AKTUALNOŚCI

        • Turniej Piłkarski w Sadlnie
          • Turniej Piłkarski w Sadlnie

          • W ubiegłą sobotę, 20 czerwca odbył się Festyn Rodzinny w Sadlnie, połączony z Turniejem Piłkarskim.

            Drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w tym turnieju walcząc o Puchary: Burmistrza Trzebiatowa, Wiceprzewodniczącego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzebiatowie oraz Sołtysa Sadlna. Chłopcy spisali się znakomicie i zdobyli puchar za zajęcie II miejsca.

            Podczas wydarzenia czekało na nas mnóstwo fantastycznych atrakcji, m.in. przejażdżki kolejką, dmuchana zjeżdżalnia, pyszne domowe jedzenie, regionalne przetwory, kiełbaski z grilla oraz uwielbiana przez najmłodszych wata cukrowa!

        • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
          • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

          • Koniec roku szkolnego to okres podsumowań działań w szkole. Bezpieczeństwo dzieci to bardzo ważna sprawa. Dlatego też klasa 1c realizowała w tym roku projekt ogólnopolski "Akademia Bezpiecznego Puchatka" i właśnie otrzymała certyfikat za udział w projekcie. 

            W ciagu dziesięciu miesięcy odbyło się kilka lekcji, które dotyczyły bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, ferii, bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze i w internecie.  Odbyły się zajecia z pierwszej pomocy, spotkanie ze strażakiem i policjantem. 

            Klasa zakończyła również realizację przyrodniczego ogólnopolskiego projektu ekologicznego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". 

        • Podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Projektu Wielka Liga Czytelników
          • Podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Projektu Wielka Liga Czytelników

          • Tytuł Mistrza Szkoły otrzymują:

            w klasach 1-3

            1. Mikołaj Kmita

            2. Michał Pietrzak

            3. Hubert Domeracki

            4. Kacper Pietrak

            5. Hanna Wegner

            6. Leon Sawko

            7. Zuzanna Fir

            8. Alicja Kaczmarek

            w klasach 4-6

            1. Maja Kmita

            2. Jan Sawko

            3. Iwo Ogorzały

            4. Pola Paloc

            5. Antoni Kowalczyk

            6. Michalina Iwaniec

            Tytuł Aktywnego Czytelnika:

            w klasach 1-3

            1. Kacper Janka

            Gratulujemy!

        • CZYTELNICZKI ROKU 2025/2026
          • CZYTELNICZKI ROKU 2025/2026

          • Za wysoką kulturę czytelniczą oraz imponującą liczbę wypożyczonych książek dyplomy i nagrody otrzymały:

            W KLASACH 1-3

            Hanna Wegner

            W KLASACH 4-8

            Julia Sawkułycz

            Gratulujemy!

        • Dzień Pustej Klasy
          • Dzień Pustej Klasy

          • Dzień Pustej Klasy to świetna okazja, by pokazać, że nauka nie kończy się na czterech ścianach.Uczymy się, obserwując, doświadczając i odkrywając świat wokół nas. Bo najlepsze lekcje często dzieją się poza klasą!W naszej szkole Dzień Pustej Klasy świętujemy wspólnie podczas śniadania na trawie. To czas integracji, rozmów i radości ze wspólnie spędzonych chwil.

        • Witajcie w kolejnym etapie naszej wielkiej podróży "Z mapą przez świat"
          • Witajcie w kolejnym etapie naszej wielkiej podróży "Z mapą przez świat"

          • Tym razem kl.3a spakowała plecaki wyruszyła na  fascynujący afrykański kontynent. Podczas tej wyprawy odkrywaliśmy tajemnice dzikiej fauny i flory oraz odwiedziliśmy najciekawsze  zakątki Afryki. Nasze działania projektowe zamieniły się w prawdziwą pełną przygód super podróż. Zobaczcie sami , jak mały krok na mapie stał się  dla nas wielką lekcją świata. Zapraszamy na krótki film :)

        • Rodzinny Piknik klasy Ib i IIb
          • Rodzinny Piknik klasy Ib i IIb

          • W piątek 19 czerwca odbył się Rodzinny Piknik klas Ib i IIb w Jarominie. Popołudnie było pełne uśmiechów, wspaniałych zabaw i pysznego jedzenia. A pogoda nawet nam dopisała. Dziękujemy każdemu za przybycie a rodzicom za dołożenie wszelkich starań by popołudnie było miło spędzone.

        • "W rytmie lasu i klimatu"
          • "W rytmie lasu i klimatu"

          • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1c Aniela Kunda otrzymała wyróżnienie w konkursie "W rytmie lasu i klimatu", który był organizowany przez Nadleśnictwo Gryfice.  Podczas uroczystego wręczenia nagród w Gryficach Anielka dostała dyplom i książkę o ptakach w nagrodę za udział w konkursie. Do konkursu przystąpiło w tym roku 250 osób. 

            Gratulujemy Anielce !

        • Wycieczka klas pierwszych
          • Wycieczka klas pierwszych

          • W czwartek klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Mrzeżyna. Pierwszym punktem programu wyjazdu była wizyta u strażaków i zwiedzanie OSP.  Pierwszoklasiści mieli okazję poznać zawód strażaka, obejrzeć wozy i sprzęt strażacki oraz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Następnie dzieci udały się na przejażdżkę ciuchcia retro po miasteczku. Potem były zabawy na plaży, zwiedzanie, małe zakupy i oczywiście lody na zakończenie wycieczki. To był bardzo udany wyjazd. 

        • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny 2025/2026 „Z kulturą nam do twarzy”
          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny 2025/2026 „Z kulturą nam do twarzy”

          • Nasza szkoła zakończyła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym 2025/2026 „Z kulturą nam do twarzy”. Uczniowie brali udział w różnorodnych działaniach rozwijających wrażliwość kulturową, kreatywność oraz współpracę. Dziękuję zaangażowanym nauczycielom za realizację projektu oraz świetlicy szkolnej za wsparcie i pomoc w organizacji działań. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego, który prezentuje wybrane zadania i wspólne inicjatywy.

        • Laureatki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
          • Laureatki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

          • 16 czerwca w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów laureatom Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.Z ogromną dumą informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Nadia Kayser z klasy 8a oraz Judyta Wiśniewska z klasy 8b. Dziewczyny zostały laureatkami Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was niezwykle dumni.

        • Mistrz Czytania ze Zrozumieniem – szkolny konkurs rozstrzygnięty!
          • Mistrz Czytania ze Zrozumieniem – szkolny konkurs rozstrzygnięty!

          • 11 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz Czytania ze Zrozumieniem”. To wyjątkowe
            wydarzenie powoli staje się już naszą szkolną tradycją. W konkursie wzięli udział uczniowie klas
            I–III, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Każdą z klas reprezentowało 2
            uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania dostosowane do swojego poziomu edukacyjnego. Ich
            zadaniem było uważne przeczytanie tekstu oraz udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające
            stopień zrozumienia treści. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i
            starannością. Konkurs przebiegał w miłej i spokojnej atmosferze. Uczniowie mieli okazję
            sprawdzić swoje umiejętności oraz zdrowo rywalizować z rówieśnikami. Szczególnie zażarta
            walka odbyła się wśród pierwszoklasistów, którzy do wyłonienia zwycięzcy potrzebowali aż
            dwukrotnej dogrywki!
            Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach
            wiekowych:
            • Mistrz Czytania ze Zrozumieniem Klas Pierwszych: Kacper Słodkowski kl.1 c
            • Mistrz Czytania ze Zrozumieniem Klas Drugich: Leon Sawko kl.2 a
            • Mistrz Czytania ze Zrozumieniem Klas Trzecich: Zuzanna Fir kl.3c
            Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy zdobyli ten zaszczytny tytuł! Słowa uznania kierujemy
            również do wszystkich uczestników konkursu, którzy wykazali się doskonałą umiejętnością
            skupienia i pracy z tekstem. Życzymy dalszych sukcesów i niegasnącej pasji do czytania!

        • Trzebiatowskie Biegi Przełajowe im. Bogusława Barańskiego
          • Trzebiatowskie Biegi Przełajowe im. Bogusława Barańskiego

          • W środowe przedpołudnie w Trzebiatowie odbyły się Trzebiatowskie Biegi Przełajowe im. Bogusława Barańskiego. Miejsca w klasyfikacji naszych uczniów w poszczególnych kategoriach:

            w kategorii dziewczynek klas 1-2

            I  Oliwia Gawruszko klasa 2a

            III Kamila Wysińska klasa 2b

            w kategorii chłopców klas 1-2

            II Jan Iwanów klasa 2c

            w kategorii dziewcząt klas 3-4

            III Anna Wysińska

            IV Zofia Szpejenkowska

            w kategorii chłopców klas 3-4

            III Miłosz Koziorowicz

            IV Anotoni Jagielski

            w kategorii W kategorii dziewcząt klas 7-8

            II Zuzanna Ruszkowska

            w kategorii chłopców klas 7-8

            I Nikodem Iwaniec

        • "Tygryski" malują "Miasteczko szczęśliwości"
          • "Tygryski" malują "Miasteczko szczęśliwości"

          • Dzisiaj Tygryski przeniosły się w świat emocji. Uczyły się je analizować, nazywać, układać własne historyjki a uwieńczeniem zajęć było wspólne dzieło malarskie na białym płótnie, pt.: "Miasteczko szczęśliwości". Malowały pędzlami, gąbkami, rączkami i SERCEM. Teraz już wiedzą, że uczucia mają mnóstwo barw.

        • "Z kulturą mi do twarzy"- tym razem w Grecji
          • "Z kulturą mi do twarzy"- tym razem w Grecji

          • Dzieci z klasy I wzięły udział w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy". Tym razem przenieśliśmy się do słonecznej Grecji, poznając jej tradycje kulinarne. Podczas zajęć dzieci przygotowały pyszną i zdrową sałatkę grecką. Wspólne gotowanie zakończyło się degustacją przygotowanej potrawy.

        • Dzień Dziecka w klasie 3a
          • Dzień Dziecka w klasie 3a

          • Z okazji Dnia Dziecka na klasę 3a czekało mnóstwo wyjątkowych atrakcji, w tym prezenty, wędka szczęścia, ciekawe konkursy i słodki poczęstunek.