STRONA GŁÓWNA
Witajcie w kolejnym etapie naszej wielkiej podróży "Z mapą przez świat"
Tym razem kl.3a spakowała plecaki wyruszyła na fascynujący afrykański kontynent. Podczas tej wyprawy odkrywaliśmy tajemnice dzikiej fauny i flory oraz odwiedziliśmy najciekawsze zakątki Afryki. Nasze działania projektowe zamieniły się w prawdziwą pełną przygód super podróż. Zobaczcie sami , jak mały krok na mapie stał się dla nas wielką lekcją świata. Zapraszamy na krótki film :)
Rodzinny Piknik klasy Ib i IIb
W piątek 19 czerwca odbył się Rodzinny Piknik klas Ib i IIb w Jarominie. Popołudnie było pełne uśmiechów, wspaniałych zabaw i pysznego jedzenia. A pogoda nawet nam dopisała. Dziękujemy każdemu za przybycie a rodzicom za dołożenie wszelkich starań by popołudnie było miło spędzone.
"W rytmie lasu i klimatu"
2Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1c Aniela Kunda otrzymała wyróżnienie w konkursie "W rytmie lasu i klimatu", który był organizowany przez Nadleśnictwo Gryfice. Podczas uroczystego wręczenia nagród w Gryficach Anielka dostała dyplom i książkę o ptakach w nagrodę za udział w konkursie. Do konkursu przystąpiło w tym roku 250 osób.
Wycieczka klas pierwszych
5W czwartek klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Mrzeżyna. Pierwszym punktem programu wyjazdu była wizyta u strażaków i zwiedzanie OSP. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać zawód strażaka, obejrzeć wozy i sprzęt strażacki oraz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Następnie dzieci udały się na przejażdżkę ciuchcia retro po miasteczku. Potem były zabawy na plaży, zwiedzanie, małe zakupy i oczywiście lody na zakończenie wycieczki. To był bardzo udany wyjazd.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny 2025/2026 „Z kulturą nam do twarzy”
Nasza szkoła zakończyła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym 2025/2026 „Z kulturą nam do twarzy”. Uczniowie brali udział w różnorodnych działaniach rozwijających wrażliwość kulturową, kreatywność oraz współpracę. Dziękuję zaangażowanym nauczycielom za realizację projektu oraz świetlicy szkolnej za wsparcie i pomoc w organizacji działań. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego, który prezentuje wybrane zadania i wspólne inicjatywy.
Laureatki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
16 czerwca w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów laureatom Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.Z ogromną dumą informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Nadia Kayser z klasy 8a oraz Judyta Wiśniewska z klasy 8b. Dziewczyny zostały laureatkami Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was niezwykle dumni.
Mistrz Czytania ze Zrozumieniem – szkolny konkurs rozstrzygnięty!
1711 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz Czytania ze Zrozumieniem”. To wyjątkowe
wydarzenie powoli staje się już naszą szkolną tradycją. W konkursie wzięli udział uczniowie klas
I–III, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Każdą z klas reprezentowało 2
uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania dostosowane do swojego poziomu edukacyjnego. Ich
zadaniem było uważne przeczytanie tekstu oraz udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające
stopień zrozumienia treści. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i
starannością. Konkurs przebiegał w miłej i spokojnej atmosferze. Uczniowie mieli okazję
sprawdzić swoje umiejętności oraz zdrowo rywalizować z rówieśnikami. Szczególnie zażarta
walka odbyła się wśród pierwszoklasistów, którzy do wyłonienia zwycięzcy potrzebowali aż
dwukrotnej dogrywki!
Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszc
Trzebiatowskie Biegi Przełajowe im. Bogusława Barańskiego
8W środowe przedpołudnie w Trzebiatowie odbyły się Trzebiatowskie Biegi Przełajowe im. Bogusława Barańskiego. Miejsca w klasyfikacji naszych uczniów w poszczególnych kategoriach:
w kategorii dziewczynek klas 1-2
I Oliwia Gawruszko klasa 2a
III Kamila Wysińska klasa 2b
w kategorii chłopców klas 1-2
"Tygryski" malują "Miasteczko szczęśliwości"
Dzisiaj Tygryski przeniosły się w świat emocji. Uczyły się je analizować, nazywać, układać własne historyjki a uwieńczeniem zajęć było wspólne dzieło malarskie na białym płótnie, pt.: "Miasteczko szczęśliwości". Malowały pędzlami, gąbkami, rączkami i SERCEM. Teraz już wiedzą, że uczucia mają mnóstwo barw.