• REGULAMIN PRZEBYWANIA RODZICÓW NA TERENIE SZKOŁY

REGULAMIN PRZEBYWANIA RODZICÓW I PRAWNYCH OPIEKUNÓW NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TRZEBIATOWIE

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy regulamin określa ogólne warunki przebywania osób dorosłych na terenie placówki oświatowej.
                2. Rodzice, prawni opiekunowie wyrażają zgodę na zastosowanie wszystkich postanowień regulaminu.

I.

1. Zabrania się w czasie zajęć lekcyjnych przebywania rodziców, prawnych opiekunów  na terenie szkoły poza holem na parterze budynku.
                2.  Zabrania się rodzicom, prawnym opiekunom indywidualnych  kontaktów z nauczycielami  w trakcie prowadzonych lekcji i przerw międzylekcyjnych, na których nauczyciel pełni   dyżur.
                3. Wszystkie sprawy wychowawcze, spory są rozwiązywane w  terminach wyznaczonych
                   przez wychowawcę klasy, nauczycieli, pedagoga  szkolnego, dyrektora szkoły w formie:
                    - konsultacji,
                    - zebrań z rodzicami,
                    - wyznaczonych dyżurów pedagoga szkolnego, dyrektora szkoły i wicedyrektora,
                    - umówionego spotkania z w/w.

II.

1. Osoby przebywające na terenie szkoły niezgodnie z regulaminem ponoszą pełną odpowiedzialność za różnego typu wydarzenia (np. wypadki, zaginięcia, itp.)
                2. W wypadku nieprzestrzegania regulaminu osoba funkcyjna szkoły ma prawo do interwencji prawnych (zawiadomienia organów porządkowych) w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Dyrektor szkoły dokłada starań i zapewnia poczucie bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły.
                2. Dyrektor nie odpowiada za problemy w funkcjonowaniu pracy szkoły, jeżeli nastąpiły one na skutek zdarzeń,  których  przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec.
                3. Odpowiedzi na pisma, skargi rozpatrywane są przez dyrektora szkoły w formie pisemnej w terminie maksymalnie do 30 dni od daty otrzymania.
                4. Dyrektor szkoły zastrzega sobie prawo zmiany postanowień regulaminu w razie
                  zmian przepisów prawnych lub innej ważnej przyczyny.
                  Zmiany regulaminu wchodzą w życie z dniem ich publikacji.

Ewa Zienowicz