• Konkurs na Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim
          • Konkurs na Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim

          • Niedawno w naszej szkole został ogłoszony „Konkursu na najpiękniejszą kartkę zainspirowaną Świętami Wielkanocnymi z życzeniami w języku niemieckim”.  Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.  Miło nam przedstawić  wyniki konkursu i życzyć wszystkim Frohe Ostern!

            Klasy 1-3:I miejsce - Antoni Jagielski 2AII miejsce- Anna Wysińska 1AIII miejsce - Pola Szczerba 3BWyróżnienie - Szymon Lech 2AKalina Krawczyk 3AMikołaj Zachaj 3AKlasy 4-8I miejsce - Blanka Lebowska 8AII miejsce- Patryk Symczyk 5CIII miejsce -Jakub Zabłotowicz 6BWyróżnienie - Hubert Muszkiewicz 5BWszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.Frohe Ostern!Agata Styrana, Marlena Borowik

        • XII Rajd Bałtyku
          • XII Rajd Bałtyku

          • 17 marca uczniowie z SP nr 2 wzięli udział w XII Rajdzie Bałtyku zorganizowanym przez koło PTTK " Baszta Kaszana". Celem Rajdu było uczczenie Zaślubin z Morzem w Mrzeżynie oraz zwiedzanie i poznanie Wybrzeża z przewodnikiem. W rajdzie wzięli udział uczniowie z klasy 4 b i 5 c. Na zakończenie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek, pamiątkowe dyplomy i butony. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w rajdzie. Opiekunowie G. Banasiak, A. Konopki E. Zienowicz

        • Zaślubiny z Morzem
          • Zaślubiny z Morzem

          • W niedzielę 17 marca delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach rocznicy Zaślubin z Morzem w Mrzeżynie. 

        • Bądź dobry dla zwierząt!
          • Bądź dobry dla zwierząt!

          • Pod takim hasłem kl.3a realizowała zadania II modułu projektu edukacyjnego pt. ,,Czytam z Klasą-lekturki spod chmurki ". Uczniowie wybrali i przeczytali lekturę "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Uzupełnili kolejne strony lekturnika. Pracując w parach zaprojektowali i wykonali pizzę lekturową przedstawiającą kolejne wydarzenia w lekturze. Wiele zadowolenia sprawiło wykonanie w grupach lektury w pudełku. Dzieci zgromadziły także liczne zdjęcia swoich pupili i zaprojektowały im obroże. Kolejnym zadaniem było obejrzenie filmu edukacyjnego ,,Jak adoptować psa ze schroniska?" oraz wykonanie plakatów promujących adopcję zwierząt. Włączyliśmy się także w akcję zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska. Zadania sprawiły uczniom wiele radości i dały możliwość wzajemnej współpracy.

        • Szkolny Konkurs Recytatorski
          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • 11.03.2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 33 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Ludwika Jerzego Kerna, Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i innych poetów.

            Do kolejnego etapu konkursu, który będzie miał miejsce 26.03.2024 r. w TOK-u, zakwalifikowały się następujące osoby:

            Kl. I-III

            1. Zofia Retkowska

            2. Aleksandra Rzepecka

            3. Michalina Iwaniec

            4. Maria Smolińska

            5. Iwo Ogorzały

            6. Julia Zielińska

            Kl. IV-VI

            1. Hanna Śliwińska

            2. Oliwia Włodarz

            3. Miłosz Królik

            Kl. VII-VIII

            1. Jessica Nizioł

            2. Lena Hnatowska

            Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

                  J. Nowicka

        • 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
          • 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • W naszej szkole wiosna w pełni! Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego), uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie propagującym znajomość polskich przysłów. Tym razem zadanie trzyosobowych drużyn polegało na wykonaniu ilustracji/plakatu do wylosowanego wcześniej przysłowia. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie wygrała klasa 8a, a wszyscy uczniowie klas – słodki upominek. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i cieszą się ogromną popularnością.

        • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
          • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

          • W zakładce Pedagog / Psycholog został dodany dokument dotyczący Standardów Ochrony Małoletnich w naszej szkole. Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się.

        • Podsumowanie akcji #CZYTAMZIGA
          • Podsumowanie akcji #CZYTAMZIGA

          • W 2023 roku zaproponowałyśmy uczniom naszej szkoły udział w wyzwaniu Igi Świątek, które polegało na przeczytaniu co najmniej 12 książek w ciągu roku. Książki miały być wypożyczone w szkolnej bibliotece. Odzew był spory i uczniowie przystąpili do czytania. Z zestawienia czytelnictwa wynika, że 12 i więcej książek w minionym roku przeczytało 28 uczennic i uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasługują Ada Pietrzak i Maria Wewiór z klasy 6b, które dodatkowo udokumentowały swoje czytelnictwo na specjalnie opracowanej karcie wyzwania #CZYTAMZIGA.

            Wśród najczęściej wypożyczanych książek znalazły się, oczywiście, lektury. Uczniowie chętnie sięgają po biblioteczne nowości – powieści młodzieżowe współczesnych pisarzy. Popularnością cieszą także książki z imieniem w tytule. 

             Anna Boruch, Marlena Obertaniec

          • REKRUTACJA na rok 2024/25

          • Zapisy do klasy I i do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane od 1 marca do 29 marca 2024 r.

            Zgłaszając dziecko do szkoły należy wypełnić wniosek, który jest do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie w godz. 8.00 - 15.00

        • Wyniki IX edycji Międzywojewódzkiego Konkursu ,,Wokół Symboli Narodowych”
          • Wyniki IX edycji Międzywojewódzkiego Konkursu ,,Wokół Symboli Narodowych”

          • Podczas konkursu, który odbył się 10 listopada 2023r., nasi uczniowie z kl.2-3 mogli wykazać się

            znajomością historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

            I miejsce uzyskali:

            Julia Zielińska -3a, Stanisław Hurec-2b, Iwo Ogorzały-3a, Maria Ruszkowska -3a, H. Sarbiewski -3b;

            II miejsce

            Zuzanna Antczak-2b, Michalina Iwaniec 2a, Pola Szczerba 3b, Maja Kmita 2a, Pola Paloc 2a, Natalia Fir

            2a, Lena Kayser 3a, Jakub Bagiński 3b

            III miejsce

            Kacper Bartosiewicz 3b, Zuzanna Niewiadomska 3a, Zofia Szpejenkowska 3b, Henry Killmer 2a

            IV miejsce

            Zofia Domańska 2b, Alicja Serbiak 2b, Viktoria Skorupska 2b

            SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

        • Wyjątkowe spotkanie - Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
          • Wyjątkowe spotkanie - Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

          •  

             Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu , które kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem . Uczniowie klasy 1a tuż przed feriami świętowali ten dzień razem ze swoimi Babciami i Dziadkami. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i insecenizację mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność i gorące uczucia za trud włożony w ich wychowanie.Po zaprezentowaniu programu artystycznego dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom prezenty a następnie zaprosiły ich do wspólnych konkursów, ktore w dużej mierze sprawdziły ich wiedzę o sobie , swoich zainteresowaniach i gustach.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone z wnukami chwile. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie.

            Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku :)

                                                           wychowawczyni Gabriela Woś

        • Międzynarodowy projekt "Literki w akcji"
          • Międzynarodowy projekt "Literki w akcji"

          • Realizacja grudniowych zadań wywołała wśród uczniów klasy 1a ogrom pozytywnych emocji. Podczas " Sprintu literowego" uczniowie musieli połączyć sprawność, szybkość z wiedzą - kto pierwszy prawidłowo napisze wylosowaną literkę pokonując tor przeszkód. Okrzyki , brawa rywalizujących ze sobą grup słychać było na korytarzu. Memory to z kolei zadanie, które wymagało od członków grup wiedzy, spostrzegawczości, dobrej pamięci  oraz refleksu. I tu również uczniowie z wszystkich grup poradzili sobie znakomicie.  Wszystkie te zadania pozwoliły w ciekawy sposób utrwalić poznane litery.

                                                                                                              G.Woś

        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”

          •  

            Klasa 3a przystąpiła do realizacji całorocznego projektu ,,Klasa w terenie”, którego głównym celem jest edukacja terenowa, czyli promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie realizując 10 kolejnych zadań, spędzają czas poza budynkiem szkoły angażując różne zmysły. Projekt realizowany jest od 1 października 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

            Oto 7 zadań projektowych, które udało nam się już zrealizować:

            1. Obserwacja przyrody. Spacerując po okolicy, zbieraliśmy dary natury danej pory roku (jesieni).

            2. Plastyka w terenie. Tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne z darów natury.

            3. Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej. Malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury. Było super, bo dopisała nam piękna pogoda.

            4. Wyjście w ciekawe miejsce-wycieczka do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Dzieci zwiedziły piekarnię poznając pracę piekarza, uczestniczyły w prelekcji nt. ,,Od ziarenka do bochenka” oraz brały udział w warsztatach wypieku pieczywa.

            6. Zabawa/ gra w terenie. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.

            8. Przyrodniczy labirynt kolorów. Dzieci szukały elementy przyrodnicze w danych kolorach i umieszczały  je w odpowiednich polach  labiryntu barw.

            9. Stworzenie katalogu roślin. Zadanie polegało na stworzeniu "mini zielnika" ze znalezionych liści drzew lub roślin.

            To były wspaniałe zajęcia!!! Czekamy na kolejne zadania!

                                                                                                                                      Elżbieta Fir