27 października uczniowie naszej szkoły zwiedzili Gdynię. Podczas wycieczki udało nam się odwiedzić Centrum Nauki Eksperyment, zwiedzić statek - muzeum "Dar Pomorza", byliśmy również w Akwarium w Gdyni oraz weszliśmy na punkt widokowy na Kamiennej Górze, żeby podziwiać panoramę miasta.
AKTUALNOŚCI
Wycieczka do Gdyni
- 4
Wizyta uczniów klas pierwszych w Bibliotece Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej w Trzebiatowie.
- 17
25 października, w Sali Błękitnej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Zanim uczniowie dostąpili zaszczytu pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej obejrzeli krótką inscenizację pt; „ Królowa książka”, pomyślnie zdali egzamin dotyczący znajomości bajek . Nie zabrakło równiez zabaw tanecznych pod kierunkiem instruktora. Ceremonii pasowania dokonała KRÓLOWA KSIĄŻEK, wręczając pierwszakom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki.
Serdecznie dziękujemy za wspaniale i niezapomniane chwile Pani dyr. Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renacie Teresie Korek, Paniom Karolinie Kurczewskiej, Marzennie Dudek, Liudmyłu Hripichuk oraz Panu Aleksandrowi Bogdanow. Uczniowie klas 1 wraz wychowawczyniami.
„Czytamy z Sercem”- Ogólnopolska Akcja Czytelnicza
- 39
„Czytamy z Sercem” – to niezwykłe połączenie akcji głośnego czytania z poszerzaniem wiedzy dzieci i młodzieży na temat serca - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
W dniach 29.09 – 5.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji tej akcji.
Na zajęciach czytelniczych w bibliotece uczniowie klas młodszych obejrzeli filmik „Jak działa serce?” i wysłuchali bajki „Serce misia”, z której dowiedzieli się jak należy dbać o serce. Słuchając piosenki „Narysuj mi serce czerwone” kolorowali małe serduszka, którymi ozdobili drzwi biblioteki. Była to też okazja do pokazania dzieciom książek o sercu przeznaczonych dla najmłodszych czytelników.
Na lekcjach języka polskiego uczniowie czytali fragmenty utworów poruszających tematykę chorób serca, które mogą dotknąć osoby w każdym wieku, jeżeli nie będą dbać o swoje zdrowie. Przeczytano m.in. fragmenty książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, Elżbiety Rodzeń „Dziewczyna o kruchym sercu”, Justyny Wodowskiej „Moja krew ma moc”.
Po czytaniu fragmentów przeprowadzano pogadanki, uczniowie zadawali wiele pytań świadczących o tym, że tematyka jest dla nich interesująca i ważna. Interesowała ich budowa serca. Podsumowaniem zajęć były prace plastyczne, kolorowanki ukazujące serce.
Wycieczka do Mini Zoo w Rogozinie
- 30
W środę – 11 października uczniowie klasy 2a pod opieką p. H. Marek i p. M. Obertaniec uczestniczyli w wycieczce do Mini Zoo „Donkeyszot”.
Po przybyciu na miejsce w towarzystwie p. Przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie obiektu, w którym mogliśmy obserwować i karmić wiele ciekawych zwierząt z różnych stron świata. Wzięliśmy udział w zajęciach plastyczno-edukacyjnych z wykorzystaniem ziemniaków. Czerpaliśmy przyjemność z dmuchańców. A na zakończenie mogliśmy degustować herbatę jesienną i upieczone w ognisku ziemniaki. To było super doświadczenie, ale przede wszystkim nauka empatii wobec zwierząt.
Dziękujemy pani Asi za serdeczne przyjęcie oraz ciekawe opowieści o życiu tak wielu różnych zwierząt.
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewczęta z kòłka technicznego wręczyły Pani Dyrektor pracę wykonaną na zajęciach
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Akcja “Lekki tornister"
- 8
Jak co roku, w klasach 0- III oraz IV została przeprowadzona akcja informacyjno- edukacyjna „Lekki tornister”, której celem było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy ze zwróceniem szczególnej uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości.
Klasy starsze,również włączyły się do akcji, przygotowując plakat z hasłami zawierającymi wskazówki dotyczące lekkiego tornistra.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wybrać odpowiedni tornister, jak prawidłowo go spakować i nosić oraz poznały 10 zasad zdrowego kręgosłupa.
Akcja informacyjno- edukacyjna została zakończona ważeniem uczniów i ich tornistrów . Dopuszczalna waga tornistra/plecaka nie powinna przekraczać 10%- 15% masy ciała dziecka. Średnio na klasę przypada 3- 4 przeciążone tornistry.
Rezultaty przeprowadzonej akcji wskazują na uzyskanie podobnych wyników, jak w ubiegłym roku szkolnym. Kampania ta przynosi pożądane efekty. Uczniowie coraz częściej zastanawiają się , które rzeczy są im niezbędne i starają się tylko te zapakować do swoich plecaków. Na bieżąco( w miarę możliwości) korzystają również z szuflad, w których mogą pozostawiać swoje przybory plastyczne, podręczniki ,stroje na wf. oraz inne przedmioty.
Akcja „Lekki tornister” pomogła w znacznym stopniu uświadomić dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą obciążanie młodego kręgosłupa i jaki ma to wpływ na ich zdrowie.
Organizatorzy:
Agnieszka Szkarapata
Dominika Szkarapata
Agnieszka Gibzińska
"Laboratoria przyszłości"
- Dziewczęta na kòłku technicznym w ramach programu "Laboratoria przyszłości", wykonywały kartkę okolicznościową metodą quillingową.
"Sprzątanie Regi"
W piątek 29 września uczniowie klasy 6a i 6c wzięli udział w akcji ekologicznej "Sprzątanie Regi". Wspólnie przeszliśmy trasę około 3 km wzdłuż biegu Regi i zebraliśmy mnóstwo różnego rodzaju odpadów. Akcja zakończyła się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.
Dzień Czytania Książek
- 4
Z okazji Dnia Czytania Książek, który przypada 6 września, odbył się konkurs fotograficzny. Dziękujemy uczniom biorącym udział w konkursie.Jury przyznało trzy równorzędne nagrody, które otrzymują: Maciej Guzewski z kl. 1a, Wiktoria Śliwka 5a, Wojciech Szydłowski kl. 4b.
Przyznano także wyróżnienia, otrzymują je:Iwo Ogorzały kl. 3a, Dominik Świeczkowski kl. 2a, Szymon Lech kl. 2a, Adam Batóg kl. 5b, Wiktoria Słowik kl. 5a, Franciszek Kubiak kl. 7a.
Gratulujemy zwycięzcom!
SUKCESY MŁODYCH POETÓW
9 września 2023 w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Była to też okazja do rozstrzygnięcia konkursu na Limeryk o Trzebiatowie. Była to XX edycja konkursu. Miło jest mi ogłosić, że wszystkie miejsca w kategorii dzieci i młodzież zdobyli uczniowie naszej szkoły!
A oto lista zwycięzców:
I miejsce – Klaudia Majchrzak – z limerykiem:
Trzebiatów małe miasto nad Regą,
mury obronne go strzegą,
jest blisko do morza,
należy do Pomorza,
zwiedzam go z moim kolegą.II miejsce – Marceli Ostrowski:
Słoń w mieście Trzebiatów
Ukrył skarb gdzieś wśród kwiatów.
Biała dama
Idzie sama.
Zwierz znika wśród wiwatów.III miejsce – Daria Nowakowska:
Trzebiatowska słonica swe uszy nadstawia.
Morze Bałtyckie jej imię wymawia.
Baszta Kaszana turystów przyciąga.
Cukina murale cała Polska ogląda.
A Pani Renata z Pałacu talenty wyławia.
Wyróżnienia otrzymały uczennice:
Maria Hurec:
W Trzebiatowie, pięknym mieście
jest tu dużo ludzi – uwierzcie.
Gdy turystów co dzień więcej,
robi się coraz goręcej.
Trzeba ich sprawdzać w alkoteście.
Sandra Bednarek:
W Trzebiatowie mam już smaka,
Kaszy jest tu wielka paka,
Wszyscy kaszą się częstują,
Później już się lepiej czują,
Wolą kasze od Big Maca.Gratulujemy serdecznie!
Opiekunkami nagrodzonych uczniów były panie: Anna Boruch i Janina Nowicka.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i okolicznościowe gadżety.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem – pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem, ciastem drożdżowym ze śliwkami i kruszonką, napojami.
Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Zapraszamy 4 września 2023 r. na godz. 9.00
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Klikając na poniższy link można zapoznać się listą podręczników na nowy rok szkolny.
Podręczniki do religii należy zakupić samodzielnie - muszą to być książki nowe, gdyż dzieci podczas lekcji uzupełniają w nich notatki.
ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Dyrektor szkoły informuje, że zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty będą wydawane 6 lipca 2023 (czwartek) w godz. 9.00 - 14.00.
Egzaminy poprawkowe
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie informuje, że egzaminy poprawkowe odbędą się w następujących terminach:
28 sierpnia 2023r.
- godz. 9.00 z języka angielskiego
- godz. 10.00 z matematyki29 sierpnia 2023 r.
- godz. 10.00 z fizyki
SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Informujemy, że schronisko młodzieżowe w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie będzie czynne od 1 lipca do 25 sierpnia 2023 r. Regulamin schroniska i cennik opłat znajduje się na stronie bip w zakładce menu przedmiotowe.
Pożegnanie absolwentów 2023
W dn 23.06 odbyło się pożegnanie absolwentów rocznik 2023. Uczniowe klas IIIa, IIIb i IIIc pożegnali wychowawców i nauczycieli. Było wiele wzruszeń i miłych słów.
Drodzy absolwenci - wielu dalszych sukcesów. CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA
44
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 0-7
- 74
Ostatni wspólny wyjazd .....
- 25
Z inicjatywy rodziców, klasa 3a wraz z wychowawczynią i opiekunami wyjechała 16.06 br. na ostni wspólny - pożegnalny wyjazd. Z Trzebiatowa wyjechali busem do Rewala skąd Koleją Wąskotorową udali się do Pogorzelicy do Ośrodka Wypoczynkowego " Bażyna". Po przybyciu na miejsce czekało na nich smakowite drugie śniadanie. Kolejnym punktem był spacer nad morzem oraz budowanie zamków z piasku. Po powrocie : gra w kręgle, bilard, piłkarzyki. W międzyczasie można było poszaleć na placu zabaw oraz zagrać w piłkę nożną na boisku. Na koniec oczywiście wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pełni wrażeń, w radosnym nastroju , pod eskortą rodziców wszyscy wrócili do domów. Bardzo szkoda, że to ostatnia wyprawa w takim gronie… Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu dzieci i własnym Państwu Anecie i Łukaszowi Simińskim za zorganizowanie nam cudownego pobytu w Ośrodku "Bażyna". Dziękuję również paniom Natalii Butkiewicz i Andżelice Tumasz za wspaniałą opiekę nad dziećmi oraz wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w całym przedsięwzięciu.
Gabriela Woś
Stowarzyszenie Przyjaciół „Dwójki”
- 71
W piątek w naszej szkole świętowaliśmy wyjątkowe wydarzenie. Po 15 latach działalności dziękowaliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół „Dwójki” za wieloletnią pracę na rzecz naszej szkoły, wsparcie i pomoc. Pani Dyrektor wręczyła członkom zarządu pamiątkowe statuetki. Pragnąc w wyjątkowy sposób upamiętnić przyjaciół ze Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki” nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Jabłonki Swawole – kwitnąca szkoła”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nadać jabłonkom imiona, które miały uhonorować ważne dla szkoły postacie, symbole lub wydarzenia. Biorąc udział w konkursie otrzymaliśmy 4 sadzonki ozdobnych jabłoni, którym w tym wyjątkowym dniu zostały nadane imiona na cześć założycieli Stowarzyszenia. Pierwsza z jabłonek otrzymała imię „Jagoda” na cześć naszej niezapomnianej nauczycielki oraz wieloletniego sekretarza Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki” – śp. JADWIGI TEPER. Druga jabłonka otrzymała imię „Prezes” na cześć Pana Dariusza Pietrzykowskiego – prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki”. Trzecia jabłonka otrzymała imię „Poldek” na cześć Pana Jana Kargula – skarbnika Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki”. Czwarta jabłonka otrzymała imię „Szymek” na cześć Pana Sebastiana Szymańskiego – zastępcy prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki”. Nasz teren zielony wokół szkoły dzięki jabłonkom stanie się bardziej kolorowy i przyjazny nie tylko uczniom, ale i małym stworzonkom, a zarazem będzie przypominał o wyjątkowych przyjaciołach.
„Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi”. Dziękujemy bardzo wszystkim członkom Stowarzyszenia Przyjaciół „Dwójki”, za nieocenione wsparcie oraz bezinteresowną pomoc.
Archiwum Aktualności