jury, po burzliwych obradach, wyłoniło w każdej kategorii wiekowej (I – III, IV – VII) sześciu laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w TOK-u. Zwycięzców nagrodzono dyplomami. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy, by czerpali wiele radości z przeżywania poezji.
Laureaci
Klasy I – III:
- Jagoda Jakubowska Ia
- Nadia Koziorowicz Ia
- Marceli Sinkowski Ib
- Karolina Czeszewska IIIa
- Antonina Waliszka IIIb
- Zuzanna Olbrycht IIIc
Klasy IV – VII
- Weronika Bońkowska IVa
- Magdalena Olek IVa
- Kacper Humienik IVb
- Alicja Gibzińska IVc
- Paulina Bystrowska VIIa
- Marianna Waliszka VIIa
Janina Nowicka
Szkoła Młodych Patriotów
Nasza szkoła bierze udział w VI edycji projektu Szkoła Młodych Patriotów, który jest organizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Do wykonania mamy 8 zadań dotyczących patriotyzmu. W tej chwili jesteśmy na półmetku projektu, gdyż do organizatora zostały przesłane sprawozdania z 4 wykonanych zadań wraz z dokumentacją zdjęciową i filmową.
Zadnie nr 1 – plakat na temat „100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę”. Prace zostały wykonane przez uczniów klas 3-7 i wyeksponowane w czasie szkolnych obchodów Święta Niepodległości.
Zadanie nr 2 – konwersatorium na temat współczesnego patriotyzmu. Przeprowadził je kapitan Jerzy Nowak , który jest członkiem Grupy Rekonstrukcyjnej „ Nałęcz”.
Zadanie nr 3 – koncert pieśni patriotycznych. Piękne i poruszające pieśni zaprezentowali uczniowie klas 4-7.
Zadanie nr 4 –konkurs poezji patriotycznej . Znane i mniej znane utwory patriotyczne recytowali uczniowie klas 4-7.
Dziękujemy wychowawcom wszystkich klas za pomoc w realizacji poszczególnych zadań. Liczymy na dalszą współpracę.
Prezentacja_Rozbiory_Polski_i_odzyskanie_niepodleglosci.ppsx
Wyniki konkursu ,,WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”
10 XI 2017 r. 29 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło już
w III edycji konkursu „Wokół Symboli Narodowych”.
Ogółem udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkól podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1 i kl. 2-3.
Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polakóworaz przybliżenie polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu.
Organizatorem było Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej
w Szczecinie. Poziom wiedzy prezentowany przez uczestników w tym roku szkolnym był także wysoki.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:
W pierwszej kategorii wiekowej (kl. I)
II miejsce ( 27-21 pkt.)
W nagrodę otrzymują: koszulkę, worek, opaskę odblaskową oraz imienny dyplom.
- Płażalski Filip 25 pkt
- Sobczak Hanna 25
- Gościniak Zuzanna 22
- Koziorowicz Nadia 22
- Domżał Hanna 21
- Król Julia 21
III miejsce (20-19 pkt.)
Otrzymują: kredki, worek oraz imienny dyplom.
- Majchrzak Klaudia 19 pkt
Wyróżnienie ( z wynikiem 18 pkt i mniej).
Otrzymują: kredki, opaskę odblaskową oraz imienny dyplom.
1.Sołtysiak Lena 18 pkt
2. Oliwia Gołębiowska 14
3. Daria Nowakowska 14
W drugiej kategorii wiekowej (kl. II – III):
II miejsce (31-26 pkt.)
Otrzymują: koszulkę z nadrukiem, worek, opaskę odblaskową oraz imienny dyplom.
1.Kawka Michał 31 pkt
2.Iwaniec Łucja 30
3.Kuckiel Julia 30
4.Królik Adam 29
5.Mikołajczyk Jacek 28
6.Kordowski Ricardo 27
7.Hnatowska Lena 27
8.Olbrycht Zuzanna 27
III miejsce (z wynikiem 25 -22 pkt.)
W nagrodę otrzymują: kredki, worek oraz imienny dyplom.
- Kuckiel Maja 25 pkt
- Malec Zuzanna 25
- Pilch Wiktoria 25
- Szarecki Bartosz 24
- Twarowska Hanna 24
- Zakrzewska Lena 23
Wyróżnienie ( z wynikiem 21 pkt i mniej).
Otrzymują kredki, opaskę odblaskową oraz imienny dyplom.
1.Lenkiewicz Agata 21 pkt
2.Ładyżyński Igor 20
3.Banaszkiewicz Kacper 19
4.Lebowska Blanka 19
5.Kołodziejska Alicja 18
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu dzieci oraz wsparcie w przeprowadzeniu konkursu.
Szkolny koordynator konkursu: Elżbieta Fir
KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI W KLASIE I „A”
Uczniowie klasy 1a w dniu 10 stycznia przystąpili do Klasowego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy zaprezentowali w sposób barwny i ciekawy swoje utwory. Ocenie podlegały m.in.: opanowanie pamięciowe, interpretacja utworu, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Wszystko wypadło znakomicie . Jury w składzie : pani wicedyrektor Iwona Graczyk, wychowawca pani Gabriela Woś oraz pani Aleksandra Libera wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce Jagoda Jakubowska
II miejsce Nadia Koziorowicz
III miejsce Hanna Dębowska Ponadto wyróżnienie otrzymali: Hanna Domżał, Sasha Wasilewski oraz Filip Płażalski. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę. Laureaci będą reprezentowali naszą klasę na Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia!Gabriela Woś
Wigilia klasowa klasy I „A”
Ostatni dzień w szkole przed feriami Świąt Bożego Narodzenia upłynął świątecznej atmosferze. W tym uroczystym dniu, uczniowie kl. I „A” w odświętnych strojach, zasiedli przy pięknie nakrytym stole. Wszyscy wyczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Na białym obrusie nie zabrakło opłatka i świątecznych potraw. Pod obrusem umieszczono sianko. Świąteczny nastrój uzupełniła dodatkowo pięknie przyozdobiona choinka oraz sala. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się przysmakami przygotowanymi dla nas przez rodziców : pierogami , czerwonym barszczem, pierniczkami oraz ciastami . W każdej klasie pachniało pomarańczami oraz wigilijnymi potrawami. Po zakończonej Wigilii udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie przedstawiono Jasełka w ,których nasza klasa wzięła udział. Zatańczyliśmy oraz zaśpiewaliśmy 2 kolędy. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu tej wspaniałej Wigilii .
Gabriela Woś
MIKOŁAJKI W KLASIE I A
Mikołajki klasa I a rozpoczęła już 3 grudnia biorąc udział w gminnych uroczystościach Mikołajkowych pod Ratuszem. Zaprezentowała dwa utwory , które ciepło zostały przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Następnie na przyjęcie Mikołaja przygotowano gabinet ubierając choinkę oraz wykonując dekoracje. Kiedy wszystko było już gotowe 6 grudnia dzieci w pięknych czerwonych czapkach czekały na Mikołaja. I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Był to naprawdę udany i niezapomniany dzień. Czekamy już z niecierpliwością do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja do naszej klasy.
wychowawca Gabriela Woś
Życzenia
Z OKAZJI ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZYMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM, UCZNIOM I ICH RODZINOM ABY RADOŚĆ, POKÓJ I SZCZĘŚCIE GOSCIŁY W WASZYCH DOMACH. NIECH ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA W RODZINNYM GRONIE OBFITUJĄ W CIEPŁO I WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ, A NOWY ROK NIECH NIESIE ZE SOBĄ ŁASKĘ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NARODZONEGO BOGA.
Dyrekcja
Jasełka
Świątecznie w bibliotece
Starsi czytają młodszym... pod takim hasłem zorganizowaliśmy w grudniu głośne czytanie młodszym kolegom. Przedszkolaki chętnie słuchały historii o niezwykłych świętach Kornelii, wzięły też udział w konkursie na najładniej pokolorowanego czarodzieja. Za najciekawsze prace dzieci otrzymały książeczki. W środowe poranki czytały im Alicja i Hania z 4c, uczennice z koła bibliotecznego.
Na świetny pomysł wpadły dziewczyny z klasy 4c. Chcieliśmy ożywić książki, po które nikt już nie sięga. Na kilku przerwach, z matematyczną dokładnością, powstała książkowa choinka. Z odrobiną dekoracji prezentowała się doskonale, a przede wszystkim oryginalnie.
Tuż przed świętami zorganizowaliśmy konkurs „Moja ulubiona książka to …, ponieważ …”. Wzięło w nim udział 40 dzieci. Dzięki konkursowi dowiedzieliśmy się również, jakie książki lubią czytać dzieci. Nagrodę wylosowała Daria Nowakowska z klasy 1a. Wszystkim czytelnikom życzymy wesołych i zaczytanych Świąt, a po feriach zapraszamy na nowe konkursy.
Kopciuszek
Tę jedną z najbardziej znanych bajek świata, nieco uwspółcześnioną, obejrzeli uczniowie klasy 7a. Tym razem historię Kopciuszka opowiedziały ... muppety! To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również opowieść o cudowności i niezwykłości świata, który w realizacji Teatru „Kubuś” jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki pojawiają się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. Czekamy z niecierpliwością na propozycje internetowego teatru w nowym roku.
Mistrzostwa Trzebiatowa w Skoku Wzwyż
Mikołajkowe Mistrzostwa Trzebiatowa w Skoku Wzwyż odbyły się w Publicznym Gimnazjum. To już XIII edycja tych zawodów. Natalia Rychter z klasy 7b zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt, wśród chłopców popisał się Mateusz Małyszek z klasy 7a i zajął II miejsce, III miejsce zdobył Kacper Palica z klasy 6b. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności